بهترين ميوه‌ها براي پاك ‌سازي !!

بهترين ميوه‌ها براي پاك‌سازي رعايت رژيم غذايي سالم و طبيعي، استفاده از محصولات آرايشي و بهداشتي استاندارد و بهره‌گيري از سبزي‌ها، ميوه‌ها و نعمت‌هاي طبيعي كه در اطراف ما رشد مي‌كنند، مي‌تواند تاثير موثر و باورنكردني در حفظ نشاط و شادابي ‌مان داشته باشد. رعايت رژيم غذايي سالم و طبيعي، استفاده از محصولات آرايشي و […]

بهترين ميوه‌ها براي پاك ‌سازي  !!

بهترين ميوه‌ها براي پاك‌سازي

رعايت رژيم غذايي سالم و طبيعي، استفاده از محصولات آرايشي و بهداشتي استاندارد و بهره‌گيري از سبزي‌ها، ميوه‌ها و نعمت‌هاي طبيعي كه در اطراف ما رشد مي‌كنند، مي‌تواند تاثير موثر و باورنكردني در حفظ نشاط و شادابي ‌مان داشته باشد.

رعايت رژيم غذايي سالم و طبيعي، استفاده از محصولات آرايشي و بهداشتي استاندارد و بهره‌گيري از سبزي‌ها، ميوه‌ها و نعمت‌هاي طبيعي كه در اطراف ما رشد مي‌كنند، مي‌تواند تاثير موثر و باورنكردني در حفظ نشاط و شادابي ‌مان داشته باشد. بي‌شك مصرف به اندازه سبزي، ميوه و مواد‌غذايي فيبر‌دار، مصرف مواد سرشار از ويتامين و مصرف به اندازه مايعات تاثير بسيار زيادي در حفظ سلامت و متعادل نگاه داشتن دارد. در اين مطلب شما را باانواع مختلف  ماسك گياهي و طبيعي ويژه ‌هاي چرب، خشك و حساس آشنا مي‌كنيم.

  پيشگيري از چروك با روغن ماهي

ماساژ عضلات و صورت با روغن ماهي تاثير زيادي در پيشگيري از پيري زودرس و چروك‌هاي سطحي دارد. به همين منظور با مقدار اندكي از روغن ماهي سرانگشتان دست خود را آغشته كرده و عضلات صورت، كنار لب‌ها، عضلات گونه، ابروها و اطراف چشم‌ها را به آرامي ماساژ دهيد.

  ماسك ويژه ‌هاي چرب

با توجه به نزديك شدن فصل تابستان و فرارسيدن فصل ميوه‌هاي تابستاني مثل زردآلو و گيلاس، مي‌توان از اين نعمت‌هاي رنگارنگ براي تهيه انواع ماسك‌هاي استفاده كرد.

 يكي از بهترين اين ماسك‌ها كه متناسب با ‌هاي چرب است، ماسك گيلاس يا ماسك زردآلو است. گيلاس‌هاي رنده شده را روي صورت ماسك كرده و بعد از 20 دقيقه آنها را بشوييد.

 ماسك زردآلو نيز يكي ديگر از ماسك‌هاي مناسب براي انواع ‌هاي چرب است. براي تهيه اين ماسك 3 زردآلوي رسيده و تازه را با يك قاشق عسل تركيب كرده و آن را به‌صورت خمير روي صورت خود بماليد. بعد از 15 تا 20 دقيقه آن را با آب ولرم بشوييد.

    براي‌تقويت سلول‌ها چه كنيم؟

گوجه فرنگي يكي ديگر از مفيدترين مواد موجود در طبيعت است كه به تنهايي خواص بسيار مفيدي را براي تقويت و حفظ شادابي دارد. براي استفاده از اين سبزي كافي است يكي از رسيده‌ترين گوجه فرنگي‌ها را از سبد غذايي روزانه‌تان انتخاب كرده و پس از رنده كردن، آن را روي صورت خود ماسك كنيد. اين ماسك را بعد از 15 دقيقه با آب ولرم بشوييد. اين ماسك در تقويت سلول‌ها، بازسازي و از بين بردن چروك‌هاي بسيار سطحي مؤثر است.

  برطرف كردن خشكي با روغن زيتون

استفاده از كرم زيتون و زرده تخم‌مرغ تاثير زيادي در از بين بردن خشكي دارد. براي تهيه اين كرم لازم است از يك زرده تخم‌مرغ و يك قاشق چاي‌خوري روغن زيتون مرغوب استفاده كنيد. اين 2 ماده را درون يك ظرف بلوري به‌خوبي با هم مخلوط كنيد و آن را به‌مدت 15تا‌20 دقيقه روي صورت خود بماليد. پس از شستن اين ماسك از ‌تان خواهيد ديد كه اين ماسك چقدر مي‌تواند در برطرف كردن خشكي موثر باشد. استفاده از اين ماسك 2 تا 3 بار در هفته به افرادي كه دچار خشكي هستند توصيه مي‌شود.

  آب‌رساني به با خيار و گلاب

خيار ‌بافتي كه دارد در گروه ميوه‌هاي پرآب تلقي مي‌شود كه خواص بسياري براي تلطيف و آب‌رساني به سلول‌هاي سطحي دارد. براي استفاده از خاصيت آبرساني خيار بهتر است اين ميوه را به‌صورت رنده شده و به‌مدت 20 دقيقه روي خود بگذاريد. علاوه‌بر اين مي‌توانيد از گلاب مرغوب نيز براي اين‌كار استفاده كنيد. تنها كافي است گلاب را روي صورت كمپرس كنيد. اين كار را 20 دقيقه و هفته‌اي 3‌بار انجام دهيد.

  ويتامين‌رساني به

بهترين شيوه براي رساندن مواد‌غذايي لازم به استفاده از ماسك ليموترش است. ليمو ترش به دليل داشتن اكسيدان‌هاي لازم و ويتامينc ماده طبيعي و مغذي براي سلول‌هاي ي محسوب مي‌شود كه به‌دليل عدم‌تغذيه و آب‌رساني دچار خشكي شده‌اند. براي اين كار يك ليمو ترش تازه را با زرده تخم‌مرغ يا روغن زيتون تركيب كنيد و آن را روي صورت خود بگذاريد. پس از 20 دقيقه آن را با آب نيمه ولرم بشوييد.

چند نكته تكميلي

    *   ي لطيف با خمير نشاسته

براي از بين بردن زبري كه يكي از ويژگي‌هاي ‌هاي خشك است بهترين كار استفاده از خمير نشاسته و شير است. براي تهيه اين لوسيون نصف قاشق غذاخوري نشاسته را با يك فنجان شير تركيب كنيد تا خميري نرم و لطيف از آن به دست آيد. سپس اين خمير را روي صورت خود ماسك كنيد. استفاده از اين خمير 3 بار در هفته به از بين رفتن زبري و خشونت كمك
مي‌كند.

    *   براي‌پاك‌سازي چرب

يكي از بهترين شيوه‌هاي پاكسازي چرب استفاده از آب ليموترش تازه است. بهتر است از تركيب آب ليموترش و سركه براي پاكسازي استفاده كنيد.

 براي اين كار پس از تركيب اين 2ماده باهم با كمك يك پنبه تميز اين لوسيون را روي صورت‌تان بماليد. دقت كنيد كه پيش از استفاده از اين لوسيون، صورت‌تان را به‌طور كامل تميز كنيد.

    *   درمان منافذ باز

بسياري از خانم‌هايي كه داراي چرب هستند در فصل‌هاي گرم سال با باز شدن منافذ ي شان بيش از قبل روبه‌رو مي‌شوند كه تاثير زيادي بر زيبايي و جذابيت ظاهرشان دارد. براي درمان اين منافذ باز، استفاده از ماسك سفيده تخم‌مرغ روزي 3 تا 4 بار در هفته توصيه مي‌شود.

 براي تهيه اين ماسك كافي است سفيده تخم‌مرغ را با يك قاشق آب ليموترش تازه مخلوط كنيد و اين ماسك را روي صورت خود بماليد؛ پس از خشك شدن اين ماسك اجازه دهيد تا 15 دقيقه روي صورت‌تان باقي بماند. اين ماسك تاثير بسيار زيادي در جمع شدن منافذ باز ي به‌ويژه در فصل‌هاي گرم سال دارد.

مجله سیب سبز/برترین ها

بهترين ميوه‌ها براي پاك ‌سازي !!