گفتگوی جالب زن و شوهر جوان در مورد يک ارتباط زناشويي

مرد مي‌گويد، زن مي‌گويد ؛ پاسخگويي به سوالات خانمها در مورد چاقي ، مشکلات ارتباط با اقوام شوهر و دوستان ديروز همسرم از من سوال کرد که آيا او چاق به نظر مي‌رسد؟ من گفتم بله ؛ او حدود 9 کيلو وزن اضافه کرده است و من صادقانه اعتقادم را به او گفتم. حال او […]

گفتگوی جالب زن و شوهر جوان در مورد يک ارتباط زناشويي
مرد مي‌گويد، زن مي‌گويد ؛ پاسخگويي به سوالات خانمها در مورد چاقي ، مشکلات ارتباط با اقوام شوهر و دوستان

ديروز همسرم از من سوال کرد که آيا او چاق به نظر مي‌رسد؟ من گفتم بله ؛ او حدود 9 کيلو وزن اضافه کرده است و من صادقانه اعتقادم را به او گفتم. حال او از من رنجيده شده و اخمهايش در هم رفته ؛ به من مي‌گويد تو خيلي رک و سنگدل هستي.

آهاي مردم….او خودش از من سوال کرد. چرا اين زنها تحمل شنيدن حقيقت را ندارند؟

زن مي‌گويد:
حالا مگر چطور مي‌شود گاهي اوقات براي ناراحت نکردن من نقش بازي کني. چطور نمي‌فهمي وقتي از تو مي‌پرسم با اين لباس چاق بنظر مي‌رسم ، بايد جواب بدهي نه اصلا”. از من نخواه علتش را برايت توضيح بدهم. مسلما” يک زن چاق خودش بهتر از هر کسي مي‌داند که چقدر چاق شده است و حتما” براي اين چاقي فکري خواهد کرد. جواب‌هاي تند و آزار دهند? تو فقط کار را خراب تر مي‌کند. پس تا وقتي که تلاش خودم نتيجه بدهد لطف کن و ساکت باش. اينطوري از زندگي ات هم لذت بيشتري خواهي برد.

مرد مي‌گويد:
اي مرداني که جان و اعصاب و زندگي خود را دوست داريد، شما را به خدا هر وقت همسرتان راجع به تناسب اندام و چاقي احتمالي اش از شما نظر خواهي کرد، با دقت کافي و زيرکانه جواب بدهيد ( البته اگر تصميم نداريد صاف صاف دروغ بگوييد). به جاي مراجعه به مغز درمانده اتان، او را به هر زن خوش اندام و زيبا رو که مي‌شناسيد تشبيه کنيد. بگوييد آنها مرا ياد تو مي‌اندازند. اگر موثر نبود، سريع برويد و موهايتان را بتراشيد تا دانه دانه آنها را نکنده است.اين تنها چار? کار است.

زنان در مواجهه با اقوام شوهرشان

وقتي هم فاميل دور هم جمع مي‌شوند خواهر زاد شوهرم که هنوز يک نوجوان است مثل يک گرب وحشي با من رفتار مي‌کند. شوهرم نه تنها از من حمايت نمي‌کند، بلکه با من تندي هم مي‌کند. چرا؟! چون من گفته ام تا وقتي خواهر زاده اش رسما” از من معذرت خواهي نکند با او حرف نخواهم زد.

زن مي‌گويد :
سر حرف خود بمانيد. آدم پر رو و بي ادب را بايد سر جايش نشاند. پافشاري کنيد تا از شما معذرت خواهي کنند. ( بايد به آنها بفهمانيد چه چيزي شما را عصبي و ناراحت مي‌کند. شما که بي ادبي نکرده ايد، فقط با او حرف نمي‌زنيد…اين کمترين و بهترين واکنش است). بچه اي که آنقدر گستاخ است که به خود اجازه مي‌دهد رو در روي شما قرار گيرد مقصر نيست. مقصر والدين او هستند که زحمت تربيت او را به خودشان نداده اند. اگر با اين کار شما را آدم بداخلاق و بدي خواهند خواند…حداقل بداخلاقي کنيد که دلتان نسوزد. طولي نخواهد کشيد که بالاخره متوجه مي‌شود يک نفر به او خدمت کرده و به او ياد داده که مثل آدمهاي متمدن رفتار کند.

مرد مي‌گويد :
مي دانيد موضوع چيست؟ او به سرعت تصميم مي‌گيرد جواب دندان شکني به يک دختر بچه بدهد. آنوقت توقع داريد شوهرتان هم از شما حمايت کند و به کل خانواده اش حمله کند، واکنش آنها هم اصلا” مهم نيست چه باشد فقط شوهر بايد از زن طرفداري کند، همين.
شما هم براي حل اين مشکل يک شيپور برداريد وهمه جا جار بزنيد که تا وقتي که اون خانمي که توي مهموني مامانت اينا دامن مشکي پوشيده بود و موهاش رو طلايي کرده بود از من معذرت خواهي نکنه ديگر هرگز پامو تو خون? مامانت نمي‌گذارم. اين هم يک راهشه!

جانبداري

من و همسرم سالها بود که با يک زن و شوهر که از دوستانمان هستند رفت و آمد داشتيم. حالا آنها از هم جدا شده اند. من دوست دارم رابطه ام را با اون خانم حفظ کنم اما شوهرم مي‌گويد بايد با هر دوي آنها قطع رابطه کنيم. او از دست من عصباني است.

زن مي‌گويد:
تو حق نداري من را مجبور به کاري بکني. هميشه از اينکه مردها، زنان را به موذي گري و رياکاري متهم مي‌کنند ناراحت مي‌شده ام. حالا که ما صادقانه مثل دو دوست مي‌خواهيم روابطمان را حفظ کنيم به ما برچسب ضد _ مرد مي زنند. به شما توصيه مي‌کنم در چنين مواردي به شوهرتان بگوييد روابط خصوصي دوستتان به شما مربوط نيست. ارتباط و عواطف شما نسبت به دوستتان امري است جدا. گذشته از آن با حفظ روابط خود با او علاوه بر آنکه کمک مي‌کنيد دوران بحران بعد از طلاق را پشت سر بگذارد ، شايد بتوانيد او را متقاعد کنيد که به زندگي خود برگردد.

مرد مي‌گويد:
من توقع دارم همسرم به خواست، من احترام بگذارد. اگر با آن خانم ارتباط داشته باشد شوهرش فکر مي‌کند که ما جانب او را گرفته ايم. حالا از اين هم که بگذريم، چرا مي‌خواهي مدام بنشيني و حرفهاي مايوسان? او را در مورد زندگي ناموفق و خسته کننده اش بشنوي؟ منفي بافي‌ها و تجرب? ناموفق او روي همسر من نيز تاثير خواهد گذاشت. مسلما” به او خواهد گفت که مردها چنين و چنان اند. اگر خيلي به موضوع طلاق علاقه داري به جاي درگير کردن خودت با يک مورد اين چنيني، بنشين و يکي از دادگاه‌هاي طلاق را از تلويزيون از اول تا آخرش ببين.

نظر شما چيست؟
فکر مي‌کنيم با خواند صحبتهاي دو طرف به اين نتيجه رسيديد که براي رفع مشکلات زناشويي بهتر است که زن و مرد بدون اينکه بخواهند خود را بي تقصير جلوه دهند با هم به گفتگو بنشينند و تحليل‌هاي خود را از رفتار خود و طرف مقابل بازگو کنند و به نتايج شگفت انگيزي در روابط شان برسند
www.aftabir.com

گفتگوی جالب زن و شوهر جوان در مورد يک ارتباط زناشويي

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − = 14