مشاهده : 51سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

چگونه از قلب خود در زندگی پرتنش امروزی حفاظت کنیم؟

چگونه از قلب خود در زندگی پرتنش امروزی حفاظت کنیم؟
فلب ما و زندگی پرتنش امروزی ! پژوهشگران توصیه می‌کنند که راه درمان ناراحتی‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی در دنیای پرتنش و استرس‌زای امروز تغییر شیوه زندگی است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، همه ما می‌دانیم که خوردن غذاهای پرچربی و شیوه زندگی پشت میزنشینی می‌تواند به قلب‌مان آسیب برساند، اما زندگی پرفشار […]

فلب ما و زندگی پرتنش امروزی !
پژوهشگران توصیه می‌کنند که راه درمان ناراحتی‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی در دنیای پرتنش و استرس‌زای امروز تغییر شیوه زندگی است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، همه ما می‌دانیم که خوردن غذاهای پرچربی و شیوه زندگی پشت میزنشینی می‌تواند به قلب‌مان آسیب برساند، اما زندگی پرفشار امروزی و کار کردن در هفت روز هفته می‌تواند قلب‌مان را به‌طور کامل ویران کند.

دکتر میمی گوآرنری، پزشک پژوهشگر در مرکز قلب سان‌دیگو در امریکا در این باره اظهار داشت: یک کاردیولوژیست چهره پنهان قلب‌مان را نشان می‌دهد و آنچه ما می‌توانیم قبل از تأثیر سبک زندگی جدید برای سلامتی قلبمان انجام دهیم، پیدا می‌کند. این روش‌ها اغلب ما را از انجام عمل‌های پرهزینه قلبی، اقامت‌های طولانی در بیمارستان و ادامه زندگی با یک کیفیت پایین نجات می‌دهد.

دکتر گوآرنری در مطلبی در این زمینه که به صورت پرسش‌ و پاسخ ارائه شده به بررسی موضوعاتی پرداخته که می‌تواند برای رسیدن به سلامتی و حفظ آن شرایط بهتری را برای ما فراهم کند.

وی در پاسخ به این سوال که کدام جنبه از زندگی مدرن امروزی برای قلب ما زیان‌بار است، گفت: شاید یکی از مهمترین عوامل این باشد که هر روز با ماشین در یک خیابان شلوغ و پر سر و صدا به سرکارتان بروید و برگردید و برای خانه‌ای که هیچ وقت از آن به علت این‌که همیشه سرکار هستید استفاده نمی‌کنید پول پرداخت کنید. سالم ماندن ما تحت تأثیر جزئی‌ترین چیزهای زندگی‌مان است. این به اصطلاح زندگی مدرن منجر به سالم نماندن شما می‌شود. امروز همه بر روی چیزهایی تمرکز می‌کنند که درآمد بیشتری را برایشان ایجاد می‌کند. کار، جلسه، مذاکره و یا صحبت‌های کاری در زمان‌های غیرکاری ناگهان بدن ما را در معرض یک حمله قلبی بزرگ قرار می‌دهد بدون این که کسی ما را از آن آگاه کرده باشد.

وی در پاسخ به پرسش دوم مبنی بر این که چگونه داشتن یک تلفن همراه برای سلامتی مضر است، گفت: شما به‌ طور مدام در حال چک کردن نامه‌های الکتریکی، خواندن فکس‌ها و صحبت با تلفن هستید. مسئله‌ای که بی وقفه و پایدار است. ما در یک زمان مجبور به تصمیم‌گیری‌های چند جانبه هستیم زیرا زمان کافی برای فکر کردن در اختیار نداریم. این شکل از تصمیم‌گیری به شدت استرس‌زا است و در نتیجه آن بدن ما مملو از هورمون‌های استرسی می‌شود. در نتیجه استرس، افزایش هورمون‌هایی مانند کورتیزول و آدرنالین می‌تواند خطر حمله‌ قلبی را افزایش دهد.

دکتر گوآرنری در پاسخ به این سوال که چطور می‌توانیم از این اتفاق‌های ترس‌آور پیشگیری کنیم، خاطرنشان کرد: با فکر در مورد جسم، عاطفه و روان قلب شروع می‌کنیم. مراقبت جسمی قلب شامل انتخاب غذای مناسب، درست و استفاده از آنها است. این قسمت آسان است. از نظر احساسی شما باید از خودتان سوال کنید آیا شما پراسترس، افسرده یا عصبی هستید، از نظر روحی درباره‌ خودتان بپرسید، من چه کسی هستم و هدفم چیست.

وی در جواب به پرسش چهارم مبنی بر این که اگر خوردن غذاهای مناسب و انجام ورزش، قسمت آسان داستان است، چرا مردم آن را انجام نمی‌دهند، اظهار داشت: مردم می‌دانند که چطور غذا بخورند و به چه تمرین‌هایی نیاز دارند، اما آنها انتخاب‌های ضعیفی می‌کنند که عمدتاً اندوه و تنش به بار می‌آورد.

دکتر گوآرنری در پاسخ به پرسش دیگری با این مضمون که آیا کلسترول بالا و فشار خون هنوز هم مورد اتهام هستند، یادآور شد: بله؛ فقط دانستن میزان کلسترول خون برای ما کافی نیست. ما می‌خواهیم چیزهای با اهمیت بیشتری را بشناسیم، مانند این ‌که چه نوع کلسترولی خوب یا بد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استرس باعث فشار روی قلب شما می‌شود، متذکر شد: پاسخ این است که استرس نابود کننده‌ شما نیست. باید به مردم کنترل استرس با اندیشه‌ کاهش پایه‌ای استرس را بیاموزیم. این به آن‌ها کمک می‌کند تا بدانند وقتی در موقعیت استرس‌زا قرار می‌گیرند چطور به استرس پاسخ دهند. این‌گونه مردم ابزار جلوگیری از طغیان هورمون‌های استرس را در اختیار خواهند داشت.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که هورمون‌های درون ریز استرس‌زا چگونه باعث بروز حمله قلبی می‌شوند، تصریح کرد: اولین هورمونی که رها می‌شود کورتیزول است. کورتیزول به کبد می‌رود و باعث آزاد شدن قندها می‌شود. اگر شما مضطرب شده‌اید، باید با افزایش قند خونتان مبارزه کنید، خصوصاً اگر از بیماری دیابت رنج می‌برید.

وی اضافه کرد: در هنگام استرس، هورمون‌های اپی‌نفرین و نوراپی‌نفرین به درون خون شما ریخته می‌شوند. سرعت قلب شما زیاد می‌شود، فشار خون شما افزایش پیدا می‌کند، سطوح کلسترول بالا می‌رود، رگ‌های خونی منقبض و پلاکت‌های خونتان به هم می‌چسبند. همه این مراحل مجموعه بیماری قلبی است.

همچنین سومین هورمون افزایش‌دهنده استرس aldosterone نامیده می‌شود. Aldosterone به کلیه می‌رود و به این دستگاه در کنترل و نگهداری نمک و آب کمک می‌کند. اگر در حال فرار از یک ببر تیز دندان هستید، مسلما نمی‌خواهید بایستید. اما خوب! اگر آب و نمک را داخل بدنتان نگه دارید طبیعی است که فشار خون شما بالا می‌رود.

این پژوهشگر مرکز قلب سان‌دیگو در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که ما چه ‌طور می‌توانیم ترشح هورمون‌ها را متوقف کنیم قبل از این ‌که ما را از پای در بیاورند، گفت: در این‌ جا دو روش که ما می‌توانیم برای کمک به کنترل پاسخ‌های استرس یاد بگیریم وجود دارد، البته ما نمی‌توانیم هورمون‌های استرس را از بدنمان بیرون کنیم. نفس کشیدن عمیق، نگه‌داشتن آن و به بیرون دادن نفس به بدنتان کمک می‌کند تا شروع به آرام شدن کند. این موهبتی است که همیشه همراه شماست.

هم‌چنین شما می‌توانید کنترل پاسخ به استرس بازخورد محیطی را یاد بگیرید یا بیاموزید که چطور در لحظه زندگی کنید. این به مردم یاد می‌دهد که چگونه از فکرشان برای کنترل عملکرد بدنی‌شان شامل کشش عضلانی و آهنگ قلب استفاده کنند. بازخورد محیطی به شما می‌آموزد که در لحظه باشید، در مرکز بمانید، حاضر باشید و اجازه ندهید ذهنتان بی‌هدف حرکت کند. فقط کافی است قبل از شروع کار نفس عمیق بکشید و در مورد چیزهایی که دوستشان دارید و برایتان ارزشمند هستند فکر کنید. شما با آرامش شروع خواهید کرد. و یک نکته مهم دیگر اینکه تلفن همراه خود را خاموش کرده و پیاده‌روی کنید.

دکتر میمی گوآرنری در پاسخ به آخرین پرسش مبنی بر اینکه مهمترین کاری که می توانیم برای حفظ سلامتی قلبمان انجام می‌دهیم چیست، تاکید کرد: به خاطر بیاورید که شما دوست داشتنی هستید و دوست می‌دارید. وقتی شما دوست بدارید، ترشح هورمون‌هایی که پایین آورنده فشار خون بوده و سطوح هورمون‌های استرس‌زا مانند کورتیزول را کاهش می‌دهند، تحریک می‌شود. چه کسی می‌تواند دوست داشته باشد؟ به جای جستجو برای دوست داشتن فقط دوست بدارید. به دیگران کمک کنید. وقتی به روشنی صورتشان نگاه می‌کنید احساس لذتی در قلب شما به وجود می‌آید و سپاسگزار موهبتی خواهید بود که به شما تقدیم می‌شود.

تلگرام پرشین وی

زولا بازی کن

ندای ارژنگ

آیسان پرواز

نو عروس

نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
زولا بازی کن

آیسان پرواز

ندای ارژنگ
آرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی هاآرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی ها
وقتی از ساختن یک امپراتوری در فوتبال حرف می زنیم، آرسنال ونگر را به یاد بیاورم که 22 سال امپراتور آرسنال بود؛ امپراتوری که گاهی مانند سال 2003 دوران شکوهش بود و بعضی وقت ها هم مانند نتایج چند سال اخیر افول امپراتوری اش را شاهد بودیم.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
در پاتایا و آنتالیا چه می گذرد ؟ ایرانیان به دنبال چه هستند ؟
تورهای متنوع باکو با پرواز هفتگی ایران ایر !!
دختر و پسرهای اهل هیجان حتما ببینند !! داغ داغ
چند پیشنهاد ویژه برای خوشحال کردن آنکه دلش مال توست !
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی حرفه ای عادل فردوسی‌ پور؛ تنها سوپراستار فوتبالی تلویزیون
زندگی اسکارلت جوهانسون قبل از رسیدن به شهرت چگونه بود و چه می‌کرد؟
راز سرسختی آلکس فرگوسن در زندگی | جملات عجیبِ او پس از خروج از کما!
همراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو
زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
همه چیز از زندگی تیفانی ترامپ ، دختر کوچک و مرموز دونالد ترامپ
زندگی سعید مرتضوی؛ آن مظنون همیشگی | از ورود با توصیه تا ماجرای زهرا کاظمی
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
اشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویل
زندگی بهرام افشاری یا همان بهتاش پایتخت | حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم
زندگیِ سالار عقیلی در ۴۰ سالگی | از همکلاس بودن با هانیه توسلی و سپند امیرسلیمانی تا ازدواج!
زندگی زنده‌یاد بهرام زند در گفتگویی منتشر نشده | سفر در زمان با بهرام زند
زندگی ناصر ملک مطیعی ؛ از ورشکستگی پدر تا دوستی با فردین و بهروز وثوق
جهانگیر کوثری | از زندگی شخصی تا ناجوانمردی در حق خودش و دخترش!
زندگی نازنین بیاتی | از مضحک ترین موقعیتی که در آن قرار داشت تا تقلب کردن!
زندگی امیرعلی نبویان و همسرش | از عشق و عاشقی تا ازدواج با لباس و سفره عقدِ لحظه آخری!
زندگی شخصی و کاری محمدجواد آذری جهرمی | از اینترنت بازی در جوانی تا استادیوم رفتن با فرزندان!
مهراب قاسمخانی و شقایق دهقان| از زندگی شخصی تا آیدی فیک در اینستاگرام!
زیر و بم زندگی کاوه رضایی در مصاحبه اختصاصی با خواهرزن!
گفت‌و‌گو با پیمان قاسم‌خانی، همه چیز از زندگیِ آن قهر کرده با مدیری!
گفت‌وگوی نوروزی با سید حسین حسینی | زندگی پسر احساساتی استقلالی‌ها
گفتگو با سید حسن خمینی | از ساخت جامعه عصبی تا لجبازی با آخوند ها!
رازهای تاریک ناگفته در مورد زندگی مت دیمون
مصاحبه با صفر کشکولی | از تصادف و فوت همسر تا ماجرای توهین رامبد جوان
زندگی شخصی و جالب اپرا وینفری در یک روز کامل
گذری بر زندگی محمدرضا شجریان؛ حنجره زخمیِ یک ملت
اسرار زندگی «ماهر زَین»، خواننده‌ای متفاوت از دنیای عرب
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه بهار 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید

آیسان پرواز

آرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی ها
آرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی ها
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی حرفه ای عادل فردوسی‌ پور؛ تنها سوپراستار فوتبالی تلویزیون
زندگی حرفه ای عادل فردوسی‌ پور؛ تنها سوپراستار فوتبالی تلویزیون
زندگی اسکارلت جوهانسون قبل از رسیدن به شهرت چگونه بود و چه می‌کرد؟
زندگی اسکارلت جوهانسون قبل از رسیدن به شهرت چگونه بود و چه می‌کرد؟
راز سرسختی آلکس فرگوسن در زندگی | جملات عجیبِ او پس از خروج از کما!
راز سرسختی آلکس فرگوسن در زندگی | جملات عجیبِ او پس از خروج از کما!
همراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو
همراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو
زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !
زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما