چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

حکم استفاده از لنزهای رنگی برای زنان چیست؟

اشتراک:
حکم استفاده از لنز احکام و مسائل شرعی
در این بخش قصد داریم حکم استفاده از لنزهای رنگی برای زنان را برای شما بیان کنیم .جهت دانستن حکم لنز برای تغییر رنگ چشم مطالب ما را دنبال کنید.

از جمله لوازم ارایشی و زیبایی که به صورت طبی هم می باشد لنز است که به رنگ های مختلف میتوان یافت . ولی ایا تا حالا در مورد حکم شرعی ان اطلاعاتی جمع کردید.. در این بخش قصد داریم حکم استفاده از لنز های رنگی برای تغییر چشم را برای شما بیان کنیم. برای دانستن حکم گذاشتن لنز جهت زیبایی مطالب مارا در پرشین وی ببینید.

حکم استفاده از لنز

کسانی که آنرا جایز دانسته اند چنین استدلال کرده اند:

لنزها دو نوع هستند:

۱- لنزهای طبی : که برای علاج ضعف بینایی بکار برده می شوند، که چون این لنزها در این موارد بعنوان درمان و مداوای پزشکی بکار برده می شوند، لذااستفاده از آنها به این منظور جایز است، البته با توصیه پزشک متخصص..

۲- لنزهای رنگی جهت زیبایی : حکم استفاده از این لنزها شبیه حکم زینت برای زنان است، یعنی چنانچه زناز آن برای شوهرش استفاده کند پس استفاده از آن ایرادی ندارد، اما اگر برای غیر شوهر باشد بشرطی جایزاست که این عمل موجب ایجاد فتنه نشود.البته علاوه بر آن نباید برای بینایی و چشم زیان آور باشد، وهمچنین نباید به قصد فریب باشد مثلا بخواهد با این لنزها جلوی خواستگار ظاهر شود، و همچنین نباید در خریدآن اسراف شود (و پول بالایی بابت آن پرداخت شود) زیرا خداوند متعال از اسراف نهی کرده است:

حکم استفاده از لنزاستفاده از لنز رنگی

« ولاَتُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ» (انعام ۱۴۱).

یعنی: اسراف نکنید، که خداوند مسرفان را دوست ندارد.

اگر این شرایط رعایت شود، استفاده از لنز رنگی برای زیبایی جایز است.

اما بعضی از علما استفاده از لنزهای رنگی را به قصد زیبایی جایز نمی دانند، و برای عدم جواز آن دو علت بیان کرده اند:

حکم استفاده از لنزهای رنگی برای زنان چيست؟حکم استفاده از لنزهای رنگی

حکم لنز برای تغییر رنگ چشم

اول : لنز رنگی برای چشم زیان آور است، و این واقعیت توسط پزشکان تاییدشده است، زیرا رنگهایی که در لنز برای رنگی کردن آن بکار برده شده اند به عدسی چشم زیان میرساند، بنابراین بر طبق قاعده « لا ضَرر ولا ضِرار ؛ نه به خود و نه دیگران ضرر نرسانید» استفاده از لنز رنگی جایز نیست.

دوم : استفاده از لنز رنگی که به قصد تغییر رنگ چشم بکار برده می شود در حقیقت تغییر خلقتخداوند است، و تغییر خلقت همان چیزی است که شیطان به آن امر می کند، چنانکه در قرآن آمده: «لَّعَنَهُ اللّهُ وَقَالَ لَأَتَّخِذَنَّ مِنْ عِبَادِکَ نَصِیبًا مَّفْرُوضًا * وَلأُضِلَّنَّهُمْ وَلأُمَنِّیَنَّهُمْ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَیُبَتِّکُنَّ آذَانَ الأَنْعَامِ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَیُغَیِّرُنَّ خَلْقَ اللّهِ وَمَنیَتَّخِذِ الشَّیْطَانَ وَلِیًّا مِّن دُونِ اللّهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَانًا مُّبِینًا» (نساء ۱۱۷-۱۱۸).

یعنی: خدا او (شیطان) را از رحمت خویش دور ساخته؛ و شیطان گفته است: «از بندگان تو، سهم معیّنى خواهم گرفت!و آنها را گمراه مى‏کنم! و به آرزوها سرگرم مى‏سازم! و به آنان دستور مى‏دهم که (اعمال خرافى انجام دهند، و) گوش چهارپایان را بشکافند، و خلقت خدایى را تغییر دهند! و هر کس، شیطان را به جاى خدا ولّىِ خود برگزیند، زیانِ آشکارى کرده است.”عبد الرحمن السحیم؛ شبکه المشکاه الإسلامیه” در کل بهتر است از باب احتیاط، از زدن لنز رنگی پرهیز نمود، خصوصا اینکه این عمل نوعی ناراضی بودن به خلقت خداوند و تغییر آن می باشد.

خانواده خوشبخت

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس