زنان قدبلند و لاغر به تاریخ می‌پیوندند!

اطلاعات منتج به این پیش‌بینی، مستدل ترین داده‌ها برای اثبات ادامه تدریجی تکامل در انسان است که تاکنون به دست آمده است و احتمالا بدان معنی است که در آینده‌ای نه چندان دور، زنان قدبلند و لاغر به تاریخ خواهند...

اطلاعات منتج به این پیش‌بینی، مستدل ترین داده‌ها برای اثبات ادامه تدریجی تکامل در انسان است که تاکنون به دست آمده است و احتمالا بدان معنی است که در آینده‌ای نه چندان دور، زنان قدبلند و لاغر به تاریخ خواهند پیوست...

به نظر می‌رسد زنان آینده کمی کوتاه‌تر از امروز، دارای شاخص توده بدنی (BMI)، سلامتی و دوران بارداری بیشتری باشند.

اطلاعات منتج به این پیش‌بینی، مستدل ترین داده‌ها برای اثبات ادامه تدریجی تکامل در انسان است که تاکنون به دست آمده است و احتمالا بدان معنی است که در آینده‌ای نه چندان دور، زنان قدبلند و لاغر به تاریخ خواهند پیوست!

گرچه پیشرفت‌های پزشکی باعث شده افراد بسیاری از مرگ نجات پیدا کنند یا عمر طولانی‌تری نسبت به نیاکانشان داشته باشند، با این حال نمی‌توان گفت علم پرشکی توانسته است انتخاب طبیعی را تحتالشعاع قرار دهد یا آن‌را در نوع بشر مهار کند.

استیفن استیرنز، متخصص زیست‌شناسی تکاملی در دانشگاه ییل میگوید: «این طرز فکر اشتباه است.افزایش طول عمر انسان‌ها یا نجات آنها از بعضی امراض، به معنی انتخاب طبیعی و تأثیر آن بر ترکیب ژنتیکی افراد نیست، آن‌چه در این زمینه تعیین‌کننده است، احتمالا تولید مثل است.

حال ما با این پرسش مواجه می‌شویم که آیا زنانی که فرزندان بیشتری به دنیا می‌آورند، صفات ویژه ای دارند که آنها را نسل به نسل به آیندگان منتقل خواهند کرد؟».

برای یافتن پاسخ این پرسش، استیرنز و همکارانش به سراغ اطلاعات مرکز مطالعات قلب فرامینگهام رفتند. این مرکز سوابق پزشکی بیش از 14 هزار نفر از ساکنان شهر فرامینگهام واقع در ایالت ماساچوست را از سال 1948 / 1327 تاکنون نگهداری کرده است.

این داده‌ها در برخی موارد شامل سوابق پزشکی سه نسل از خانواده‌های ساکن در این شهر می‌شوند و به همین دلیل قابل اسنتناد هستند.

روابط و یافته‌ها

این گروه 2238 زن را که پا به سن یائسگی گذاشته بودند و دوران باروری‌شان پایان یافته بود، مورد مطالعه قرار داد. این مطالعه برای پیدا کردن ارتباط احتمالی میان بلندی قد، وزن، فشارخون، میزان کلسترول او و دیگری فاکتورهای همبسته با تعداد بارداری‌های وی انجام شد.

آنها سعی کردند تغییرات حاصل از عوامل اجتماعی و فرهنگی را در این تحقیق مهار کنند تا بتوانند میزان دخالت انتخاب طبیعی را در ایجاد این صفات کشف کنند.

اطلاعات به دست آمده جالب توجه هستند. آنها نشان می‌دهند به طور متوسط، زنان با وزن بیشتر و قد کوتاه‌تری در مقایسه با زنان قد بلندتر و لاغرتر، فرزندان بیشتری خواهند داشت.

علاوه بر این مادران با سطح پایین‌تر فشار خون و کلسترول نسبت به دیگر مادران، به ندرت دارای فرزندان بیشتری بوده‌اند. هم‌چنین اغلب زنانی که فرزندان بیشتری دارند، همان مادرانی هستند که اولین فرزندشان را درسنین پایین‌تری به دنیا آورده‌اند یا دیرتر به سن یائسگی رسیده‌اند.

این زنان به شکل معنی‌داری این صفات را به دختران‌شان منتقل کرده‌اند و جالب اینجاست که این دختران، بعدها صاحب فرزندان بیشتری نسبت به هم سن و سالانشان خواهند شد.

اگر این روند به همین شکل برای 10 نسل آینده ادامه داشته باشد، بنا بر محاسبات استیرنز، در سال 2409/1788 متوسط قد زنان 2 سانتی‌متر کوتاه‌تر از اندازه فعلی و وزنشان حدودا یک کیلوگرم سنگین‌تر از متوسط وزن مادرانشان خواهند بود؛ اولین فرزندشان را 5 ماه زودتر باردار خواهند شد و تقریبا 10 ماه دیرتر دوران یائسگی را آغاز خواهند کرد.

رمز‌گشایی فرهنگی

اعلام یک نتیجه قطعی در مورد این صفات و تشخیص این‌که آیا آنها واقعا توسط ژن‌ها به نسل‌های آینده منتقل شده‌اند، کار ساده‌ای نیست.

اما با توجه به این‌که استیرنز بسیاری از فاکتورهای اجتماعی و فرهنگی را در این تحقیق مهار کرده، می‌توان گفت نقش ژنتیک در این انتقال صفات از فرهنگ و شرایط اجتماعی بیشتر است.

منبع-savehportal

عضویت در تلگرام پرشین وی بزرگ و کوچک کردن سینه
اخبار چهره ها
اخبار هنرمندان
هنر در خانه

4ایده برای تزیین خرما +تصاویر

4ایده برای تزیین خرما +تصاویر

تزئین پیاز به شکل گل داوودی +تصاویر

تزئین پیاز به شکل گل داوودی +تصاویر

ایده تزیین غذای کودکان +تصاویر

ایده تزیین غذای کودکان +تصاویر

ایده هایی جالب برای شلوارهای جین قدیمی +تصاویر

ایده هایی جالب برای شلوارهای جین قدیمی +تصاویر

تزیین درخت کریسمس سال 2016 +تصاویر

تزیین درخت کریسمس سال 2016 +تصاویر

تزیین شیــر و قهوه +تصاویر

تزیین شیــر و قهوه +تصاویر

مد و لباس

زمستان امسال با این بوت های اسپرت شیک و خوش تیپ باشید!+عکس

زمستان امسال با این بوت های اسپرت شیک و خوش تیپ باشید

مدل های زیبای تاج عروس و نامزدی+عکس

مدل های زیبای تاج عروس و نامزدی

آموزش تصویری تزیین عینک های آفتابی!

آموزش تصویری تزیین عینک های آفتابی!

مدل لباس های پاییز و زمستانی بچگانه برند کلوئی 2015 +عکس

مدل لباس های پاییز و زمستانی بچگانه برند کلوئی 2015

دستبندهایی از سنگ های رنگی و زیبا، هزار رنگ، هزار طرح!+عکس

دستبندهایی از سنگ های رنگی و زیبا، هزار رنگ، هزار طرح

9 ست پیشنهادی ساده در پاییز و زمستان +عکس

9 ست پیشنهادی ساده در پاییز و زمستان

زیبایی و آرایش

زغال معجزه طبیعت برای زیبایی پوست و موی شما

زغال معجزه طبیعت برای زیبایی  پوست و موی شما

آشنایی با نکات یک آرایش کلاسیک و ماندگار

آشنایی با نکات یک آرایش کلاسیک و ماندگار

چگونه مژه هایمان را زیبا و جذاب جلوه دهیم

چگونه مژه هایمان را زیبا و جذاب جلوه دهیم

درمان بسیار ساده ترک کف پا در منزل +عکس

درمان بسیار ساده ترک کف پا در منزل

شیک ترین مدلهای شینیون عروس مدرن و کلاسیک + تصاویر

شیک ترین مدلهای شینیون عروس مدرن و کلاسیک

ماسک عسل هدیه طبیعت برای سفید شدن پوستتان

 ماسک عسل هدیه طبیعت برای سفید شدن  پوستتان

وب گردی
تازه های پرشین وی در یک نگاه
پربیننده ترین اخبار
ثبت نام کنید ، 50 هزار تومان جایزه ببرید زیورآلات و پوشاک لوکس بر طرف کردن بوی بد دهان بزرگ و کوچک کردن سینه
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
فیلم جراحی بینی جراحی زیبایی
X
X