تبلیغ “بفرمایید شام” و “من و تو” در یک روزنامه ‌‌داخلی ! +عکس

این اولین بار است که یک روزنامه کثیرالانتشار توانسته در صفحه اول خود، اینگونه به تبلیغ شبکه ای ماهواره ای بپردازد که هدایت آن به دست بهائیان است.   به گزارش مشرق؛ روزنامه ای که با سر و صدای زیاد و به دنبال اعلام پر تعداد آمدنش بر روی در و دیوار شهر، چند روزی […]

تبلیغ

این اولین بار است که یک روزنامه کثیرالانتشار توانسته در صفحه اول خود، اینگونه به تبلیغ شبکه ای ماهواره ای بپردازد که هدایت آن به دست بهائیان است.

 

به گزارش مشرق؛ روزنامه ای که با سر و صدای زیاد و به دنبال اعلام پر تعداد آمدنش بر روی در و دیوار شهر، چند روزی است روی پیشخوان های مطبوعاتی دیده می شود، تیتر صفحه اول امروز خود را به رپرتاژی برای یک برنامه اجتماعی در شبکه ای ضدانقلاب اختصاص داد.
 
روزنامه &quotه.ص&quot امروز با درج تیتر &quotنفرمایید شام!&quot به انتقاد از برنامه های آشپزی سیما پرداخت که در جذب مخاطب از برنامه هایی همچون &quotبفرمایید شام&quot در شبکه ماهواره ای &quotمن و تو&quot عقب افتاده اند. نویسنده این مطلب در نوشته اش آورد: اما در اوضاع و شرایطی که شبکه فارسی زبان mechef بیست و چهار ساعته در ساختاری کاملا پرتحرک و هیجانی در حال آموزش و طبخ مواد غذایی است و برنامه &quotبفرمایید شام&quot رقابت جدایی برای آشپزی در نظر گرفته است، باز هم می شود انتظار داشت خانمی دست به قلم، منتظر باشد تا از یادداشت مواد لازم غذاها جا نماند؟

 

نویسنده در این مطلب ضمن توهین به برنامه های خانوادگی سیما و ترغیب مخاطبینش به نگاه کردن نظایر آن سوی مرزی این برنامه ها، با انتخاب تیتر &quotبفرمایید شام&quot، خوانندگانش را به دیدن برنامه های شبکه ماهواره ای فارسی زبان و ضد انقلاب &quotمن و تو&quot تشویق کرد.

روزنامه &quotه.ص&quot احتمالا از ترس پیگیری های حقوقی، تیتر صفحه اول خود را &quotنفرمایید شام!&quot انتخاب و در صفحات 13 و17 از همان عنوان اصلی یعنی &quotبفرمایید شام&quot استفاده کرد.

این روزنامه اگر چه در مدت چند روزه انتشارش رویکردی زرد و عامه پسند به خود گرفته ولی این اولین بار است که یک روزنامه کثیرالانتشار توانسته در صفحه اول خود، اینگونه به تبلیغ شبکه ای ماهواره ای بپردازد که هدایت آن به دست بهائیان است.

گفتنی است برنامه &quotبفرمایید شام&quot برنامه ای اجتماعی است که هفته ای چهار شب از شبکه &quotمن و تو&quot پخش می شود و با ظرافت سعی دارد تا بسیاری از سنن و اعتقادات خانوادگی ایرانیان را زیر سئوال برده و کمرنگ کند. این برنامه همچنین در شکستن قبح اعمالی چون شرب خمر و ارتباط ویژه با نامحرمان و توهین به مقدسات اسلامی ید طولایی دارد.

در این برنامه هر شب یکی از اعضا به آماده کردن پیش غذا، دسر و شام مبادرت کرده و سه شرکت کننده دیگر به او امتیاز می دهند که در نهایت، برنده مسابقه به 1000پوند دست می یابد.

انتشار اخباری مبنی بر همراهی &quotاستاد اعظم دولت&quot با شبکه ماهواره ای &quotمن و تو&quot و روزنامه &quotه.ص&quot علل درج این رپرتاژ مطبوعاتی از برنامه &quotبفرمایید شام&quot را بیش از پیش نمایان می کند.

تبلیغ “بفرمایید شام” و “من و تو” در یک روزنامه ‌‌داخلی ! +عکس