چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

حکم زنا با زن شوهردار چیست؟

اشتراک:
حکم زنا با زن شوهردار احکام و مسائل شرعی
برقرار کردن هرگونه رابطه جنسی اعم از اینکه به همراه آمیزش جنسی و دخول یا سایر روش ها به قصد لذت و شهوترانی باشد، در قوانین کیفری ایران به عنوان جرم شناخته شده و طرفین این روابط، مجازات خواهند شد.

از جمله روابطی که بعنوان عملی بسیار ناشایست در قرآن، روایات و به تبع آنها در قانون ایران وجود دارد، انجام عمل زنا با زنان شوهردار است. بدین معنی که حتی در صورت طلاق زن از شوهر و سپری شدن مدت عده، ازدواج زن با مردی که عمل زنا را با وی انجام داده است، غیرممکن می باشد. حکم زنا با زن شوهردار را د ر پرشین وی ببینید.

حکم زنا با زن شوهردار

زنا خصوصا با زن شوهر دار یکی از گناهان بسیار زشت و بزرگ به شمار می آید ولی بزرگی خداوندو وسعت مهربانی او به حدی است، که اگر گنهکاری که مرتکب چنین عمل زشت و شنیعی شده واقعا ازکردۀ خود پشیمان باشد و تصمیم جدی بر ترک گناه و جبران بدی خود بگیرد، امید بخشش و آمرزش اواز طرف خدای مهربان بسیار زیاد است.بنا براین اگر خواهان نجات هستید با امید به عفو و بخشش الهی باید بدون اینکه کسی را از گناه خود باخبر سازید هر چه زودتر بین و خود و خدای خود اقدام به توبه کنید.

بسیاری از مراجع معظم تقلید زنا با چنین زنی را موجب حرمت ابدی او بر شخص زانی دانسته اند.پاسخ تفصیلیزنا و رابطه نا مشروع با زنان یکی از مفاسد بزرگ اجتماعی است که باعث خسارت های جبران ناپذیراست به همین جهت اسلام آنر ا حرام دانسته و با آن شدیداًً مبارزه نموده است.خداوند در قرآن فرموده است:…و نزدیک زنا نشوید، که کار بسیار زشت، و بد راهى است![۱]در این بیان کوتاه به سه نکته اشارهشده:الف- نمى‏گوید زنا نکنید، بلکه مى‏گوید به این عمل شرم‏آور نزدیک نشوید، این تعبیر علاوه بر تاکیدى که در عمقآن نسبت به خود این عمل نهفته شده، اشاره لطیفى به این است که آلودگى به زنا غالبا مقدماتى دارد.

حکم زنا با زن شوهردارمجازات زنای مرد مجرد

زنا با زن شوهردار

که انسان را تدریجا به آن نزدیک مى‏کند، چشم‏چرانى یکى از مقدمات آن است، برهنگى و بى حجابى مقدمه دیگر،کتاب هاى بدآموز و” فیلم هاى آلوده” و” نشریات فاسد” و” کانون هاى فساد” هر یک مقدمه‏اى براى این کارمحسوب مى‏شود.هم چنین خلوت با اجنبیه (یعنى بودن مرد و زن نامحرم در یک مکان خالى و تنها) عامل وسوسه‏انگیز دیگرىاست.

بالأخره ترک ازدواج براى جوانان، و سخت گیری هاى بى دلیل طرفین در این زمینه، همه از عوامل” قرب بهزنا” است که در آیه فوق با یک جمله کوتاه همه آنها را نهى مى‏کند، و در روایات اسلامى نیزهر کدام جداگانه مورد نهى قرار گرفته استب- جملۀ” إِنَّهُ کانَ فاحِشَهً” که مشتمل بر سه تاکید است (انّ و استفاده از فعل ماضى و تعبیر بهفاحشه) عظمت این گناه آشکار را آشکارتر مى‏کندج- جملۀ” ساءَ سَبِیلًا” (راه زنا بد راهى است) بیانگر این واقعیت است که این عمل راهى به مفاسد دیگردر جامعه مى‏گشاید.

آثار شوم زنا در کلام معصومینپیامبر اکرم (ص) فرمود: زنا داراى زیان‏هاى دنیوى و اخروى است،امّا در دنیا: از بینرفتن نورانیّت و زیبایى انسان، مرگ زودرس و قطع روزی و امّا در آخرت: درماندگى، هنگام حساب قیامت غضب الاهى و جهنّم همیشگى.

مجازات زنای مرد مجرد با زن شوهرداراحکام ارتباط با زن شوهر دار

ارتباط جنسی که بین زن و مرد

از پیامبر (ص) نقل شده است: هر گاه زنا زیاد شود، مرگ ناگهانى هم زیاد مى‏شود.زنا نکنید، تا همسران شما نیز به زنا آلوده نشوند.هر که به ناموس دیگران تجاوز کند، به ناموسش تجاوز خواهد
شد.همان گونه که با دیگران رفتار کنید، با شما رفتار خواهد شد.[۲]امام على بن ابى طالب (ع) در حدیثىمى‏گوید: از پیامبر شنیدم چنین مى‏ فرمود:

در زنا شش اثر سوء است، سه قسمت آن در دنیا و سه قسمت آن در آخرت است.اما آنها که در دنیا است یکى این است که صفا و نورانیت را از انسان مى‏گیرد روزى را قطعمى‏کند، و تسریع در نابودى انسان ها مى‏کند و اما آن سه که در آخرت است غضب پروردگار، سختى حسابو دخول- یا خلود- در آتش دوزخ است[۳].‏على (ع) ترک زنا را مایۀ استحکام خانواده و ترک لواط راعامل حفظ نسل مى‏داند.

اسلام کوئست – راسخون

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده