عکسهایی از حضور متفاوت خانواده عسل بدیعی در جشن نفس ( پدر و مادر و خواهر عسل بدیعی ) و جمعی از هنرمندان / مردادماه 92

دهمین همایش پیوند اعضا جشن نفس عصر پنجشنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور دکتر ولایتی رییس جمعیت حمایت از پیوند اعضای اسرانیان و نبیانگذار جشن نفس وجمعی از هنرمندان برگزار شد.  دهمین همایش پیوند اعضا جشن نفس عصر پنجشنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور دکتر ولایتی رییس جمعیت حمایت از پیوند […]

عکسهایی از حضور متفاوت خانواده عسل بدیعی در جشن نفس

دهمین همایش پیوند اعضا جشن نفس عصر پنجشنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور دکتر ولایتی رییس جمعیت حمایت از پیوند اعضای اسرانیان و نبیانگذار جشن نفس وجمعی از هنرمندان برگزار شد.

 دهمین همایش پیوند اعضا جشن نفس عصر پنجشنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور دکتر ولایتی رییس جمعیت حمایت از پیوند اعضای اسرانیان و نبیانگذار جشن نفس وجمعی از هنرمندان برگزار شد.

دکتر علی‌اکبر ولایتی در این مراسم با بیان اینکه پیشرفت‌های علم و فناوری پزشکی در کشور قابل توجه است، عنوان کرد: پیوند عضو، قله پیشرفت‌های پزشکی است و ما توانسته‌ایم به این مهم دست‌ یابیم.دکتر علی‌اکبر ولایتی در مراسم بزرگداشت پیوند اعضا (جشن نفس) که در شب گذشته برای دهمین بار در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد،گفت :به عنوان مثال یکی از کشورهای صاحب نام منطقه، اقدام به پیوند ریه کرده است و به علت اینکه تاکنون 9 پیوند ریه غیرموفق انجام داده بود، از بیمارستان مسیح دانشوری درخواست کرد تا به آنجا سفر کرده و راه و رسم صحیح پیوند را به آنها بیاموزد.

ولایتی با بیان اینکه میزان موفقیت و درصد عوارض ناشی از پیوند در ایران به استانداردهای جهانی نزدیک شده است، از تلاش تیم پیوند اعضا در بیمارستان مسیح دانشوری قدردانی کرد و گفت: گاهی یک پیوند عضو حدود 12 ساعت به طول می‌انجامد، اما با تمام سختی‌هایی که دارد، با موفقیت انجام می‌شود.

این مراسم با حضور هنرمندانی چون رضا کیانیان، پرویز پرستویی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، جمشید مشایخی، محمدحسین لطیفی، محمد کاسبی، همایون ارشادی، گوهر خیراندیش، مجید مظفری و خانواده زنده یاد "عسل بدیعی"، مسئولان و پزشکان مرتبط با پیوند اعضا برگزار شد.

در این مراسم رضا کیانیان، رویا تیموریان و پرویز پرستویی به عنوان سفرای هنرمند جشن نفس انتخاب شدند و تندیس این مراسم را دریافت کردند.  رضا کیانیان پس از دریافت این تندیس گفت: من برای ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه وارد نیستم، اما قبلا فرم خود را امضا کرده ام.
وی افزود: یک انسان باید بسیار بخیل باشد که حتی پس از مرگش نیز حاضر به اهدای اعضای خود نباشد. وی عنوان کرد: به واقع خود را شایسته دریافت چنین تندیسی نمی بینم زیرا من عضوی اهدا نکرده ام و باید این تندیس را به خانواده های اهدا کننده تقدیم کنند. در ادامه جمشید مشایخی گفت: در کودکی هایمان، هنگام ابتلا به بیماری مادرانمان با ما همدردی می کردند و می گفتند "الهی دردت به جانم"؛ و حالا من از تمام مادران اجازه می خواهم که به شما ایران بگویم که درد شما به جانم. پرویز پرستویی ضمن تبریک دهمین سالگرد جشن نفس گفت: این جشن را به تمامی ملت ایران که زندگی را به افراد نیازمند تقدیم می کنند، تبریک می گویم و  از خانواده خانم دکتر نجفی زاده تشکر می کنم. وی افزود: من سخن همکارم رضا کیانیان را تکرار می کنم و می گویم لایق چنین تقدیری و دریافت چنین تندیسی نیستم و باید از خانواده هایی که زندگی را به افراد می بخشند، تقدیر شود. وی بیان کرد: ما از استادمان جمشید مشایخی آموخته ایم که بگوییم ما خاک پای ملت ایران هستیم.
در پایان رویا تیموریان گفت: دربرابر عظمت رنج بیماران و شکوه حرکت خانواده های اهدا کننده بنده کمترین و جزئی ترین کار را انجام داده ام. وی افزود: دست تمام پزشکان را می بوسم و از دکتر نجفی زاده تشکر می کنم. وی خاطرنشان کرد: به قدری عظمت این فضا خوب بود که خودم را ذره ای بیش نمی بینم.
گفتنی است، در پایان کلیپی از فعالیت های فرهنگی رضا کیانیان، پرویز پرستویی، رویا تیموریان در این راستا پخش و از خانواده های اهدا کننده نیز تقدیر شد. همچنیناز خانواده زنده یاد "عسل بدیعی" نیز تقدیر و تندیسی به رسم یادبود به آن ها اهدا شد.

جشن نفس

خانواده زنده‌یاد عسل‌ بدیعی

جشن نفس

جشن نفس

پرویز پرستویی

جشن نفس

جمعی از هنرمندان از جمله جمشید مشایخی، همایون ارشادی و امین تارخ در دهمین همایش جشن نفس حضور داشتند.

جشن نفس

مادر عسل بدیعی

جشن نفس

جشن نفس

جشن نفس

رییس بیمارستان مسیح دانشوری ضمن اعلام اینکه از سال 83 تاکنون 860 مورد مرگ مغزی در بیمارستان مسیح دانشوری اهدا عضو کرده‌اند، اظهار کرد: از این میان مجموعا 2400 عضو پیوندی به مراکز پیوند اعضا در سراسر کشور ارسال شده است.

 جشن نفس

در این مراسم رضا کیانیان، رویا تیموریان و پرویز پرستویی به عنوان سفرای هنرمند جشن نفس انتخاب شدند و تندیس این مراسم را دریافت کردند.

جشن نفس

جواد یحیوی

اخبار مرتبط :

نیوشا ضیغمی درمراسم ترحیم عسل بدیعی / عکس

تشییع پیکر عسل بدیعی + تصاویر

عسل بدیعی چگونه قربانی خبرسازی‌ها شد؟

تنها یادگاری عسل بدیعی در سال 92 …

بدرقه عسل بدیعی به سمت خانه ابدی/ وداع پسر با مادر

مراسم ترحیم عسل بدیعی بازیگر سینما در مسجد نور تهران / تصاویر

آخرین روزهای زندگی عسل بدیعی + فیلم

پدر عسل بدیعی :من به اهدا عضو "عسل" افتخار می‌کنم

جزئیات و علت واقعی مرگ «عسل بدیعی» مشخص شد

قلب‌ عسل‌ بدیعی‌ در‌ سینه‌ این‌ مرد‌ می‌تپد‌+عکس

حضور مشایی بر سر آرامگاه ابدی عسل بدیعی / تصاویر

یادداشت فریبرز عرب‌نیا در پی درگذشت عسل بدیعی

بازیگران و هنرمندان مشهور در مراسم تشییع عسل بدیعی + تصاویر

ملاحظاتی درباره مرگ «عسل بدیعی» + عکس

پاسخ همسرخواهر عسل بدیعی به شایعات

نظر عسل بدیعی درباره حجاب: باید خلاقیت داشته باشیم

سونامی اهدای عضو؛ شیرین چون «عسل» و زنده چون «امید»

یک تصویر به‌یادماندنی از عسل بدیعی در لحظه پر کردن فرم اهدا عضو + متن یادداشت‌اش برای این عمل نیک

گپي با حسين مهري از تغذيه و اهداي عضو تا «زمانه» و «بال‌هاي خيس»

دست‌نوشته "عسل بدیعی" در دفتر یادبود اهدای عضو

کوچکترین اهدا کننده عضو کشور +عکس

اهدا شش عضو جوان 28 ساله مرگ مغزی شده در چالوس

آنا نعمتی و شهاب حسینی تندیس سفیر اهدا عضو می‌گیرند

عکسهای دیدنی از اهدای عضو یک زن 31 ساله ..

اهدای عضو کودک 6 ماهه به عنوان کوچکترین اهداکننده

عکسهایی از حضور متفاوت خانواده عسل بدیعی در جشن نفس ( پدر و مادر و خواهر عسل بدیعی ) و جمعی از هنرمندان / مردادماه 92

    مطالب مرتبط: