پول نفت سر سفره مردم اینجا رفت (+عکس)

وعده رفتن پول نفت سر سفره مردم به شکلی عجیب برای مردم روستاهای اطراف پلدختر محقق شد. چند روستای جنوب پلدختر با مشکل آب آشامیدنی نفتی دست و پنجه نرم می کنند و بی توجهی مسئولان مشگلات آنها را دوچندان کرده است .چشمه آب آشامیدنی روستا آلوده به نفت شده و مدت زیادی است که […]

وعده رفتن پول نفت سر سفره مردم به شکلی عجیب برای مردم روستاهای اطراف پلدختر محقق شد.

چند روستای جنوب پلدختر با مشکل آب آشامیدنی نفتی دست و پنجه نرم می کنند و بی توجهی مسئولان مشگلات آنها را دوچندان کرده است .چشمه آب آشامیدنی روستا آلوده به نفت شده و مدت زیادی است که مردم  از آب آلوده به نفت استفاده می کنند.نشت نفت از تلمبه خانه و خطوط انتقال نفت تنگ فنی به مخازن آب زیرزمینی و چشمه های روستاهای حاشیه این تلمبه خانه موجب اعتراض اهالی این روستاها شده است این بدان دلیل است که 15 سال زندگی آنها با آلودگی آب آشامیدنی به نفت همراه بوده است. دامهای اهالی بر اثر نشت نفت تلف شده و در فصل گرما نمی توانند از  کولر آبی استفاده کنند.

نفت

ماجرا با آبرسانی هم مرتفع نشد.مردم روستاهای حاشیه خطوط انتقال نفت نیز که پس از سالها دست و پنجه نرم کردن با مشکلات شاهد آغاز عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی کوثر بودند، سختی و مشقت بی آبی و استفاده از آب تانکر را به جان خریدند تا بنا بر وعده های داده شده، این پروژه در عید غدیر پارسال به بهره برداری برسد ولی نه تنها مشکل این روستائیان حل نشد بلکه مشکل روستائیان جنوب پلدختر هر روز مضاعف می شود.

 

این در حالیست که وعده وزارت نفت مبنی بر اختصاص اعتبار لازم برای رفع مشکل آب روستائیان با گذشت دو سال هنوز تحقق نیافته است تا بدعهدی نفتی ها در زمینه اختصاص سهم خود از اعتبارات تکمیل مجتمع آبرسانی کوثر نیز به شمار دیگر بدقولیهای شرکت نفت برای رفع مشکلات مردم منطقه اضافه شود

خبرنگار مهر در گزارش خود از این روستا نوشت :یک زن روستایی اهل روستای شهدای تنگ فنی از عملکرد شرکت نفتی ها در این منطقه انتقاد کرد و ملتمسانه از خبرنگار خواست که مشکلات او را به گوش مسئولان نفت برسانیم.

 آهو میرپور افزود: بر اثر نشت نفت به چشمه روستا 32 بوقلمونم تلف شدند و زنی بدون سرپرست که ممر درآمدش مرغ و بوقلمون خواباندن است دیگر چگونه می تواند ادامه زندگی دهد تو را به خدا مشکلات من بی سرپرست را به گوش رئیس جمهور برسانید زیرا هرچه فریاد می کنم گوش نفتی ها بدهکار موضوع نیست.
این در حالیست که در آخرین سفر وزیر قبلی نفت به استان لرستان خبرنگار در پی طرح موضوع با مسعود میرکاظمی با بی اطلاعی وی از این مشکل مواجه شد به طوریکه گویا حتی نام ساکنان روستاهای حاشیه خطوط انتقال نفت پلدختر نیز به گوش وزیر نرسیده بود.

پول نفت سر سفره مردم اینجا رفت (+عکس)