سرما باعث چربی سوزی در بدن می شود؟!سرما باعث چربی سوزی در بدن می شود؟!

چربی سوزی , محققان دانشگاه استکهلم سوئد در بررسی‌های خود متوجه شدند که بدن در واکنش به گرما، چربی‌های اضافی را می‌سوزاند. در این صورت شک نکنید، در واکنش به سرما مقداری وزن از دست خواهید داد.

سلامتRSSاشتراک:

جرم گیری به لثه‌ها و دندان‌ها آسیب نمی‌رساند

دبیرعلمی انجمن پریودنتولوژی با بیان اینکه متاسفانه این باورغلط وجود دارد که جرم گیری ممکن است به لثه‌ها یا دندانها آسیب برساند بنابراین بسیاری از افراد از انجام این کار خودداری می‌کنند، گفت: جرم گیری موجب پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های لثه می‌شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دکتر پیمان شهیدی ، […]

دبیرعلمی انجمن پریودنتولوژی با بیان اینکه متاسفانه این باورغلط وجود دارد که جرم گیری ممکن است به لثه‌ها یا دندانها آسیب برساند بنابراین بسیاری از افراد از انجام این کار خودداری می‌کنند، گفت: جرم گیری موجب پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های لثه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دکتر پیمان شهیدی ، افزود: لازم است افرادی که لثه‌های سالمی دارند برای پیشگیری از بیماری‌های لثه ۶ ماه یکبار جرم گیری کنند و مبتلایان به این دسته از بیماری‌ها سه ماه یک بار این کار را انجام دهند چرا که با جرم گیری از تجمع و رشد میکروبها در دهان خود پیشگیری می‌کنند.

وی در ادامه گفت: جرم گیری، پاک کردن پلاک‌های میکروبی و جرم‌هایی است که به مرور زمان روی دندان‌ها می‌نشیند. این جرم‌ها حاوی میکروب‌هایی است که باعث ابتلا به بیماری‌های لثه می‌شوند البته ممکن است توجه به بهداشت دهان روند تشکیل پلاک‌های میکروبی را «کند» کند اما چون جرم‌ها به مرور به دندان‌ها می‌چسبند با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان از بین نمی‌روند.

این متخصص بیماری‌های لثه با بیان اینکه در حال حاضر از دستگاه‌های بسیار ظریفی برای جرم گیری استفاده می‌شود، اظهار کرد: این دستگاه‌ها با ایجاد ارتعاشات بسیار ضعیف باعث از بین رفتن جرم‌ها و پلاک‌های میکروبی می‌شوند و به دندان‌ها آسیب نمی‌زنند. از سوی دیگر با توجه به مزایای جرم گیری لازم است دندانپزشکان، صندوق‌های بیمه و مردم به استفاده از این روش توجه بیشتری کنند.

شهیدی در پایان تاکید کرد: مینای دندان به قدری محکم است که تا ۹۶ درصد مواد کانی دارد بنابراین از بسیاری از سنگ‌ها سخت‌تر است در نتیجه جرم گیری صدمه‌ای به دندان نمی‌زند.

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت