رضا داودنژاد پیوند کبد انجام داد + عکس اهدا کننده

رضا داودنژاد پیوند کبد انجام داد + عکس اهدا کننده

كليه‌ها، كبد، قلب و لوزالمعده يك مرد شيرازي كه مرگ مغزي شده بود، به پنج بيمار در آستانه مرگ از جمله رضا‌داوودنژاد بازيگر جوان سينما و تلويزيون زندگي بخشيد.به گزارش «جام‌جم»، روز 16 ارديبهشت امسال يك مرد 44 ساله شيرازي به نام سيدمحمدرضا كاكاوند در پي سردرد شديد به بيمارستان شهيد چمران و سپس به بيمارستان نمازي شيراز انتقال يافت و پزشكان علت آن را عوارض ناشي از تومور مغزي دانستند كه وي شش سال پيش آن را جراحي كرده بود.

به همين دليل، پزشكان تلاش خود را براي درمان وي و نجات او از مرگ به كار بستند، اما او به كما رفته بود و فقط دستگاه‌هاي احياگر بود كه با بوق‌هاي مداوم خود حيات او را تاييد مي‌كرد تا اينكه سرانجام پس از چند روز، بوق ممتد دستگاه‌هاي احياگر نيز يكباره خاموش و او دچار مرگ مغزي شد.

در شرايطي كه بچه‌ها و همسر سيدمحمدرضا، مرگ وي را باور نداشتند، پزشك با آنها به گفت‌وگو پرداخت و عنوان كرد در صورت تمايل مي‌توانيد اعضاي بدن او را هديه كنيد.

مادر، همسر و فرزندان وي، پشت در اتاقش جمع شده بودند و به حرف‌هاي پزشك فكر مي‌كردند. آنها به اين مي‌انديشيدند كه با تصميم بزرگ خود، مي‌توانند جان بيماراني را كه سال‌ها در انتظار دريافت عضو هستند، نجات دهند.

هديه زندگي به پنج بيمار

سرانجام همگي موافقت كردند دو كليه، كبد، قلب و لوزالمعده سيدمحمدرضا در بيمارستان نمازي شيراز به پنج بيمار پيوند زده شود. يكي از كساني كه از اين موهبت برخوردار شد، رضا داوودنژاد، بازيگر سينما و تلويزيون بود كه كبد سيدمحمدرضا را دريافت كرد.

همسر اين مرد شيرازي درباره اين اقدام انساندوستانه گفت: شوهرم شش سال پيش به دليل تومور مغزي در بيمارستان نمازي شيراز عمل جراحي شد و بهبود يافت. به دليل شرايط اين چند سال، او مغازه كوچكي اجاره كرد و به تزئينات خودرو روي آورد. درآمدش اندك بود، اما با روزي حلال سفره خانه‌مان را پررونق كرده بود.

وي اضافه كرد:محمدرضا مرد مهربان و دلسوزي بود. با اين كه از چند روز پيش سردرد شديدي گرفته بود، اما وانمود مي‌كرد حالش خوب است و نمي‌خواست من و بچه‌ها ناراحت شويم تا اين كه در پي شدت سردرد شوهرم، روز 16ارديبهشت او را به بيمارستان چمران برده و بستري كرديم. همان‌جا يكباره قلبش از كار ايستاد و دوباره احيا شد.

وي با اشاره به اقدامات پزشكي براي نجات جان شوهرش گفت: او را به بيمارستان نمازي شيراز منتقل كردند، اما پس از چند روز بستري شدن در اين بيمارستان پزشكان گفتند او دچار مرگ مغزي شده است.

زن، مرگ شوهرش را هنوز باور ندارد، اما از اين كه خداوند به او لطف كرده تا بتواند تصميم بزرگي در زندگي بگيرد و با ايثار خود به پنج بيمار زندگي هديه كند، خوشحال است.

زن يادآور شد: من، بچه‌ها و خانواده‌ام خيلي خوشحال هستيم كه قلب، كليه‌ها، كبد و لوزالعمده شوهرم به بدن پنج بيمار كه مدت‌ها با مرگ دست و پنجه نرم مي‌كردند، پيوند زده شده است.

بازيگر جوان زندگي دوباره يافت

زن از اين كه كبد شوهرش به يك بازيگر جوان تلويزيون و سينما پيوند زده شده است، خوشحال است.

او در اين باره گفت: روزي كه مرگ مغزي شوهرم در بيمارستان نمازي شيراز تاييد شد از برادر شوهرم شنيدم كه رضا داوودنژاد بر اثر بيماري كبد در جدال با مرگ قرار دارد كه خيلي ناراحت شدم.

وي اضافه كرد: همان موقع احساسي خاص كه قابل وصف نيست، در درونم شكل گرفت. از خدا خواستم حالا كه قرار است اعضاي بدن شوهرم اهدا شود، يكي از گيرنده‌هاي اعضا اين جوان باشد. ديدن اين هنرمند روي تخت بيمارستان كه با ايفاي نقش‌هايش مردم را شاد مي‌كرد، بسيار ناراحت‌كننده بود و اين خواست خدا بود كه اين پيوند عضو انجام شود.

تولد دوباره‌تان مبارك

زن ادامه داد: درست است كه شوهر مهربانم ما را براي هميشه ترك كرده است، اما از اين‌ كه او به پنج بيمار زندگي دوباره بخشيد خوشحالم و مي‌خواهم به اين پنج هموطن كه گيرندگان عضو هستند بگويم تولد دوباره‌‌تان مبارك. خيلي دوست دارم شرايطي فراهم شود تا با رضا داوود نژاد گيرنده كبد شوهرم و چهار نفر ديگر كه قلب، دو كليه و لوزالعمده وي را دريافت كردند ملاقات كنم. از آنها مي‌خواهم از امانت‌هايي كه در اختيارشان قرار گرفته به خوبي مراقبت كنند.

خوشحالي پدر از نجات فرزند

بعد از عمل پيوند كبد رضا داوودنژاد با پدرش عليرضا داوودنژاد به گفت‌وگو نشستيم. او درباره بيماري فرزندش گفت: چندي پيش رضا به دليل اضافه وزنش، عمل باي‌پس انجام داد و پس از آن، رژيم غذايي خاصي را بايد رعايت مي‌كرد.اما در شش ماه گذشته به دليل مشغله كاري، نتوانست رژيم غذايي‌اش را طبق برنامه رعايت كند.

وي اضافه كرد: علاوه بر آن، كبد او به دليل اضافه وزن دچار مشكل شده بود و نياز به عمل پيوند داشت بنابراين رضا 13روز در بيمارستان لاله تهران بستري شد و طبق نظر پزشكان، او را به بيمارستان نمازي شيراز انتقال داديم.

وي يادآور شد در اين بيمارستان، پروفسور ملك‌حسيني و ديگر كادر درماني درصدد بودند تا به محض فراهم آمدن شرايط پيوند عضو، اين عمل انجام شود. اين كارگردان سينماي كشورمان گفت: صبح روز يكشنبه وقتي شنيديم خانواده يك بيمار مرگ مغزي اعضاي بدن او را اهدا كرده‌اند، هنوز نمي‌دانستيم آيا شرايط پيوند فراهم خواهد شد يا نه؟

وي ادامه داد: با اين حال براي ما يك روزنه اميد باز شد و رضا ساعت 10 براي عمل پيوند به بخش جراحي پيوند عضو بيماران انتقال يافت و عمل تا ساعت پنج بعدازظهر طول كشيد.خوشحالم كه خداوند دوباره فرزندم را به ما هديه كرد. تصميمي كه اين خانواده بزرگوار ـ مرحوم كاكاوند ـ گرفتند، بسيار باارزش بود و با هيچ چيز نمي‌شود از كار خداپسندانه آنها قدرداني كرد.

علي‌رضا داوودنژاد افزود: از اين خانواده صميمانه سپاسگزاريم.دوست دارم از نزديك با آنها ملاقات و از اقدام خداپسندانه آنها سپاسگزاري كنم. اين كارگردان تلويزيون درباره اين كه فرزندش رضا نيز جزو كساني بود كه خودش كارت اهداي عضو گرفته بود، ‌گفت: رضا و همسرم هر دو دوست داشتند در صورتي كه برايشان مشكلي پيش آمد، اعضاي بدن خود را اهدا كنند؛ اما تقدير براي پسرم اين گونه رقم خورد و او گيرنده عضو شد. وي افزود: وضعيت رضا رضايت‌بخش اعلام شده است و اميدواريم هر چه زودتر بهبود كامل خود را به دست آورد تا از نزديك با خانواده اهداكننده ملاقات و از آنها تشكر كند.

عضویت در تلگرام پرشین وی بزرگ و کوچک کردن سینه
اخبار چهره ها
اخبار هنرمندان
سینمای ایران و جهان

تصویری خاطره انگیز از خسرو شکیبایی که پسرش منتشر کرد + عکس

تصویری خاطره انگیز از خسرو شکیبایی که پسرش منتشر کرد

اخبار جدید در مورد وضعیت حال بهنام صفوی + عکس

اخبار جدید در مورد وضعیت حال بهنام صفوی

دلتنگی آزاده نامداری برای مکه و خانه خدا + تصاویر

دلتنگی آزاده نامداری برای مکه و خانه خدا

ساره بیات و حامد بهداد در یک جشنواره در کانادا + عکس

ساره بیات و حامد بهداد در یک جشنواره در کانادا

دورهمی بازیگران زن سریال خط قرمز پس از 14 سال! + عکس

دورهمی بازیگران زن سریال خط قرمز پس از 14 سال!

حسام نواب صفوی به بابک زنجانی چه هشداری داد ؟! + عکس

حسام نواب صفوی به بابک زنجانی چه هشداری داد ؟!

عکسهای دیدنی

عکس‌های فوق العاده نایاب قدیمی از بازیگران و چهره‌های مشهور (53)

عکس‌های فوق العاده نایاب قدیمی از بازیگران و چهره‌های مشهور

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی (193)

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی

عکس های خانوادگی هنرمندان و چهره های مشهور (47)

عکس های خانوادگی هنرمندان و چهره های مشهور

عکس های جدید و متفاوت از مجریان مشهور ، از مژده لواسانی تا آزاده نامداری

عکس های جدید و متفاوت از مجریان مشهور ، از مژده لواسانی تا آزاده نامداری

مهاجرت احسان کرمی به آمریکا از شایعه تا واقعیت ! + تصاویر جدید

مهاجرت احسان کرمی به آمریکا از شایعه تا واقعیت !

وقتی رضا عطاران به مراسم نیامد و یکتا ناصر مراسم را ترک کرد! / بازیگران مشهور در نشست خبری من سالوادور نیستم + تصاویر

وقتی رضا عطاران به مراسم نیامد و یکتا ناصر مراسم را ترک کرد! / بازیگران مشهور در نشست خبری من سالوادور نیستم

اخبار هنرمندان

عکسهای جدید بازیگران و چهره های مشهور با همسرانشان (83)

عکسهای جدید بازیگران و چهره های مشهور با همسرانشان

دورهمی بازیگران مشهور به مناسبت جشن تولد فریبا کوثری + تصاویر

دورهمی بازیگران مشهور به مناسبت جشن تولد فریبا کوثری

عکس های جدید بازیگران و چهره های مشهور در کنار پدر و مادرهایشان (31)

عکس های جدید بازیگران و چهره های مشهور در کنار پدر و مادرهایشان

سبک زندگی ، بیوگرافی و نوع پوشش افراد مشهور(22)/ خسرو شکیبایی / تصاویر جدید و عکس های فرزندان و نزدیکان این هنرمند فقید

بیوگرافی خسرو شکیبایی

پوشش جالب نگار جواهریان و فاطمه معتمد آریا در جشنواره سینمایی آسیا پاسفیک / معتمدآریا شاهنامه را بر تن کرد !

پوشش جالب نگار جواهریان و فاطمه معتمد آریا در جشنواره سینمایی آسیا پاسفیک / معتمدآریا شاهنامه را بر تن کرد !

حرف های جالب آزیتا حاجیان در مورد دخترش : مهراوه مشاور من در امور زندگی شده !

حرف های جالب آزیتا حاجیان در مورد دخترش : مهراوه مشاور من در امور زندگی شده !

وب گردی
تازه های پرشین وی در یک نگاه
پربیننده ترین اخبار
ثبت نام کنید ، 50 هزار تومان جایزه ببرید زیورآلات و پوشاک لوکس سفید کردن دندان بزرگ و کوچک کردن سینه
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
فیلم جراحی بینی جراحی زیبایی
X
X