جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آیا می‌توانیم با ناخنهایی که لاک دارد نماز بخوانیم؟

اشتراک:
حکم وضو گرفتن با لاک احکام و مسائل شرعی
استفاده از لاک ها علاوه بر زیبایی بسیار زیادی که به دستان شما می بخشد می تواند خطراتی را نیز با خود به همراه داشته باشد و کنار گذاشتن نماز بنا به دلیل لاک زدن امری است که می تواند منجر به نگرانی شود.

حکم وضو گرفتن با لاک یکی از مهم ترین دانستنی های مذهبی می باشد و شما می توانید با دانستن نکاتی در مورد آن ها از باطل بدن و نبودن نماز و وضو خود اطمینان پیدا کنید. برای پیدا کردن اطلاعات بیش تر  در مورد حکم وضو گرفتن با لاک با ما در پرشین وی همراه باشید .

حکم وضو گرفتن با لاک

نماز خواندن با لاک اشکالی ندارد ولی لاک زدن برای وضو و غسل اشکال دارد؛ زیرا یکى از شرایطوضو و غسل این است که در اعضا مانعى از رسیدن آب نباشد.[۱]و چون لاک ناخن مانع از رسیدن
آب به ناخن است، موجب بطلان وضو مى ‏گردد؛ بنابراین لاک خصوصیتى در این مورد ندارد، بلکه هر چیزى که مانع رسیدن آب باشد، باعث بطلان وضو مى ‏شود.یک خانم مى ‏تواند دست خود را لاک زده و موقع وضوپاک کند و دوباره لاک بزند.

پس هیچ محدودیتى از جهت لاک یا غیر آن نیست.مهم، نبودن مانع وضو (مانع رسیدنآب به اعضا) مى ‏باشد، خواه لاک باشد، یا چسب یا گچ یا روغن و چربى و یا هر مانعدیگر؛ ولی اگر بر ناخن‌ها یا رو و کف دست‌ها رنگ حنا یا مانند آن باشد برای وضو و غسلاشکالی ایجاد نمی‌‌کند، چون رنگ حنا مانع رسیدن آب نیست و این حکم فقط برای حنا نیست، بلکه هر رنگیکه چنین باشد، همین حکم را دارد.برای مسح اگر روی یکی از انگشتان پا لاک یا مانع دیگری نباشد، وضوصحیح است.

حکم وضو گرفتن با لاکناخن لاک زده

حکم لاک زدن

استفاده از لاک ها علاوه بر زیبایی بسیار زیادی که به دستان شما می بخشد می تواند خطراتی را نیز با  خود به همراه داشته باشد. در واقع بیش تر افراد بر اساس چشم و هم چشمی سعی می کنند در هفته چندین و چند با رنگ لاک های خود را عوض کنند و با این کار بیش تر بر بدن خود آسیب وارد می کنند. بسیاری از افراد هستند که به دلیل لاک زدن نماز نمی خوانند و سعادت دنیا و آخرت خود را تحت تاثیر قرار می دهند.

همانطور که می دانید به گفته پیامبر اکرم (ص) نماز ستون خیمه است و هرگاه این ستون ها ثابت باشند میخ ها و پرده ها به طور سودمندی روی آن قرار می گیرند در غیر این صورت پرده ها فرو می ریزند و دیگر چیزی از آن باقی نمی ماند. این گفته پیامبر اکرم (ص) نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد این امر می باشد و همچنین نشان می دهد که کنار گذاشتن نماز بنا به دلیل لاک زدن امری است که می تواند منجر به نگرانی شود.

انتخاب بین لاک و نماز

همیشه هم افراد بی دین و ایمان لاک زدن را انتخاب نمی کنند بلکه هستند خانم هایی که عقیده بسیار زیادی نسبت به نماز خواندن دارند با این حال باز هم دوست دارند لاک بزنند و خود را بیارایند و بین این امر دچار تردید می شوند. بسیاری از افراد عقیده دارند کنار هم قرار دادن این دو موضوع از مهم ترین وسوسه های شیطان می باشد و بهتر است چنین بی احترامی هایی را به خداوند نکنید. همانطور که در آیات و روایات آمده است نماز دارای روح می باشد و این روح در آخرت بر ما نازل می شود و بابت آن مورد حساب و کتاب قرار خواهیم گرفت.

حکم لاک برای وضوانگشت لاک زده

برای این که از این دو راهی شک و تردید رهایی یابیم باید کمی بر روی جایگاه نماز در ذهن خود تجدید نظر کنیم و امر الهی را در اولویت خواسته های خودمان قرار دهیم و سعی کنیم بعد از وضو گرفتن و غسل کردن از لاک استفاده کنیم.کی از سوالاتی که بسیاری از افراد در مورد لاک زدن و فلسفه نماز خواندن دارند این است که آیا می شود با لاک نماز خواند؟ در جواب این سوال باید گفت بله می شود.

در نظر داشته باشید که لاک زدن نه تنها بد نیست و در حین نماز خواندن می تواند زینت دستان شما نیز محسوب شده و ثواب نماز را دو برابر می کند.  از این جهت لاک زدن شما را دچار مشکل می کند که مانع از رسیدن آب به تمام نقاط بدن می شود و وضو گرفتن شما با این وضعیت باطل خواهد شد در غیر این صورت شما می توانید بعد از وضو گرفتن و غسل کردن لاک بزنید و حتی نماز بخوانید. در بسیاری از روایات آمده است که آرایش کردن و آراستن خود و همچنین رعایت بهداشت فردی در حین نماز خواندن مستحب می باشد و تنها آرایش کردن شما را نباید نا محرم ببیند و همچنین این آرایش ها مانع از رسیدن پیشانی بر روی مهر نباشند.

شهر سوال – خبرگزاری آنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس