شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

شیطان به وسیله این زن از پا درآمد

اشتراک:
دامهای شیطان رجیم احکام و مسائل شرعی
از آنجایی که وسوسه‌های شیطان تا آخر عمر انسان ادامه دارد، لازم است انسان همیشه مراقب وسوسه‌ها و حیله‌های او باشد.زیرا شیطان با وسوسه انسان‌ها به گناه و تبهکاری، آنها را گمراه کرده و به تدریج به شیطان انسی تبدیل می‌کند.

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است وق بل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد به همین دلیل ابلیس نام گرفت. دراین مطلب دامهای شیطان رجیم را بیان کرده ایم با ما در پرشین وی همراه باشید .

دامهای شیطان رجیم

در زمان حضرت عیسی بن مریم علیه السلام، زنی بود پرهیزگار و با خدا، وقت نماز هر کاری را رهامی کرد و مشغول نماز می شد.روزی مشغول پختن نان بود که مؤذن بانگ اذان داد و مردم را به نماز فرا خواند.این زن دست از نان پختن کشید و مشغول نماز شد، چون به نماز ایستاد شیطان دروی وسوسه کرد و گفت: « ای زن! تا تو از نماز فارغ شوی همه نان های تو می سوزد.»زن در دل خود جواب داد: اگر همه نان ها بسوزد، بهتر است تا این که ر وز قیامت تنم بهآتش دوزخ بسوزد و عذاب شوم.

شیطان بار دیگر وسوسه کرد که: ای زن؛ پسرت در تنور افتاد و بدنش سوخت.زن در دل جواب داد: اگرخداوند مقدر کرده است که من در حال نماز باشم و پسرم در آتش تنور بسوزد من به قضای خداراضیم و نماز خود را رها نم کنم و اگر خدا بخواهد او را از سوختن نجات می دهد.در این حال شوهر زن از راه رسید، زن ا دید که مشغول نماز است و تنور هم روشن میباشد در تنور نان ها را دید که پخته شده ولی نسوخته است و فرزندش در میان آتش بازی میکند و به قدرت خدا آتش در او اثر نداشت!.

دامهای شیطان رجیمدام شیطان

آدم در اسلام

وقتی زن از نماز فارغ شد دست او را گرفت نزدیکتنور آورد و گفت: داخل تنور را نگاه کن! وقتی زن به دورن تنور نگاه کرد، دید فرزندش سالم ونان ها پخته شده بدون آنکه سوخته باشد، زن فوراً سجده شکر به جای آورد و خدای خود را سپاسگزارد.شوهر، فرزند خود را برداشت و پیش حضرت عیسی علیه السلام برد و داستانش را برای آن حضرت تعریف کرداو فرمود: ای مرد! برو و از همسرت بپرس چه کرده و با خدای خود چه رابطه ای داشته؟ شوهرآمد و از او سؤال نمود.زن در جواب گفت: من با خدای خود عهد کرده ام چند عمل نیک راانجام دهم.

آنها عبارتند از ۱- همیشه کار آخرت را بر کار دنیا مقدم بدارم ۲- از آن روزی که خودرا شناختخم بدون وضو نبوده ام ۳- همیهش نماز خود را در اول وقت می خوانم ۴- اگر کسی برمن ستم کرد و مرا دشنام داد کینه او را در دل نگیرم و او را به خدا واگذارم ۵-در کارهای خود به قضای الهی راضی باشم ۶- سائل را از در خانه ام مأیوس نکنم ۷- نماز شبرا ترک ننمایم.حضرت عیسی علیه السلام فرمود: اگر این زن، مرد بود، پیغمبر می شد چون کارهای پیغمران را میکند و شیطان نمی تواند او را فریب دهد.

واژه ابلیس

«هر گاه بر سر سفره ای نام من برده نشد، بنشین و با آنها که همچون حیوان گرسنه و حریص،بدون گفتن ایه شریفه «بسم الله الرحمن الرحیم» غذا می خورند،تو نیز غذا بخور.[حضرت امام محمد باقر(ع)،در این باره فرموده اند:اگر اول غذا یادتان رفت بسم الله بگویید، آخر غذا آن را بر زبان آورید،تا شیطان هر چه را خورده است،دوباره از شکم خود بیرون بریزد.] باز شیطان گفت:من احتیاج به آب دارم.خداوند فرمود:آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد.

معنی شیطان مفهوم شیطان و شیاطین

ابلیس خواست تا کتابی برایش قرار داده شود.خداوند فرمود:«کتاب تو وَشَم (نقش هایی که بعضی،روی بازوها و اندامهای یکدیگر خال کوبی می کنند و یا کتابهای سحر و جادو است».اولین کسی که سحر و جادو را به انسان آموخت نیز،شیطان بود.پس از این گفتار،شیطان از خدا خواست برای او حدیثی قرار دهد. خداوند فرمود:«حدیث تو دروغ است و کسانی که دروغ می گویند،حدیث تو را نقل می کنند».بعد گفت:«برای من دام و وسیله شکار قرار بده

طنین یاس – راسخون

 

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس