5 راز افرادی که هیچ گاه سرما نمی خورند5 راز افرادی که هیچ گاه سرما نمی خورند

راه های سرما نخوردن , سرماخوردگی به ظاهر بیماری سختی نیست اما ابتلا به آن گاهی ما را از مهم ترین قرارهای کاری که می تواند زندگی مان را تغییر دهد جا می گذارد پس با این 5 راز از سرماخوردگی پیشگیری کنید.

سلامتRSSاشتراک:

از بین بردن چروک دور لب

صورت با گذشت زمان تحت روند پیر شدن دستخوش تغییراتی میشود که تغییر رنگ و چین وچروک بارز ترین انهاست.پیر شدن فقط یکی از علل چین وچروک است ومهم ترین علل دیگران :نور خورشید ،سیگار ،مشروبات الکلی،کار زیاد،استراحت کم،فشار های عصبی واسترس ،رژیم غذایی نامتناسب ،کمبود ویتامین ها ،الودگی اب و هوا وحالات چهره است.در […]

صورت با گذشت زمان تحت روند پیر شدن دستخوش تغییراتی میشود که تغییر رنگ و چین وچروک بارز ترین انهاست.
پیر شدن فقط یکی از علل چین وچروک است ومهم ترین علل دیگران :نور خورشید ،سیگار ،مشروبات الکلی،کار زیاد،استراحت کم،فشار های عصبی واسترس ،رژیم غذایی نامتناسب ،کمبود ویتامین ها ،الودگی اب و هوا وحالات چهره است.در طی فرایند پیر شدن انعطاف پذیری از بین میرودوشیارهای ی افزایش می یابد وبا کاهش چربی زیر ، شل می شودوعلاوه بران سرد ورنگ پریده میگردد.ضخامت ان ممکن است کم شده یا تغییری نکند.

علت چین وچروک سفت و سخت شدن رشته های پروتئینی کلاژن است واین پروتئین سبب حفظ اب و نرمی است.پروتئین الاستین نیز در حفظ استحکام و خاصیت ارتجاعی موثر است با افزایش سن تغییر حالت داده که در نهایت شلی وافتادگی و عمیق شدن شیارها را ایجاد مینماید.

اگر در معرض نور خورشید قرار گیرد (طولانی مدت)شل شده وشیارهای ظریفی ظاهر شده و ضخامت ان افزایش میابد.
سیگار نیز باعث تسریع وتشدید پیری میگرددواثار ان عمدتا بروی اطراف لبها(بصورت شیارهای عمیق وعمودی)وناحیه خارجی چشمها ظاهر میشودوباعث افزایش سموم خون ،کاهش اب لایه شاخی وسطحی میگردد.بعلاوه اثار تحریکی وگرمایی سیگار وتغییر حالت چهره در هنگام سیگار کشیدن نیز نقش مهمی دارد.نیکوتین باعث انقباض رگهای خونی شده ومنو کسید کربن را افزایش میدهد.

وضعیت های خاص مثل خندیدنویا اخم کردن طولانی مدت باعث شیارهای عمیق ی میگردد.

چین وچروک در اثر هر عاملی که باشد توسط رعایت چند نکته قابل پیشگیری است :

محافظت از در برابر نور خورشید توسط کرم ها و ترکیبات ضدافتاب (spf بالای 15) و پوشیدن لباس های مناسب برای محافظت از نور افتاب و استفاده از سایه بان وکلاه ها به صورت همیشگی .
اصلاح خشکی وحالت دادن به به وسیله نرم کننده های حاوی اوسرین و اسید لاکتیک
بکار بردن تکنیک های مناسب ورعایت بهداشت صحیح مثل شستشوی روزانه با اب سرد وعدم خشک کردن ان تا اینکه اب روی بتدریج خشک گردد.

ماساژ و استفاده از فراورده های ضد چروک استاندنرد ومتناسب با سنو فرد و تغذیه مناسب و مصرف سبزیها ومیوه ها از جمله سیب ،موز،هلووهندوانه ومصرف شیر و لبنیات و عسل واب به میزان کافی 8تا 10 لیوان درروز همراه با ترک عادت های غلط مثل اخم و… درست خوابیدن وعینک افتابی وپرهیز از رژیم های سخت وتغییر ناگهانی وزن و حداقل 8 ساعت خواب در شبانه روز ، پرهیز از استرس و اضطراب، استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین های A,B,C,E واسیدهای چرب غیر اشباع.

فرآورده های ضد چین و چروک زیادی با اشکال مختلف به صورت کرم ، ژل و یا ماسک وجود دارند و رطوبت رسانی ، نرم کردن و شادابی را ایجاد کرده و معمولا حاوی کلاژن محلول ، لیپوزوم ها ، گلیسیرین ، ویتامین ها و غیره می باشد .

کرم های ضد چروک :

اسیدهای میوه ای خاصیت نرم کننده ای و ضد چروک را دارند و تاثیر آنها از طریق جدا کردن سلولهای مرده و پیر ازسطح است به این ترتیب باعث شادابی و جوان تر شدن می شوند و انواع مختلفی از اسید میوه ای وجود دارد که مشهور ترین آنها آلفا هیدروکسی اسید ( AHA) و بتا هیدروکسی اسید است و به این خاطر اسید میوه ای نامیده می شود که معمولا از منابع گیاهی گرفته می شود و در بعضی از کرم های ضد چروک از رتینول که از مشتقات ویتامین A است استفاده می شود و خاصیت ضد چروک دارد

کرم های ضد چروک قادر به پیشگیری از بروز چروک های در اثر پیری نیستند ولی ظاهر را به صورت موقت بهبود می بخشند.

از جمله کرم های موثر بر اساس سن شما نه براساس عمق وشدت چروک ها (بدلیل اینکه باید معاینه دقیق صورت گیرد.) کرم یا ژل الواژ اون است که ژل ان قدرت بالایی داشته وبصورت نقطه ای روی مناطق مورد نظر مثل پیشانی ،خط لبخند ودور لب استفاده میگردد./خ-ش

دکتر سلام

اخبار مرتبط :

خطوط اطراف لب چگونه درمان می شوند؟

چاره چروک دور لب ها چیست؟

رفع چروک اطراف لب خانم ها

    مطالب مرتبط:

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت