سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

با خواندن کدام سوره‌ها، آتش جهنم بدن ما را لمس نخواهد کرد؟

اشتراک:
سوره‌های ناجی از آتش دوزخ احکام و مسائل شرعی
هر فردی با ازدست دادن فرصت در دنیا . در قیامت حسرتی بر دل او میماند . زیراکه فرصت را از دست داده است و بر اساس اعمالی که انجام داده است مجازات ان را خواهد دید .سوره‌های ناجی از آتش دوزخ را دراین بخش ببینید.

جزای هر گنهکاری  در جهان اخرت جهنم است .در قیامت هر فردی بر اساس هر کار گناهی که انجام داده اند دچار عذاب میشود .دراین مجموعه سوره‌های ناجی از آتش دوزخ را برای شما بیان کرده ایم . در قیامت اعمال انسان به صورتی در ذهن فرد تجسم میشود که انگار همان موقع ان عمل را انجام داده است . یکی از این سوره ها  ،سوره ملک سوره ناجی عذاب قبر می باشد که مفاهیم ان را در پرشین وی ببنید.

سوره‌های ناجی از آتش دوزخ

در مورد برخی از سوره‌های قرآن این ویژگی ذکر شده است

۱٫رسول اکرم(ص) فرمود: «اگر کسی سوره انعام را در هر شب تلاوت کند در روز قیامت از زمره کسانی باشدکه در امانند، و هرگز آتش جهنّم را به چشم نخواهد دید».[۱]۲٫امام صادق(ع) فرمود: «هر کس سوره زُمَر را تلاوت کند و آن‌را آسان قرائت کند، خداوند شرف دنیا و آخرت را به او کرامت فرماید، و او را بدونمال و منال و خویشان و وابستگان عزیز می‌گرداند، به طوری که هر کس او را ببیند بزرگش می‌دارد واحترامش می‌گذارد، و خداوند بدن او را بر آتش جهنّم حرام می‌کند…».

سوره‌های ناجی از آتش دوزخسوره ملک سوره ناجی

[۲]۳٫امام صادق(ع) فرمود: «ثواب کسی که سوره جاثیه را تلاوت کند، این است که هرگز آتش جهنّم را نمی‌بیند، وصدای [هراسناک] آن‌را نمی‌شنود، و با رسول خدا محشور می‌شود».

[۳]۴٫امام صادق(ع) فرمود: «هر کس سوره طلاق و تحریم را درنمازهای واجب خود تلاوت کند، خداوند مانع از آن می‌شود که در روز قیامت از کسانی باشد که هراسناک وغمناکند، و از آتش دوزخ و آسیب آن در امان خواهد بود، و خداوند او را به خاطر خواندن ایندو سوره و مراقبتی که نسبت به آنها داشته است به بهشت می‌برد؛ چرا که این دو سوره متعلق به رسول الله است».

سوره ملک سوره ناجیخواص سوره ملک برای اموات

خواص سوره ملک برای اموات

[۴]اما باید به این نکته توجه داشت که؛ باید به قرآن مجید به عنوان کتاب زندگی و یک مجموع کامل درس‌های انسان‌سازی نگاه کرد.کسانی که تنها به دنبال قرائت و تلاوت سوره یا سوره‌هایی که ثواب بیشتری دارند،هستند، از برکات تلاوت همه قرآن و نیز عمل به دستورات آن محروم می‌شوند.بنابراین، ثواب و پاداش‌هایی که برای تلاوتقرآن به طور عموم، و یا سوره‌ها و آیات به صورت خاص نقل شده است، به این معنا نیست که اگر انسان آنها را فقط از رو بخواند، چنین مقام‌هایی برای او در آخرت در نظر گرفته می‌شود، بلکه اینروایات به قرائت و خواندنی نظر دارند که از روی دقّت، تأمّل و فهم باشد؛ طبیعی است خواندن از رویدقّت و فهم، مقدمه‌ای است برای تفکّر در آیات الهی و عمل به دستورات آن که یکی از آثار آن نجات از آتش جهنم می‌باشد.

[۱].دیلمی، حسن بن محمد، أعلام الدین فی صفات المؤمنین، ص ۳۶۹، قم، مؤسسه آل البیت(ع)‏، چاپ اول‏، ۱۴۰۸ق.

[۲].صدوق، محمد بن علی،‏ ثواب الأعمال و عقاب الأعمال، ص ۱۱۲، قم، دار الشریف الرضی للنشر، چاپ دوم‏، ۱۴۰۶ق.

[۳].همان، ص ۱۱۴٫

[۴].همان، ص ۱۱۹٫

اسلام گوئست

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس