مشاهده : 64سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

۱۰ راهکار به خانم ها برای خانه تکانی ذهن

۱۰ راهکار به خانم ها برای خانه تکانی ذهن
آیا شما هم جزء آن دسته از زنان هستید که هر چیزی را حداقل یک‌بار امتحان می‌کنند تا آن‌را تجربه کرده باشند؟ یا برعکس بیشتر ترجیح می‌دهید سراغ کارهایی بروید که حتما در آنها مهارت دارید و وارد هستید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم است لذت و هیجانی را که در انجام موارد تازه وجود […]

آیا شما هم جزء آن دسته از زنان هستید که هر چیزی را حداقل یک‌بار امتحان می‌کنند تا آن‌را تجربه کرده باشند؟ یا برعکس بیشتر ترجیح می‌دهید سراغ کارهایی بروید که حتما در آنها مهارت دارید و وارد هستید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم است لذت و هیجانی را که در انجام موارد تازه وجود دارد از دست می‌دهید.

به هر حال باید به این نکته توجه کنید که اگر واقعا می‌خواهید تمام زیر و بم زندگی را تجربه کنید هر از گاهی باید به سراغ ریسک کردن بروید.

من ریسک کرده‌ام. ۱۰ سال پیش من و شوهرم شغل پردرآمدمان را در یک شهر بزرگ رها کردیم و به شهر کوچک‌تری نقل مکان کردیم که البته آینده شغلی چندان روشنی در آن شهر نداشتیم. وقتی داخل هواپیما نشسته‌ بودیم و به سمت شهر مقصد حرکت می‌کردیم مردی همسفر ما بود که می‌گفت: <همه ماجراهای خوب زندگی با ترس شروع می‌شوند.>
او نوشته‌ای را که از یک شخصیت بزرگ نقل شده بود به ما نشان داد: <شما در تجربیاتی قدرت، شجاعت و اعتماد به نفس کسب می‌کنید که در آنها از ترسیدن دست بکشید.>

بعد از صحبت‌های آن مرد تصمیم گرفتم خودم کاری مستقل داشته باشم و به‌عنوان نویسنده و اجرا کننده برنامه کمدی مشغول به‌کار شدم. حالا که به گذشته نگاه می‌کنم، می‌بینم این یکی از پر ریسک‌ترین کارهایی است که تا به‌حال انجام داده‌ام و البته یکی از بهترین آنها. فکر می‌کنید چرا اکثر خانم‌ها چنین ریسک‌هایی نمی‌کنند؟ چون دائم چنین افکاری ذهنشان را پر می‌کند: <اگر فلان کار را بکنم همه میگن چقدر احمق است! به دردسر می‌افتم، آخه من در فلان کار وارد نیستم! دختر خوب هیچ‌وقت سراغ چنین‌کاری نمی‌ره...> بهتر است هر چه زودتر این افکار منفی را از خودتان دور کنید و برای تغییر رویه زندگی‌تان به این نکات کاربردی توجه کنید. این طوری بهره بیشتری از زندگی خواهید برد.
**************
)۱ خودتان به تنهایی به جایی بروید. برای بسیاری از خانم‌‌ها رفتن به اماکن عمومی به تنهایی سخت است مثلا تنها سینما نمی‌روند یا تنهایی پیاده‌روی نمی‌کنند. تنها بیرون رفتن راهی‌ عالی برای کسب اعتماد به نفس است. اگر هم حس می‌کنید همه دارند به شما نگاه می‌کنند، عصبانی نشوید، شاید شهامت‌تان را تحسین می‌کنند.

*************

)۲ کاری را که در آن چندان وارد نیستید انجام دهید. بهتر است از خودتان توقع بیش از حد نداشته باشید. من در گذشته دونده ماراتن بودم و این‌کار را بدون تجربه قبلی آغاز کردم. این تجربه باعث شد در کاری که مهارت نداشتم وارد شوم و به‌خوبی از عهده آن برآیم. این مهارت به من اعتمادبه‌نفس داد تا سایر کارهایی را که به موفقیت در آنها چندان هم مطمئن نبودم، امتحان کنم.

*************
)۳ روزی را تعطیل کنید و به کارهای مورد علاقه بپردازید. در این زنگ تفریح یک‌روزه با کسی همراه شوید که شغل یا کار او همیشه آرزوی شما بوده است. اگر خانم خانه‌دار هستید از دوست‌تان که در کار طراحی و دکور داخلی منزل تبحر دارد بخواهید به منزل شما بیاید و با هم دکور خانه را عوض کنید. این روش به شما کمک می‌کند مواردی از کارهای مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید. کارهایی که همیشه آرزوی انجام آن را داشته‌اید. ضمنا باعث می‌شود برای کارهای دیگران هم ارزش قائل شوید. حتی گاهی آدم‌ها به این ترتیب شغل عوض می‌کنند.

*************
)۴ برای تعطیلاتی که در پیش دارید برنامه‌ریزی کنید. و ضمنا کاری را که همیشه می‌خواستید انجام دهید در این تعطیلات انتخاب کنید: کوهنوردی، مسابقه ورزشی، گشت‌وگذار به مکان‌های باستانی و… خلاصه هر کاری را که قلبتان برای انجام آن می‌تپد انجام دهید.

*************
)۵ ریسک اجتماعی را فراموش نکنید. آیا از برقراری ارتباط می‌ترسید؟ پس این‌کار را انجام دهید و تا یک هفته هر روز با یک خانم غریبه ارتباط کوتاهی برقرار کنید. مثلا در اتوبوس با خانمی که کنارتان نشسته سر حرف را باز کنید.
************
) ۶ برای برقراری ارتباط با دیگران تلاش کنید، آدم‌ها هر چه بزرگ‌تر می‌شوند انجام این‌کار برایشان مشکل‌تر است.

**************
)۷ داوطلبانه کاری را انجام دهید که قبلا هرگز انجام نداده بودید. آیا تا به‌حال در امور خیریه سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ آیا کار ویرایش یک روزنامه را تجربه کرده‌اید؟ آیا به پرسنل درمانگاه محله خودتان کمک کرده‌اید؟ اگر از حصاری که اطرافتان کشیده‌اید بیرون بیائید درهای بیشماری به روی شما باز می‌شود.

***************
)۸ ریسک‌های جسمانی را هم امتحان کنید. البته منظور ما این نیست که بلایی بر سرتان بیاید و یا جانتان را در خطر قرار دهید. اما محدوده جسمانی خودتان را گسترش دهید. به کوهنوردی یا کلاس شنا بروید. اگر کمی خودتان را از نظر جسمی بالا بکشید نه تنها تناسب جسمی‌تان بهتر می‌شود بلکه کمتر خودتان را از دنیای واقعی مخفی می‌کنید.

*************
)۹ دوباره به تحصیل برگردید. چرا فکر می‌کنید اگر با این سن و سال به دانشگاه بروید، همه مسخره‌تان می‌کنند؟ واقعیت این است که دانشجوها حتی برای کارهای خودشان هم وقت ندارند چه برسد به شما. در ضمن اگر این‌کار را انجام دهید دیگران هم اراده و پشتکار شما را تحسین می‌کنند.

***********
۱۰)اولین حرکت را شما انجام دهید. شما برای اولین‌بار از دوست جدیدتان دعوت کنید برای صرف شام در یک رستوران شما را همراهی کند. شما برای اولین‌بار برای نامزدتان هدیه بخرید و فکر نکنید که همیشه باید آقایان اول پیش‌قدم شوند. البته انصافا آقایان در انجام ریسک‌های عاطفی بسیار ماهر عمل می‌کنند اما شما هم باید این مهارت را یاد بگیرید.
منبع:Womans day

پارک آبی

مدیسه

نو عروس

پاسخ جالب ترلان پروانه به رامبد جوان درباره شایعات فضای مجازی در مورد او!پاسخ جالب ترلان پروانه به رامبد جوان درباره شایعات فضای مجازی در مورد او!
جشن تولد مهناز افشار و رضا کیانیان در اکران مردمی فیلم سینمایی دلم میخواد!جشن تولد مهناز افشار و رضا کیانیان در اکران مردمی فیلم سینمایی دلم میخواد!
اختلاف مهران مدیری و رامبد جوان با اکبر عبدی و برنامه اش!اختلاف مهران مدیری و رامبد جوان با اکبر عبدی و برنامه اش!
عروس شدن لطیفه گودرزی ؛ گوینده خبر ورزشی شبکه سه!عروس شدن لطیفه گودرزی ؛ گوینده خبر ورزشی شبکه سه!
از بهاره کیان افشار تا الناز حبیبی و جواد یساری | مراسم افتتاحیه “دشمن زن” در باغ کتاباز بهاره کیان افشار تا الناز حبیبی و جواد یساری | مراسم افتتاحیه “دشمن زن” در باغ کتاب
امیرحسین خنجری؛ از بدلکاری در سریال مختارنامه تا حادثه وحشتناک در سریال پایتخت| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۶)امیرحسین خنجری؛ از بدلکاری در سریال مختارنامه تا حادثه وحشتناک در سریال پایتخت| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۶)
اینستاگرام هنرمندان (۶۲) احساسات و نوشته های جالب چهره ها قبل و بعد بازی ایران و اسپانیا!اینستاگرام هنرمندان (۶۲) احساسات و نوشته های جالب چهره ها قبل و بعد بازی ایران و اسپانیا!
اینستاگرام هنرمندان (۶۱) احساسات و نوشته های جالب چهره ها قبل و بعد بازی ایران و اسپانیا!اینستاگرام هنرمندان (۶۱) احساسات و نوشته های جالب چهره ها قبل و بعد بازی ایران و اسپانیا!
اینستاگرام هنرمندان (۶۰) از همکاری بهاره رهنما با یک موسسه بین المللی تا تبلیغات سحر قریشی برای برند روسری!اینستاگرام هنرمندان (۶۰) از همکاری بهاره رهنما با یک موسسه بین المللی تا تبلیغات سحر قریشی برای برند روسری!
نیلوفر رجایی فر؛ از تحصیل در رویال لندن انگلستان تا بازی در نقش دختر داعشی!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۵)نیلوفر رجایی فر؛ از تحصیل در رویال لندن انگلستان تا بازی در نقش دختر داعشی!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۵)
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
اپارکمدیسه
زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیکزندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اشزندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
اشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویلاشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویل
نیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوودنیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوود
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوانزندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
زندگی محمد بحرانی در ایام جام جهانی |با جناب خان به جام جهانی میرومزندگی محمد بحرانی در ایام جام جهانی |با جناب خان به جام جهانی میروم
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
آرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی هاآرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی ها
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
جسیکا آلبا چهره بسیار زیبا و محبوبی است که خودش خیلی خوب این موضوع را می داند. سرمایه گذاری او روی محبوبیتش از حرفه بازیگری نشأت می گیرد که از دوران نوجوانی آن را آغاز کرده است.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
تجربه ایی بی نظیر در سواحل مدیترانه ! یک تابستان فراموش نشدنی
یک استایل و تیپ سرحال برای برنامه عشق و حال !
دختر و پسرهای اهل هیجان حتما ببینند !! داغ داغ
جدیدترین و شیک ترین و هیجان انگیزترین پارکـــــــــــــ آبی تهران !!
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
نیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوود
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
زندگی محمد بحرانی در ایام جام جهانی |با جناب خان به جام جهانی میروم
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
اشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویل
زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟
آرسن ونگر ؛ پایان زندگی آخرین پادشاه لیگ جزیره در میانِ توپچی ها
همراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی حرفه ای عادل فردوسی‌ پور؛ تنها سوپراستار فوتبالی تلویزیون
زندگی اسکارلت جوهانسون قبل از رسیدن به شهرت چگونه بود و چه می‌کرد؟
راز سرسختی آلکس فرگوسن در زندگی | جملات عجیبِ او پس از خروج از کما!
زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !
گفت‌و‌گو با پیمان قاسم‌خانی، همه چیز از زندگیِ آن قهر کرده با مدیری!
زندگی نازنین بیاتی | از مضحک ترین موقعیتی که در آن قرار داشت تا تقلب کردن!
همه چیز از زندگی تیفانی ترامپ ، دختر کوچک و مرموز دونالد ترامپ
زندگی سعید مرتضوی؛ آن مظنون همیشگی | از ورود با توصیه تا ماجرای زهرا کاظمی
زندگی بهرام افشاری یا همان بهتاش پایتخت | حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم
زندگیِ سالار عقیلی در ۴۰ سالگی | از همکلاس بودن با هانیه توسلی و سپند امیرسلیمانی تا ازدواج!
زندگی زنده‌یاد بهرام زند در گفتگویی منتشر نشده | سفر در زمان با بهرام زند
زندگی ناصر ملک مطیعی ؛ از ورشکستگی پدر تا دوستی با فردین و بهروز وثوق
جهانگیر کوثری | از زندگی شخصی تا ناجوانمردی در حق خودش و دخترش!
زندگی امیرعلی نبویان و همسرش | از عشق و عاشقی تا ازدواج با لباس و سفره عقدِ لحظه آخری!
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه بهار 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
نیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوود
نیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوود
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما