درمان شل شدن پوست و افتادگي آن

 چه عواملي باعث شل شدن و افتاده شدن عضلات بدن مي شود؟و از چه سني؟ فکر مي کنم منظورتان شل شدن و افتادگي پوست است . با افزايش سن بافت همبند و چربي زير تحليل مي رود و قابليت ارتجاعي کاهش مي يابد . سبک زندگي فرد ، نوع غذاهايي که مصرف مي کند و […]

 چه عواملي باعث شل شدن و افتاده شدن عضلات بدن مي شود؟و از چه سني؟

فکر مي کنم منظورتان شل شدن و افتادگي پوست است . با افزايش سن بافت همبند و چربي زير تحليل مي رود و قابليت ارتجاعي کاهش مي يابد . سبک زندگي فرد ، نوع غذاهايي که مصرف مي کند و نيز افزايش سن از جمله مواردي است که بر روي آن تاثير دارد .

براى داشتن پوست سالم، زيبا و شاداب به دنبال كرم ها و ماسك هاى معجزه گر نباشيد. اينكه بدانيد پوستتان از چه نوعى است و نحوه مراقبت از آن به چه شكل است، قدم اول را برداشته ايد. بهترين نوع مراقبت براى پوست هاى نرمال كه نه زياد خشك و نه زياد چرب است، روزى دو بار شست وشو با صابون ملايم و استفاده از مرطوب كننده است.

اگر پوستتان چرب است يعنى منافذ آن بزرگ و قابل رويت است و زياد جوش مى زند، صورتتان را روزى 2 بار با آب سرد و صابون هاى فاقد چربى بشوئيد. هر روز مرطوب كننده بماليد و حتماً از لوازم آرايشى فاقد لانولين استفاده كنيد.

در صورت داشتن پوست خشك، آن را با مايع صابون يا صابون هاى زيتون يا گليسيرين بشوئيد.

هر روز پوست خود را با مرطوب كننده، مرطوب نمائيد و از كرم هاى آرايش حاوى آلفا هيدروكسى اسيد استفاده كنيد كه سبب از بين رفتن لايه خشك و مرده خارجى مى شود.

اگر پوستتتان جزء انواع فوق نيست يا حساس است يا تركيبى. حساس ى است كه به آسانى تحريك مى شود و ايجاد خارش، سوزش و قرمزى مى كند و فقط گاهگاهى جوش مى زند. در اين صورت به هيچ وجه از صابون استفاده نكنيد و لوسيون هاى شست وشوى ملايم و غير حساسيت زا را به كار ببريد.اگر هم پوستتان تركيبى از نوع چرب و خشك است بدين معنى كه در نواحى گونه، دور چشم و گردن خشك و در قسمت هاى چانه، بينى و پيشانى چرب است، صورتتان را روزى ? بار با صابون هاى ملايم و گليسيرينه و كم چرب شست وشو دهيد.

گام بعدى براى حفظ سلامت و طراوت پوست رعايت نكات زير است كه به كار بردن آنها شما را در داشتن چهره اى زيبا و
دلنشين يارى مى كند:

1-تا مى توانيد آب بنوشيد. نوشيدن حداقل روزى ? ليوان آب سموم بدنتان را دفع نموده و در سلامت بسيار مهم است.

2- مشروبات الكلى و سيگار را قطع كنيد.

3- خواب كافى داشته باشيد.

4- از كرم هاى ضد آفتاب متناسب با پوست تان استفاده كنيد. اين تصور كه در روز هاى ابرى و بارانى تان نياز به ضد آفتاب ندارد غلط است. در اين روزها كرم ضد آفتاب با ?? Spf را بر روى تان بماليد.

5- استرس و فشار هاى عصبى را از خود دور كنيد. هرچه بيشتر استرس به خود راه دهيد، زودتر از سايرين دچار پيرى زودرس و چروك مى شويد.

6- به آنچه مى خوريد، بيشتر اهميت دهيد. مصرف شكلات و قهوه و سس مايونز را كاهش داده و بيشتر از ميوه و سبزى تازه و سويا استفاده كنيد. قدم آخر براى رسيدن به سالم و صاف، ورزش كردن است البته نه از نوع دويدن و پياده روى. ورزش چهره از نياز هاى طبيعى است و از پيرى زود رس جلوگيرى مى كند.

نرمش هاى صورت را مى توان در هر زمانى انجام داد ولى بهترين موقع زمانى است كه خسته نباشيد. ابتدا صورت و گردنتان را با كرم مرطوب كننده (اگر تان چرب است) و يا كرم چرب (در صورتى كه خشك داريد) بپوشانيد. سپس در كمال آرامش به پشت خوابيده و تمرينات حركتى زير را انجام دهيد: 

1- در حالى كه به سقف نگاه مى كنيد چشم ها را تا حد ممكن باز كنيد وبشماريد. اين حركت را ده مرتبه، محكم و آهسته انجام دهيد.

2- پنج مرتبه بينى را گرفته و بازدم را از سوراخ هاى آن خارج كنيد.

3-پنج بار نيز دهان را باز نگه داريد. به طورى كه عضله لب بالا ثابت و در محل خود بماند و آنگاه لب پايين را تا حد امكان پايين آوريد. همچنين دهانتان را به سمت چپ متمايل كرده و خميازه بكشيد.

4-لب ها را به حالت سوت زدن درآوريد و به حالت اول برگردانيد.

5- دهان را به حالت فرياد زدن باز كنيد و سپس به حال اول برگردانيد. اين حركت را ده بار انجام دهيد.

6-دهان و گونه ها را با هوا پر كنيد و تا ?? شماره بشماريد، بعد هوا را خالى كنيد. اين تمرين ساده را 10مرتبه انجام دهيد، از پيدايش خط لب ها پيشگيرى مى كند و اگر خطى به وجود آورده باشد، با انجام مرتب اين تمرين از بين مى رود.

7- هر دو ابرو را تا حد ممكن پايين بياوريد. بعد ابروها را كاملاً بالا بكشيد و بعد از چند لحظه ابروها را به حالت اول برگردانيد.

8-ده بار نيز با حركت لب ها، چانه را كاملاً پايين دهيد و هر بار پس از چند لحظه مكث چانه را به حالت اول برگردانيد./خ-ش

جی تالک

اخبار مرتبط :

 این میوه ، مانع از شل شدن و افتادگي پوست می شود !

داشتن پوست سالم آسان است!

پوست‌ خشك را با روغن‌ گياهي شاداب كنيد

درمان شل شدن پوست و افتادگي آن

    مطالب مرتبط: