پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر/ مد در راهروی های کاخ جشنواره، از لباس های ایرانی تا بوت های چرم و فرنگی + تصاویر

با گذشت، پنج روز از آغاز سی و سومین جشنواره فیلم فجر با نگاهی به پوشش هنرمندان در این چند روز در برج میلاد، گزارشی مصور و جذاب برای شما علاقه مندان دنیای فشن تدارک دیده شده است.  به نظر می رسد بانوان هنرمند و هنرپیشه، همچنان به مد فیلم های ایرانی عادت دارند. پوشیدن […]

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

با گذشت، پنج روز از آغاز سی و سومین جشنواره فیلم فجر با نگاهی به پوشش هنرمندان در این چند روز در برج میلاد، گزارشی مصور و جذاب برای شما علاقه مندان دنیای فشن تدارک دیده شده است.

 به نظر می رسد بانوان هنرمند و هنرپیشه، همچنان به مد فیلم های ایرانی عادت دارند. پوشیدن دامن و کت های ناهماهنگ، از محسوس ترین روندهایی است که در پوشش بانوان هنرمند حاضر در برج میلاد به چشم می خورد:

 پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

یکی دیگر از مدهای امسال، پوشیدن چکمه و بوت است که با توجه به فصل زمستان و اقبال عمومی زنان ایرانی و فرنگی از استفاده از بوت، مد عجیبی به شمار نمی رود:

 پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

و اما بعد از این گزارش ها، به انتخاب های ویژه سرویس مد از پوشش های چند روز اخیر در برج میلاد می رسیم.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

برخی از هنرمندان ما، به پوشش های اسپرت علاقه بیشتری نشان می دهند. پوشش اسپرت اگرچه برای مراسیم چون فرش قرمز و افتتاحیه ها و اختتامیه ها مناسب به نظر نمی رسد، اما با کمی سلیقه و درایت می توان از آن پوششی شکیل ساخت.

 سرویس مد تیپ ساده قرمز و مشکی مهناز افشار و تیپ اسپرت پانته آ بهرام را که با هوشمندی، بارانی و چکمه و کیفش را از یک طیف رنگی انتخاب کرده است، را می پسندیم، اما در مورد پوشش سوم نظرمان منفی است.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

رعنا آزادی ور، همیشه یکی از بانوان خوش پوش مراسم سینمایی بوده است. امسال نیز با کاپ کرم رنگش و ست کردنش با شلوار، بلوز، شال و کیف سیاه، از پوشش های محبوب شده است، اما در تصویر بعدی، نکته ای که به نظر می آيد این است که افراط شده است، دو تکه رنگی در بالا و پایین لباس، حتی اگر در یک طیف رنگی باشند، از لحاظ قوانین دنیای مد، اشتباه به شمار می رود. اکر این چکمه رنگی با بالاتنه ساده و مشکی ، یا مانتو چرمی با یک پایین تنه ساده ست می شد، نتیجه بهتری به دست می آمد.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

یکی دیگر از پوشش های منتخب پالتوی مشکی مینا وحید، هنرپیشه فیلم دوران عاشقی است که همان طور که در سال های پیش گفتیم، با کمی تزیینات طلایی روی شانه ها و سینه و یقه، از سادگی بیش از اندازه در آمده و پوششی شیک و ساده را رقم می زند.

اگرچه ست کلی لباس خانم سحر دولتشاهی را نمی پسندد، اما روسری و گل سینه های هماهنگ با آن را تحسین می کند.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

درباره پوشش ساره بیات، هنرپیشه پرکار این دوره از جشنواره فیلم فجر در این دو عکس باهم متفاوت است. مانتوی سفید جلو بازخانم بیات و ست کردنش با بقیه اجزا پوشش که سیاه است، اگرچه انتخابی بی خطر به شمار می رود، اما شیک و زیباست. اما پوشش سمت چپی را به دلیل ناهماهنگی کت و دامن نمی پسندیم.

 پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

مانتوها و پالتوهای سنتی و نیمه سنتی، با طرح های اکثرا تکراری متشکل از نقوش مینیاتور و طراحی ایرانی، از دیرباز در بین هنرمندان مرسوم بوده و حتی در بین مردم به پوشش هنری معروف است. با این همه هر طرح ایرانی لزوما زیبا و چشم نواز نیست.

 به نظر می رسد طراحان لباس های هنری، به دلیل محدودیت نقوش و ذرح و نگارهای ایرانی، که در این سال ها مکررا استفاده شده است، به دنبال خلاقیت هستند، اما باید بدانیم هر ترکیب رنگ و طرح نامربوطی، خلاقیت نام ندارد.

پوشش خانم نیکی کریمی در سمت راست که از پارچه مخمل سورمه ای دوخته شده است را نسبت به پوشش سمت چپ و البته ناهماهنگی اش با کیف و کفش وشلوار جین، بیشتر می پسندیم.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

این تصاویر هم نمونه دیگری از طراحی های ایرانی این سالهاست که دربین بانوان هنرمند طرفداران زیادی دارد، اما به نظر می رسد سال به سال از خلاقیت و تنوع و تازگیشان کاسته می شود.

در این تصاویر، پوشش خانم مهتاب کرامتی که ترکیبی از رنگ مشکی و رنگ های قرمز، زرد و نارنجی است را بیشتر از پوشش خانم طناز طباطبایی دوست داریم که به نظر ناموزون و ناهماهنگ می آيد.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

آنا نعمتی هم تا به حال چندین بار در لیست خوش پوش های سرویس مد قرار گرفته است. در مورد این کاپ اما، اگرچه رنگ و ترکیب بندی بالاتنه را دوست داریم، اما به نظرمی رسد، دنباله ی بلند لباس و آستین های بسیار گشادش، آن را از شکل ایده آل خارج کرده است.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

سه نمونه مناسب از سه سلیقه و تیپ متفاوت در یک تصویر. و اما به مردان خوش پوش چهار روز ابتدایی جشنواره فیلم فجر در برج میلاد می پردازیم:

 پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

همان طور که گغتیم کت های چرم نه امسال، که چندسالی است از پوشش های محبوب ستارگان و هنرمندان در سراسر جهان به شمار می رود. در تصویر راست، یک کت چرم قهوه ای به سادگی با شلوار کرم و بلوز سفید ست شده و ترکیبی زیبا به وجود آورده است.

نوید محمد زاده که تصویرش را در میان عکس می بینید، از آن دست هنرمندانی است که مانند مهناز افشار تیپ و سلیقه خاص خودشان را دارند. از میان تیپ های این هنرمند با شلوارهای گشاد، کت های بلند و چکمه های ساق دار، تیپ ساده او در این تصویر را بیشتر می پسندیم. یک سادگی جالب که در عین متفاوت بودن، توی ذوق هم نمی زند.

بهرنگ علوی هم در این چند روز نشان داده، قوانین دنیای مد درباره هارمونی و ترکیب را تا حدودی می شناسد و به موقع از هارمونی یا تضاد رنگ ها استفاده می کند.

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر

در آخر هم تصویری از پوشش ساده ولی شیک آقای همایون ارشادی برایتان منتشر می کنیم تا همیشه به این نکته کلیدی دنیای فشن توجه کنیم که: زیبایی در سادگی است.

کافه سینما

اخبار مرتبط:

حضور متفاوت مهناز افشار بعد از خبر بارداری اش بر روی فرش قرمز سی و سومین جشنواره فیلم فجر + تصاویر

افتتاحیه باشکوه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور بازیگران و هنرمندان مشهور + تصاویر

حضور چهره های مشهور به همراه همسرانشان در افتتاحیه جشنواره فجر / تصاویر

حواشی جالب جشنواره فیلم فجر / از صادر نشدن کارت برای هنرمندان تا شوخی های حامد بهداد !

پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر/ مد در راهروی های کاخ جشنواره، از لباس های ایرانی تا بوت های چرم و فرنگی + تصاویر

    مطالب مرتبط: