جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ازدواج جوانان از دیدگاه امام جواد (ع)

اشتراک:
ازدواج آسان احکام و مسائل شرعی
ازدواج یک امر الهی می باشد و همه ی کسانی که قصد ازدواج دارند باید این سنت الهی را به خوبی و اسان انجام دهند .شروط ازدواج از نظر امام جواد(ع) را در این بخش ببنیید.

ازدواج آسان همیشه بر پایه ی ساده زیستی و اسانی می باشد .یعنی اینکه به دور از هر نوع تجمل گرایی باشد .خداوند هم خواستار آسان گیری در امر ازدواج و تشکیل خانواده می باشد و هر دختر و پسر باید این مورد را اسان گرفته تا زندگی راحتی داشته باشند .توصیه امام جواد(ع) برای ازدواج جوانان را در پرشین وی ببیند.

ازدواج آسان

در ازدواج جوان ها سختگیرى نکنید، و شرائط اضافى و بیهوده به میان نکشید؛ زیرا اگر راه ازدواج را مشکلکنید و جوانها نتوانند به سادگى ازدواج کنند؛ فتنه و فساد، روى زمین را فرا مى گیرد.حسین بن بشار، یکىاز یاران امام نهم(ع)، به امام جواد(ع) نامه نوشته و عرض کرد: مردى خواستگار، بخانه ما مى آید، نظر شمادر مورد شرایط یک خواستگار چیست؟ حضرت، در جواب فرمود: هر خواستگارى که، به خانه شما آمد؛ اگر دیندارىو امانتدارى او راپذیرفتید (از هر طبقه و صنفى باشد) با او وصلت کنید و او را به دامادى بپذیرید.

ازدواج آسانازدواج آسان در کلام امام جواد
ازدواج آسان در کلام امام جوادازدواج آسان در سیره معصومین

ودر ادامه این آیه را مرقوم فرموده بود: اِلاّ تَفْعَلُوا تَکُنْ فِتْنَهٌ فِى الاَْرْضٍ وَ فَسادٌ کبیرٌ.(۱): اگر این دستوررا انجام ندهید فتنه و فساد عظیمى در روى زمین روى مى دهد.کنایه از اینکه، در ازدواج جوان ها سختگیرىنکنید، و شرائط اضافى و بیهوده به میان نکشید؛ زیرا اگر راه ازدواج را مشکل کنید و جوانها نتوانند بهسادگى ازدواج کنند؛ فتنه و فساد، روى زمین را فرا مى گیرد و شما نمى توانید جلوگیرى کنید.در حالی کهزمینه فساد را، خود شما آماده کرده اید.

جام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس