تاریخ نشر :پنجشنبه 05 ژانویه 2017 مشاهده : زنان RSS اشتراک:

نحوه آرایش خانمهایی با پوستهای تیره اینگونه باید باشد

آرایش کردن پوست های تیره اگر شما از ان دسته از افراد هستید که پوست تیره ای دارید و همیشه در ارایش کردن تردید دارید ، دیگر نگران نباشید ما در اینجا چندین توصیه ارایشی را برای شما مد نظر گرفته ایم که مشکل شما را به اسانی حل می‌نماید. توصیه‌های زیر را برای ارایش […]

آرایش کردن پوست های تیره

اگر شما از ان دسته از افراد هستید که پوست تیره ای دارید و همیشه در ارایش کردن تردید دارید ، دیگر نگران نباشید ما در اینجا چندین توصیه ارایشی را برای شما مد نظر گرفته ایم که مشکل شما را به اسانی حل می‌نماید.

توصیه‌های زیر را برای ارایش صورت فراموش نکنید :

۱ – آرایش‌های جسورانه برای شما مناسب است

از رنگ‌های پاستلی و روشن اجتناب کنید و به سراغ رنگ‌های تند و طلایی و برنزی بیائید.

۲ – آرایش چشم‌ها

برای چشمانتان می‌توانید از آرایش ظریف و خط چشم‌های کبود و آبی استفاده کنید و یا به سراغ رنگ‌های براقی مثل مسی بروید.

۳ – آرایش گونه‌ها

در قسمت گونه‌ها با یک حرکت چرخشی از سمت گوش رو به پائین یک افکت سایه روشن ایجاد کنید.

۴ – آرایش لب‌ها

در لب‌ها از رژ لب‌های براق استفاده کنید و گرنه آرایشتان حالت برهنگی به خود می‌گیرد. دقت داشته باشید در صورتی که از رژ لب براق استفاده می‌کنید حالت سایه روشن به آن ندهید.

۵ – زیرسازی مناسب پوست

همیشه قبل از زدن کرم پودر از زیر سازی با فون مناسب بهره بگیرید.

۶ – سایه‌های ممنوع

از سایه‌های صورتی و قهوه ای و سفید هرگز استفاده نکنید.

انواع نظریه در مورد ارایش پوست‌های سبزه و تیره :

عقیده قدیمی: زمینه پوست خانم‌هایی با رنگ‌های تیره و سبزه رنگ قرمز است درنتیجه برای استفاده از مواد آرایشی برای زیرسازی هم باید از همان طیف رنگ استفاده کنند.

نظریه جدید: رنگ زمینه پوست بیشتر خانم‌ها با پوست تیره زرد یا سبز است بنابراین برای زیرسازی و آماده سازی پوستشان هم باید از همین طیف رنگ‌ها یعنی زرد یا حتی طلایی استفاده کنند. این رنگ زیرسازی باعث می‌شود لکه‌ها و نقطه‌های تیره روی پوست هم پوشانده شوند.

نظریه قدیمی: از رژگونه ‌های براق با رنگ‌های سرخ و نارنجی استفاده کنید.

نظریه جدید: «رنگ‌های روشن چندان دوستان خوبی برای پوست‌های تیره نیستند» این حرف یکی از آرایشگران معروف به نام بارنز است. رنگ مورد علاقه او رنگ برنزه است و اینکه باید برای زدن رژگونه از حرکت سریع رفت و برگشتی استفاده کنید به گونه ای که استخوان گونه تان به شکل طبیعی برجسته شود.

نظریه قدیمی: فقط خط چشم یا سایه مشکی برای چشم‌های تیره مناسب است.

نظریه جدید: از رنگ‌ها استفاده کنید. به جای استفاده مدام از رنگ مشکی از رنگ‌ها اما به صورت تیره بهره ببرید. آبی تیره تیره یا سبز لجنی و تن رنگ‌های خاکی هم گزینه مناسبی برای پوست‌های تیره است. طلایی و قهوه ای تیره را هم فراموش نکنید.
 

نظریه قدیمی: از رژ و خط لب‌های تیره استفاده کنید.

نظریه جدید: پیشنهاد جدید استفاده از برق لب است. خط لب همیشگی تان را بزنید از یک برس با فرچه مخصوص لب برای صاف و پخش کردن خط لبتان استفاده کنید. حالا از یک برق لب صورتی یا حتی بی رنگ استفاده کنید.

توصیه‌های ویژه ارایشگری

سایه چشم‌ها: بهترین انتخاب برای پوست‌های تیره رنگ‌های برنز یا هر رنگ روشن تیره است یعنی آبی تیره، سبز تیره و… هر رنگی انتخاب می‌کنید از سایه‌های براق و روشن استفاده نکنید.

انتخاب رنگ موی مناسب: شاید برایتان عجیب باشد اما انتخاب رنگ موی مناسب، چهره شما را بسیار تغییر می‌دهد.

رنگ مویی که با پوستتان هماهنگی نداشته باشد چهره تان را خسته و گرفته نشان می‌دهد. ما در مورد انتخاب رنگ موی مناسبتان به شما کمک می‌کنیم.

 
رنگ پوستتان را پیدا کنید: یک لباس سفید بپوشید و روبروی آینه بایستید.

 

وقتی با دقت به پوستتان نگاه می‌کنید چه زمینه رنگی به چشمتان می‌آید؛ زرد، قرمز، صورتی یا حتی آبی.

اگر پس زمینه پوستتان زرد یا قرمز است در گروه پوست‌های گرم گنجانده می‌شوید. اگر صورتی، سفید یا آبی هستید جزو پوست‌های سرد محسوب می‌شوید.

پوست گرم با پس زمینه زرد: اگر پوست روشنی همراه با کک و مک یا پوستی گندمگون یا از سبزه تیره تر دارید و موی طبیعی تان قهوه ای، طلایی یا قرمز قهوه ای است، رنگ موهایتان را شاه بلوطی یا قهوه ای تیره کنید.

برای‌های لایت موهایتان از رنگ‌های دارچینی یا مسی استفاده کنید. از رنگ‌های طلایی دوری کنید چون با رنگ پوستتان، ترکیب خوبی نمی‌شود.

پوست گرم با پس زمینه قرمز: از رنگ کردن موهایتان در طیف قرمز روشن بپرهیزید.

 
رنگ‌های عسلی، قهوه ای عسلی و رنگ‌هایی با زمینه طلایی انتخاب مناسبی اند چرا که رنگ‌های طلایی، قرمزی پوستتان را کمتر می‌کند.

از روشن کردن بیش از اندازه موهایتان دوری کنید. اگر خیلی علاقه مندید رنگ مویتان روشن شود سعی کنید فقط بخشی از آن را به صورت لایت دربیاورید. موهایتان را خیلی تیره نکنید.

طلایی یا قهوه ای طلایی بهترین انتخاب برای شماست.

پوست سرد با پس زمینه صورتی، آبی: رنگ‌های خاکستری پس زمینه صورتی پوستتان را پوشش خوبی می‌دهند. می‌توانید چند تار مویتان را هم طلایی کنید که صورتتان گرم تر به نظر بیاید.

رنگ‌های گندمی، عسلی، خاکستری مایل به قهوه ای برای این رنگ پوست مناسب اند.

حال اگر رنگ چشمتان مشکی است و پوستتان سبزه و تیره اینگونه ارایش کنید :

۱-برای این نوع پوست با رنگ چشم مشکی بهتر است ابتدا از ضد آفتابهای رنگی استفاده شود زیرا استفاده از این نوع رنگ ضد آفتاب علاوه بر مقاومت پوست در برابر نور خورشید به مرور زمان ودر طولانی مدت رنگ پوست را از حالت تیرگی ،بازوروشن تر نشان خواهد دادو البته چون سریع هم جذب خواهد شد زیاد با رنگ اصلی پوست تفاوت نخواهد کرد.

۲-بعد از ضد آفتاب مورد نظر از کرم پودریا پنکیک‌هایی که بیشتر رنگ اصلی آنها سفید وشیری رنگ است وبه مراتب صورتی وگلبهی در آنها کمتر به کار رفته استفاده نمایید زیرا برای رنگ پوستهای تیره وگرفته استفاده از کرم پودرهای

صورتی رنگ پس از جذب وترکیب با رنگ پوست طبیعی حالت خستگی را در چهره ایجاد خواهد کرد

بنابراین بهتر است از کرم پودر وپنکیک‌های کرم رنگ که البته زیاد هم روشن تر از رنگ پوست نباشد وتنها در یکی دو درجه با رنگ  اصلی پوست تفاوت داشته باشد استفاده نموده تا با ترکیب با ضدآفتاب رنگی که جذب پوست شده است چهره را به رنگ مطلوب و نرمال برساند.

۳-استفاده از سایه‌های کرم وبژ تا شکلاتی و آجری برا ی این رنگ پوست جذابیت خاصی به همراه خواهد داشت ، حتی الامکان از سایه‌های بسیار تیره مثل قهوه ای یا بنفش تیره ویا سرمه ای آن هم تک رنگ در پشت تمام چشم استفاده نشود زیرا در تیره تر ساختن رنگ چهره وگرفتگی صورت بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

۴-از خط چشم متوسطی که نه زیاد نازک ونه پهن است تنها در پشت چشم زده وبهتر است در زیر چشم خط چشم نداشته باشید به جز در مواردی با لباسهای روشن که از مدادهای همرنگ آن در زیر چشم خط باریکی بکشید.

۵-گاهی می توان به جای استفاده ازانواع سایه‌های روشن تنها از یک رنگ مداد روشن به شکل خط چشم در زیر و پشت چشمها کشید که البته بهتر است فقط در زیر چشمها کشیده شود و این امر کاملا سلیقه ای است.

بعضی وقتها هم با کشیدن یکبار مداد رنگی هماهنگ با رنگ لباس بر روی خط چشم سیاه وپهن پشت چشم وادغام این دو رنگ نیز جذابیت خاصی به چشمهای مشکی با این رنگ پوست خواهید داد.

۶-رژ لب مخصوص این رنگ پوست با چشمهای سیاه بهتر است از مخلوط گروه رنگهای نارنجی وآجری تا بژ و کرم استفاده شود به این ترتیب که ابتدا با یک مداد لب آجری رنگ یا قهوه ای روشن که قرمزی داشته باشد خط لب بکشید

ورنگ آن را به آرامی بر روی تمام لب پخش کنید سپس از رژ لب نارنجی کمرنگ بر روی آن بزنید و کاملا با رنگ خط لب مخلوط کنید ودر آخر یک رژ براق کرم شکلاتی روشن برروی آنها بزنید .

ترکیب این رنگها ،رنگ تازه وزیبایی بدست می آورد که برای این رنگ پوست بسیارشیک و مناسب می باشد.گاهی ترکیب رنگهای رژلب را برای پوستهای تیره با چشمهای مشکی می توان از گروه رنگهای زرشکی نیزانتخاب کرد.

تک رژ

اخبار مرتبط:

آموزش آرایش برای کسانی که پوست تیره دارند

آرایش صورت پوستهای سبزه وتیره

در آرایش چشم، سایه را چگونه با رنگ پوست و رنگ مو ست کنیم؟

چه رنگی به پوست‌های سبزه می‌آید؟

رنگ لاک های زیبا برای پوست های تیره +عکس

نحوه آرایش خانمهایی با پوستهای تیره اینگونه باید باشد

    مطالب مرتبط:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت