۱۰ راهکار به خانم ها برای خانه تکانی ذهن

۱۰ راهکار به خانم ها برای خانه تکانی ذهن
آیا شما هم جزء آن دسته از زنان هستید که هر چیزی را حداقل یک‌بار امتحان می‌کنند تا آن‌را تجربه کرده باشند؟ یا برعکس بیشتر ترجیح می‌دهید سراغ کارهایی بروید که حتما در آنها مهارت دارید و وارد هستید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم است لذت و هیجانی را که در انجام موارد تازه وجود […]

آیا شما هم جزء آن دسته از زنان هستید که هر چیزی را حداقل یک‌بار امتحان می‌کنند تا آن‌را تجربه کرده باشند؟ یا برعکس بیشتر ترجیح می‌دهید سراغ کارهایی بروید که حتما در آنها مهارت دارید و وارد هستید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم است لذت و هیجانی را که در انجام موارد تازه وجود دارد از دست می‌دهید.

به هر حال باید به این نکته توجه کنید که اگر واقعا می‌خواهید تمام زیر و بم زندگی را تجربه کنید هر از گاهی باید به سراغ ریسک کردن بروید.

من ریسک کرده‌ام. ۱۰ سال پیش من و شوهرم شغل پردرآمدمان را در یک شهر بزرگ رها کردیم و به شهر کوچک‌تری نقل مکان کردیم که البته آینده شغلی چندان روشنی در آن شهر نداشتیم. وقتی داخل هواپیما نشسته‌ بودیم و به سمت شهر مقصد حرکت می‌کردیم مردی همسفر ما بود که می‌گفت: <همه ماجراهای خوب زندگی با ترس شروع می‌شوند.>
او نوشته‌ای را که از یک شخصیت بزرگ نقل شده بود به ما نشان داد: <شما در تجربیاتی قدرت، شجاعت و اعتماد به نفس کسب می‌کنید که در آنها از ترسیدن دست بکشید.>

بعد از صحبت‌های آن مرد تصمیم گرفتم خودم کاری مستقل داشته باشم و به‌عنوان نویسنده و اجرا کننده برنامه کمدی مشغول به‌کار شدم. حالا که به گذشته نگاه می‌کنم، می‌بینم این یکی از پر ریسک‌ترین کارهایی است که تا به‌حال انجام داده‌ام و البته یکی از بهترین آنها. فکر می‌کنید چرا اکثر خانم‌ها چنین ریسک‌هایی نمی‌کنند؟ چون دائم چنین افکاری ذهنشان را پر می‌کند: <اگر فلان کار را بکنم همه میگن چقدر احمق است! به دردسر می‌افتم، آخه من در فلان کار وارد نیستم! دختر خوب هیچ‌وقت سراغ چنین‌کاری نمی‌ره...> بهتر است هر چه زودتر این افکار منفی را از خودتان دور کنید و برای تغییر رویه زندگی‌تان به این نکات کاربردی توجه کنید. این طوری بهره بیشتری از زندگی خواهید برد.
**************
)۱ خودتان به تنهایی به جایی بروید. برای بسیاری از خانم‌‌ها رفتن به اماکن عمومی به تنهایی سخت است مثلا تنها سینما نمی‌روند یا تنهایی پیاده‌روی نمی‌کنند. تنها بیرون رفتن راهی‌ عالی برای کسب اعتماد به نفس است. اگر هم حس می‌کنید همه دارند به شما نگاه می‌کنند، عصبانی نشوید، شاید شهامت‌تان را تحسین می‌کنند.

*************

)۲ کاری را که در آن چندان وارد نیستید انجام دهید. بهتر است از خودتان توقع بیش از حد نداشته باشید. من در گذشته دونده ماراتن بودم و این‌کار را بدون تجربه قبلی آغاز کردم. این تجربه باعث شد در کاری که مهارت نداشتم وارد شوم و به‌خوبی از عهده آن برآیم. این مهارت به من اعتمادبه‌نفس داد تا سایر کارهایی را که به موفقیت در آنها چندان هم مطمئن نبودم، امتحان کنم.

*************
)۳ روزی را تعطیل کنید و به کارهای مورد علاقه بپردازید. در این زنگ تفریح یک‌روزه با کسی همراه شوید که شغل یا کار او همیشه آرزوی شما بوده است. اگر خانم خانه‌دار هستید از دوست‌تان که در کار طراحی و دکور داخلی منزل تبحر دارد بخواهید به منزل شما بیاید و با هم دکور خانه را عوض کنید. این روش به شما کمک می‌کند مواردی از کارهای مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید. کارهایی که همیشه آرزوی انجام آن را داشته‌اید. ضمنا باعث می‌شود برای کارهای دیگران هم ارزش قائل شوید. حتی گاهی آدم‌ها به این ترتیب شغل عوض می‌کنند.

*************
)۴ برای تعطیلاتی که در پیش دارید برنامه‌ریزی کنید. و ضمنا کاری را که همیشه می‌خواستید انجام دهید در این تعطیلات انتخاب کنید: کوهنوردی، مسابقه ورزشی، گشت‌وگذار به مکان‌های باستانی و… خلاصه هر کاری را که قلبتان برای انجام آن می‌تپد انجام دهید.

*************
)۵ ریسک اجتماعی را فراموش نکنید. آیا از برقراری ارتباط می‌ترسید؟ پس این‌کار را انجام دهید و تا یک هفته هر روز با یک خانم غریبه ارتباط کوتاهی برقرار کنید. مثلا در اتوبوس با خانمی که کنارتان نشسته سر حرف را باز کنید.
************
) ۶ برای برقراری ارتباط با دیگران تلاش کنید، آدم‌ها هر چه بزرگ‌تر می‌شوند انجام این‌کار برایشان مشکل‌تر است.

**************
)۷ داوطلبانه کاری را انجام دهید که قبلا هرگز انجام نداده بودید. آیا تا به‌حال در امور خیریه سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ آیا کار ویرایش یک روزنامه را تجربه کرده‌اید؟ آیا به پرسنل درمانگاه محله خودتان کمک کرده‌اید؟ اگر از حصاری که اطرافتان کشیده‌اید بیرون بیائید درهای بیشماری به روی شما باز می‌شود.

***************
)۸ ریسک‌های جسمانی را هم امتحان کنید. البته منظور ما این نیست که بلایی بر سرتان بیاید و یا جانتان را در خطر قرار دهید. اما محدوده جسمانی خودتان را گسترش دهید. به کوهنوردی یا کلاس شنا بروید. اگر کمی خودتان را از نظر جسمی بالا بکشید نه تنها تناسب جسمی‌تان بهتر می‌شود بلکه کمتر خودتان را از دنیای واقعی مخفی می‌کنید.

*************
)۹ دوباره به تحصیل برگردید. چرا فکر می‌کنید اگر با این سن و سال به دانشگاه بروید، همه مسخره‌تان می‌کنند؟ واقعیت این است که دانشجوها حتی برای کارهای خودشان هم وقت ندارند چه برسد به شما. در ضمن اگر این‌کار را انجام دهید دیگران هم اراده و پشتکار شما را تحسین می‌کنند.

***********
۱۰)اولین حرکت را شما انجام دهید. شما برای اولین‌بار از دوست جدیدتان دعوت کنید برای صرف شام در یک رستوران شما را همراهی کند. شما برای اولین‌بار برای نامزدتان هدیه بخرید و فکر نکنید که همیشه باید آقایان اول پیش‌قدم شوند. البته انصافا آقایان در انجام ریسک‌های عاطفی بسیار ماهر عمل می‌کنند اما شما هم باید این مهارت را یاد بگیرید.
منبع:Womans day

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
مدیسه
گذری بر زندگی مهسا ایرانیان، اولین زن استنداپ کمدین ایرانی
گذری بر زندگی مهسا ایرانیان، اولین زن استنداپ کمدین ایرانی
اکبر گلپایگانی از زندگی شخصی اش می گوید ، انقلاب که شد، از خودی‌ها خوردیم
اکبر گلپایگانی از زندگی شخصی اش می گوید ، انقلاب که شد، از خودی‌ها خوردیم
سروش جمشیدی از زندگی شخصی اش می گوید، «قیمت» شیرین دورهمی
سروش جمشیدی از زندگی شخصی اش می گوید، «قیمت» شیرین دورهمی
گذری بر زندگی عباس کیارستمی؛ یک غیرخودیِ همیشگی
گذری بر زندگی عباس کیارستمی؛ یک غیرخودیِ همیشگی
ناگفته‌هایی از زندگی «فروغ فرخزاد» از زبان خودش
ناگفته‌هایی از زندگی «فروغ فرخزاد» از زبان خودش
ناهید دایی جواد از زندگی اش می گوید ، گفت‌وگویی منتشرنشده با زنده‌یاد «ناهید دایی‌جواد»
ناهید دایی جواد از زندگی اش می گوید ، گفت‌وگویی منتشرنشده با زنده‌یاد «ناهید دایی‌جواد»
گذری بر زندگی نامه رضا نیازمند؛ ژنرال صنعت ایران
گذری بر زندگی نامه رضا نیازمند؛ ژنرال صنعت ایران
گذری بر زندگی پل نیومن؛ ستاره‌ای که به اسکار رودست زد
گذری بر زندگی پل نیومن؛ ستاره‌ای که به اسکار رودست زد
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز