خبرهای خواندنی !

نوزاد علاقه‌مند به عدد 9 عدد 9 هم عددي مثل تمام اعداد ديگر است ولي شايد بعضي به آن بيشتر از ديگر اعداد علاقه‌مند باشند. «چاك برندس» اهل «لاكراس» و «ويسكانسين» مي‌گويد: هرگز روز تولد سومين فرزند خود را فراموش نخواهم كرد زيرا اين نوزاد روز چهارشنبه نهمين روز از نهمين ماه سال 2009 به […]

نوزاد علاقه‌مند به عدد 9

عدد 9 هم عددي مثل تمام اعداد ديگر است ولي شايد بعضي به آن بيشتر از ديگر اعداد علاقه‌مند باشند. «چاك برندس» اهل «لاكراس» و «ويسكانسين» مي‌گويد: هرگز روز تولد سومين فرزند خود را فراموش نخواهم كرد زيرا اين نوزاد روز چهارشنبه نهمين روز از نهمين ماه سال 2009 به دنيا آمده است. برندس و همسرش «پالي» ساعت تولد «هنري مايكل» كوچك را هم نمي‌توانند فراموش كنند. اين بچه راس ساعت 9 و 9 دقيقه صبح با عمل سزارين در بيمارستاني در لاكراس ديده به جهان گشود.

اما نكته‌اي كه جالب توجه‌تر است و باعث حيرت و خنده پدر و مادر اين بچه و كادر بيمارستان شد، وزن او بود. پس از زايمان، پزشك معالج، هنري را روي ترازوي اتاق عمل قرار داد و وزن دقيق او را محاسبه كرد. بعد براي اينكه بيشتر مطمئن شود از يكي از پرستاران هم خواست كه اين كار را تكرار كند. ولي محاسبات او درست بودند. هنري به هنگام تولد 9 پوند و 9 اونس وزن داشت (حدود چهار كيلو و چهارصد گرم).

36 ســال زيـر گــِل

اتومبيلي كه 36 سال پيش در ساحل انگليس به زير گِل فرو رفته بود، در كمال حيرت صاحبش از زير گِل بيرون آمد. اين اتومبيل «فوكسهال ويكتور 101» در سال 1973 در ساحل «برين» واقع در «سامرست» انگليس به زير گِل فرو رفته و مفقود شده بود. «ديو فربر» و «پيت ويليامز»، نگهبانان ساحلي چندي پيش اين خودرو را در فاصله نيم مايلي ساحل برين كشف كردند. آقاي «تري هارت» صاحب اين اتومبيل كه يك ماهيگير است، مي‌گويد: «خيلي تعجب كرده‌ام ولي مطمئنم كه اين ماشين همان ماشين من است كه در سال 1973 گم شد. ما براي ماهيگيري رفته بوديم كه ناگهان گرفتار مد دريا شديم. خيلي تلاش كرديم كه ماشين را بيرون بكشيم ولي كاري از دستمان بر نمي‌آمد و ماشين آرام‌آرام در آب فرو رفت.»

آقاي فربر مي‌گويد: «ما اولين در بار تعطيلات آخر هفته اين ماشين را ديديم ولي آن موقع هنوز كاملا مشخص نبود. چند روز پس از آن ماشين آرام آرام از گِل بيرون آمد و ما توانستيم قسمت‌هاي مختلف آن را تشخيص بدهيم.» احتمالا اين اتومبيل كاملا زنگ زده به خاطر هواي توفاني و درياي پرتلاطم روزهاي اخير از زيرآب گِل بيرون زده است. اين ساحل واقع در سامو، يكي از سواحل معروف انگليس است كه به دليل مدهاي بلند و سريع آن مشهور مي‌باشد. تاكنون اتومبيل‌هاي زيادي در طي اين مدها در آب فرو رفته‌اند ولي تاكنون هيچ يك از آنها بيرون نيامده است.

شهر خلال دنداني

«استن مونرو» مجري سابق تلويزيوني طي شش سال صرف وقت با استفاده بيش از شش ميليون خلال دندان بناهاي معروف دنيا را در يك جا ساخته است. او براي ساختن بناهايي همچون؛ برج بيگ‌بن، «پل برجدار لندن»، «واتيكان»، «خانه اوپرا» در سيدني و «تاج محل» بيش از 170 ليتر چسب به كار برده است. اين مرد 38 ساله و متاهل براي ساختن هر كدام از آثار هنري خود از يك روز تا شش ماه وقت صرف تحقيق و بررسي روي آن بناها كرده است. ساختمان‌هاي استن كاملا توخالي هستند و تنها بر روي چند عدد پايه حمايتي بنا نهاده شده‌اند. مدل‌هاي بزرگ‌تر به صورت چند تكه درست شده‌اند تا حمل آنها آسان‌تر باشد. استن مونرو همچنان به مجسمه‌سازي با خلال دندان‌هايي كه از يك عمده‌فروشي مي‌خرد ادامه مي‌دهد. او در موزه علوم و تكنولوژي نيويورك كار مي‌كند. وي در آخرين نمايشگاه خود بيش از 40 بناي مذهبي معروف از سراسر دنيا را به نمايش گذاشت. مونرو از زمان تحصيل در مدرسه به مجسمه‌سازي با خلال دندان روي آورد. نخستين شهر خلال دنداني او كه «تاريخچه آسمان‌خراش‌ها» نام گرفت و مركب از 50 ساختمان بود و ساخت آن دو سال زمان برد، به موزه «مالوركا» در اسپانيا فروخته شد. ساخت آن شهر آنقدر براي مونرو لذت‌بخش بود كه تصميم گرفت دومين شهر خلال دنداني خود را هم بسازد. او كه مطالعات زيادي روي بناهاي تاريخي و معروف مي‌كند مي‌گويد: بيشتر ترجيح مي‌دهم به عنوان «تاريخ‌شناس معماري» معروف بشوم تا يك هنرمند.

اين مرد قرعه‌كشي را پيشگويي مي‌كند

«درن براون» يك تردست است كه موفق شد اعداد برنده يك قرعه‌كشي را كه در يك برنامه زنده تلويزيوني پخش مي‌شد، پيشگويي كند. او بعد از برنامه در حالي كه لبخند به لب داشت گفت: «نمي‌توانم باور كنم. وقتي مجري برنامه گردونه را مي‌چرخاند و گوي‌ها را برمي‌داشت و يكي‌يكي عددهايي كه من قبلا انتخاب كرده بودم را مي‌خواند، خودم هم حيرت كردم.»

اين برنامه به صورت زنده ضبط و پخش مي‌شد و براي اثبات اين ادعا، شبكه بي‌‌بي‌‌سي از طريق تلويزيوني كه در همان محل روشن بود، اين برنامه را پخش مي‌كرد. براون گفت: براي پيشگويي اين قرعه‌كشي يك سال تمام وقت صرف كرده و تمام ديوارهاي اتاقش پر از اعداد قرعه‌كشي است، او از قبل عددهاي انتخابي خود را روي يك كاغذ نوشته بود. قبل از قرعه‌كشي او رو به حضار كرد و گفت: «الان نقطه اوج يك وسواس يك ساله است. الان حالم زياد خوب نيست. لطفا برايم آرزوي موفقيت كنيد و اگر عددهايم اشتباه بود مرا ببخشيد.» وقتي عددهاي برنده 39، 35، 28، 23، 11 و 02 روي صفحه ظاهر شدند، براون همچنان ساكت نشسته بود و عصبي به نظر مي‌رسيد سپس كارتي را كه اعداد انتخابي او بر آن نوشته شده بود بلند كرد. اين عددها دقيقا همان عددهاي برنده قرعه‌كشي بودند كه اين باعث حيرت حاضران شد.

سفر به 37 كشور با يك پوند!

اين مرد ژاپني هشت سال پيش سفر خود را به 37 كشور دنيا آغاز كرد و تاكنون 45 هزار كيلومتر را تنها با دوچرخه طي كرده است. «كيچي ايوازاكي» 36 ساله در سال 2001 سفر خود را با يك دوچرخه «رالي شاپر» شروع كرد. بعد از يك سال گردش در ژاپن آنقدر به او خوش گذشت كه با يك بليت يك طرفه خود را به كره‌جنوبي رساند و از آن به بعد همچنان به سفر خود با دوچرخه ادامه داده است. در طول اين مدت يك بار به دست دزدان دريايي ربوده شد، يك بار در هند دستگير و يك بار يك سگي‌ در تبت او را گاز گرفت و تا مرز مردن پيش رفت، يك بار هم در نپال نزديك بود ازدواج كند. آقاي ايوازاكي در كل بيش از 45 هزار كيلومتر را با دوچرخه‌هاي محبوب خود طي كرده است ولي تا به حال دو تا از اين دوچرخه‌ها دزديده شده و دو تاي ديگر هم خراب شده‌اند و حالا او با پنجمين دوچرخه به سفر خود ادامه مي‌دهد. بزرگ‌ترين موفقيت او در اين سفر، صعود به قله 8848 متري اورست بوده است. او كه اهل شهر «مائباشي» ژاپن است مي‌گويد: «اراده آهنين» باعث ادامه سفر اوست و مي‌افزايد: «خيلي‌ها به سفر به دور دنيا علاقه‌مند هستند ولي فكر پول آن را مي‌كنند ولي من ثابت كرده‌ام كه براي اين كار فقط اراده قوي لازم است. من وقتي سفرم را آغاز كردم 160 ين يعني حدود يك پوند پول در جيبم داشتم و هيچ حساب بانكي يا كارت اعتباري هم ندارم. در طول اين هشت سال خرج روزانه خود را با انجام حركات نمايشي به وسيله دوچرخه به دست آورده‌ام.»

از ديگر پيروزي‌هاي آقاي ايوازاكي پيمودن تمامي مسير رود گنگ با قايق پارويي است. او اين مسير 1300 كيلومتري را در 35 روز طي كرده است. ايوازاكي هم‌اكنون در سوئيس به سر مي‌برد و قصد دارد به زودي از قله بلانك بلندترين قله اروپا بالا برود. پس از آن به آفريقا و بعد آمريكاي جنوبي رفته و از آنجا به كشور ژاپن باز مي‌گردد. او در مسافرت خود از كشور ما ايران هم گذر كرده است.

يخچال گريان

اين تصوير تكان‌دهنده از يك يخچال گريان، در حقيقت قسمتي از يك يخچال در حال ذوب شدن در منطقه قطبي كشور نروژ مي‌باشد. «مايكل نولان» عكاس دريايي و محقق محيط‌زيست كه اين عكس را گرفته است مي‌گويد: اين يخچال در نگاه اول درست شبيه بقيه يخچال‌هاي در حال آب شدن قطب است، ولي وقتي دقيق‌تر نگاه مي‌كنيم، چهره‌اي غمگين را بر روي ديواره يخي مي‌بينيم كه رودي از اشك از چشمش روان است. اين چهره تكان‌دهنده در كلاهك يخي «اوستفونا» واقع در «نورداست لندت» است كه ظاهرا مورد توجه هواداران محيط‌زيست قرار گرفته و از تصوير آن براي اعتراض به عوامل مسبب تغيير دماي زمين استفاده مي‌كنند.

مسابقه تغيير حالت صورت

همه ساله مسابقه تغيير حالت صورت در انگليس برگزار مي‌شود و به فردي كه بتواند بيشترين تغيير را در صورتش ايجاد كند و خود را به انساني ترسناك و يا خنده‌دار تبديل سازد جايزه 3 هزار پوندي تعلق مي‌گيرد.به گزارش ركس‌نيوز، يك مرد 40 ساله دورگه اروپايي – آسيايي امسال توانست برنده اين جايزه باشد.او صورت و حالت ابروها و گونه خود را به طوري تغيير داد كه ناگهان حضار به خنديدن افتادند و داوران با مشاهده خنده اكثريت مردم اين مرد را برنده اعلام كردند.سال گذشته مردي كه صورت خود را شبيه يك سگ كرده بود توانست اين جايزه را از آن خود كند.

كشف يك تانك مربوط به جنگ جهاني دوم

گروهي از امدادگران در مانيل فيليپين وقتي كه درحال نجات مردم از زير آوار بر اثر سيل بودند، به يك تانك سربازان آمريكايي مربوط به دوران جنگ جهاني دوم برخورد كردند.

به گزارش آسيانيوز، اين تانك با نوع سرمن‌ M4-A1 در ساحل مانيل يافت شده است.

بدنه اين تانك كاملا زنگ زده است و عده زيادي براي تماشاي آن به ساحل مانيل آمده‌اند.

قرار است اين تانك در موزه تاريخي ملي فيليپين واقع در مانيل نگهداري شود.

او فوق مادر است

تولد نوزدهمين فرزند

«ميشله دوگار» 42 ساله طي بيست و يك سال گذشته هجده فرزند به دنيا آورده و شايسته آن است كه نام او را «فوق مادر» بگذاريم. او به تازگي دريافته كه براي نوزدهمين بار باردار است و در ماه مارس آينده دوباره فرزند ديگري خواهد داشت. هر چند كه ميشله و همسرش «جيم باب» خيلي بچه دارند ولي باز از بچه‌هاي بيشتري استقبال مي‌كنند. اين زوج يك بار در مصاحبه‌اي گفتند: يكي از هدف‌هاي ما آن است كه خانواده‌ها و پدر و مادرها را تشويق كنيم كه با فرزنددار شدن زندگي مشتركشان را مستحكم‌تر كنند.

ميشله درباره بارداري تازه خود مي‌گويد: «ما همگي هيجان‌زده هستيم.» و شوهرش در تاييد حرف او مي‌گويد: «نمي‌توانيم باور كنيم، اين شادي هيچ وقت براي ما كهنه نمي‌شود و تك‌تك بچه‌ها ما را شگفت‌زده مي‌كنند. ما آرزو داريم اولين نوه‌مان را ببينيم و حالا چشم انتظار نوزدهمين بچه‌مان هستيم.» شوهر ميشله به خوبي توانسته از پس خرج و مخارج اين همه بچه برآيد. اكثر مردم فكر مي‌كنند آنها نيازمند كمك‌هاي مالي ديگران هستند ولي اين موضوع حقيقت ندارد. جيم باب قبلا مشاور املاك بوده و در حال حاضر در كار خريد و فروش زمين است و درآمد خوبي دارد و به قول خودش آنقدر درآمد دارد كه بتواند زندگي نسبتا راحتي براي خانواده بزرگش فراهم كند
ksabz.net

خبرهای خواندنی !