جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

چهار ذکر اثرگذار برای آرامش در زندگی

اشتراک:
احکام و مسائل شرعی
آرامش کلمه‌ای است که امروزه به آرزویی دست نیافتنی برای اکثر انسان‌ها تبدیل شده‌است. پیشرفت‌های روز افزون عصر حاضر، زندگی را برای افراد راحت‌تر کرده است اما به همان میزان آرامش را از ذهن‌ها دور کرده‌است آرامش در زندگی را در پرشین وی ببینید. آرامش در زندگی ذکر هایی برای آرامش روح تکرار و مداومت […]

آرامش کلمه‌ای است که امروزه به آرزویی دست نیافتنی برای اکثر انسان‌ها تبدیل شده‌است. پیشرفت‌های روز افزون عصر حاضر، زندگی را برای افراد راحت‌تر کرده است اما به همان میزان آرامش را از ذهن‌ها دور کرده‌است آرامش در زندگی را در پرشین وی ببینید.

آرامش در زندگی

ذکر هایی برای آرامش روح تکرار و مداومت داشتن بر چهار ذکری که در قرآن وارد شده است تاثیر بسیار زیادیدر آرامش روح دارد.خداوند در قرآن برای از بین بردن مسائل فکری در زندگی اذکاری را برای بندگان قرار داده است که اگر به این اذکار دقت کافی و عقیده داشته باشیم و از ته دل آنها را بیان کنیم؛ بدون تردید درآرامش ذهن و زندگی ما اثرگذار است.امام صادق (ع) در این زمینه فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی‌برد!

در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکیلُ» (آل عمران آیه ۱۷۳) پناه نمی‌برد.در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آنکسانی که به عزم جهاد خارج گشتندو تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت)و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

آرامش در زندگیراهکارهایی برای رسیدن به آرامش

راه رسیدن به آرامش در زندگی

در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِین» (سورهانبیاء آیه ۸۷) پناه نمی‌برد.زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، ازاندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می‌بخشیم.» (سوره انبیاء آیه ۸۸)در شگفتم برای کسی که موردمکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره غافر آیه ۴۴)…پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر ومکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه ۴۵)در شگفتم برای کسی که طالب دنیا وزیبایی‌های دنیاست چگونه بهذکر «ماشاءالله لا قوه الا بالله» پناه نمی‌برد.زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمت‌های دنیوی بود، خطاب به مردی که ازنعمت‌ها برخوردار بود» فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می‌دانی امید است خداوند مرا بهتراز باغ تو بدهد.

ذکر آرامش دهندهسوره ای برای آرامش اعصاب

آرامش ذهن و روح

زندگی بالا و پایین دارد، فراز و فرود دارد، گاه انسان در اوج و عرش و گاه ممکن است خدایی نکرده بر فرش و قعر زمین باشد، اینکه انسان با صفا بتواند با همه مشکلات زندگی روحیه خود را حفظ کند، به راحتی حاصل نمی شود بلکه راه حل های زیادی دارد. گاه پیش می آید که آدمی از همه دور و بر خود خسته شده و یا به عبارتی از همه می بُرد و کسی را نمی یابد که بتواند به او پناه برده یا آرامش از او بگیرد، اینطور مواقع تنها خداست که می تواند پناه انسان باشد هر چند که خداوند همیشه هست اما ما حضورش را ممکن است فراموش کنیم اما در خیلی مواقع به ویژه زمان مشکلات به یادش می افتیم.

اذکار مختلفی از قرآن کریم و براساس روایات ائمه اطهار برای آرامش روح ما وجود دارد که اثرات خارق العاده ای دارند، اگر آدمی بداند ، هیچگاه اینها را رها نمی کند البته این بدین معنا نیست که برای رفع مشکلات قدم برنداریم و بنشینیم ذکر بگوییم، خیر منظور این است که اذکار می توانند برای آرامش روان انسان اثرگذار باشند تا بتواند تمرکز کرده و بر مشکلات فائق شود.

ایسنا –  عصر اسلام

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس