یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

برای برآمدن حاجت خود این نماز را بخوانید

اشتراک:
طریقه خواندن نماز حاجت احکام و مسائل شرعی
یکی از راه های براورده شدن حاجات و ارزوها خواندن نماز حاجت می باشد. امامان و معصومین برای حاجت روا شدن اعمال و نماز های زیادی معرفی کرده اند که می توانید بخشی از انها را در ادامه ببینید.

گاهی برای براوردن حاجت و رفع نیاز ها مشغول خواندن نماز میشویم . در این مجموعه طریقه خواندن نماز حاجت را اموزش داده ایم. نماز حاجت توسط پیامبر و ائمه بسیار سفارش شده است  برخی نمازها بسیار فوری در رفع مشکلات موثر هستند. اما نکاتی برای خواندن نماز وجود دارد که ما در این مجموعه به انها اشاره کرده ایم. آموزش خواندن نماز حاجت برای برآورده شدن حاجات را در پرشین وی ببینید.

طریقه خواندن نماز حاجت

از پیامبر گرامی اسلام(ص) روایت شده است که هرشخصی این نماز را در روز پنجشنبه بخواند و در آخر نمازدر حالی که به سجده رفته است حاجت خود را از خداوند طلب کند، حاجتش حتی اگر جابجا شدن کوهها یا نزول باران هم باشد برآورده خواهد شد.

در مقام و حکمت این نماز هر چقدر بگوییم کم گفته‌ایم و برای درک بهتر مقام این نماز در نزدخدواند متعال، به این روایت از پیامبر اکرم(ص) اکتفا می‌کنیم که فرموده‌اند: هر کس این نماز را بخواند و چیزی از خدا نخواهد، رواست که خداوند بر او غضب کند.و اما نکاتی که باید در خواندن این نماز جهت دستیابی به اجر واقعی به آن توجه کرد:

طریقه خواندن نماز حاجتآموزش نماز حاجت فوری

۱- ایننماز را با حضور قلب واقعی بخوانید.

۲- نحوه‌ی خواندن این نماز را در طول هفته تمرین کنید تا بتوانید بدون هیچگونه اشکالی آن را بخوانید.

۳- برنامه روز پنجشنبه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت کافی داشته باشید و به هنگام خواندن این نمازهیچگونه احساس خستگی و کسالت در شما نباشد تا بتوانید نماز را کامل و بدون هیچ اشتباهی بخوانید.

۴- در تعدادسوره‌ها دقت کنید و از خواندن بیشتر یا کمتر سوره ها جهت احتیاط خودداری کنید.

نحوه خواندن نماز:

این نماز، از دو نماز ۲ رکعتی، و اعمال بعد از نماز تشکیل شده است.

نیت نماز: نماز حاجت روز پنجشنبه قربهً الی الله.

بهتر است «بین دو نماز» و همچنین «بین نماز دوم و اعمال بعد از نماز» فاصله نیفتد و از سخنو عمل اضافی خودداری کنید.

نماز اول:

در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و ۱۱ مرتبه سوره‌ی توحید(قل هوالله احد) و سپس همانند نمازهای معمولی به رکوع و سجود بروید.

در رکعت دوم یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و ۲۱ مرتبه سوره‌ی توحید و بعد از آن قنوت نمازهای معمولیرا بخوانید و سپس به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بگویید و نماز
اول را تمام کنید.

طریقه خواندن نماز حاجتآموزش نماز حاجت

نماز دوم:

در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “۳۱ مرتبه سوره‌ی توحید“ و سپس همانند نمازقبل به رکوع و سجود بروید.

در رکعت دوم، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “۴۱ مرتبه سوره‌ی توحید“ را تلاوت کنید و سپس قنوت بخوانیدو بعد از آن به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بخوانید و نماز
را تمام کنید.

بعد از دو نماز:

بعد از سلام نماز دوم، اعمال زیر را به جا آورید:در حالت نشسته“ ۵۱ مرتبه”سوره توحید را تلاوت کنید و بعد از آن “ ۵۱ صلوات” بفرستید و سپس بهسجده رفته و در حالت سجده صد مرتبه“یا الله ”بگویید و بعد از آن در همان حالت سجده، حاجت خودرا خداوند متعال بخواهید.

سه چیز از خدا بخواهید:

شما در سجده آخر هر چه دوست دارید می‌توانید از خدا بخواهید اما بهتر آنست که حاجات خود را بهترتیب زیر از خداوند طلب کنید و اطمینان قلبی داشته باشید که حاجات شما برآورده خواهد شد:

اول: تعجیل درظهور آقا امام زمان (عج) از از خداوند طلب کنید(چرا که این نماز در بعدازظهر پنجشنبه خوانده می‌شود).

دوم: در حق دیگران و هر آنکه محتاج دعای شماست دعایی کنید(چرا که دعای افراد در حق یکدیگر زودتر مستجابمی‌شود).

سوم: هرآنچه برای خود می‌خواهید از خداوند طلب کنید ضمن اینکه یادتان باشد بهترین دعا؛ عاقبت به خیر شدن است.

ایران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس