یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تاثیر دعا و نیایش بر درمان افسردگی

اشتراک:
درمان افسردگی با دعا احکام و مسائل شرعی
دعا، همان درخواست کمک از قدرت برتر است که اثرات بسیار مثبتی در زندگی ما به همراه دارد.افرادی که دعا می کنند ارتباط خود با خداوند را مانند ارتباط با یک دوست بسیار صمیمی می بینید. با ما همراه باشید .

دعا کردن و ارتباط با خالق یکی از ضرورت های زندگی انسان است. یکی از زمینه های کاربردی تاثیر دعا بر سلامت روان، پیشگیری و درمان اضطراب است حفظ سلامت روانی و جسمانی، یکی از مهمترین رسالت زندگی به شمار می آید.  درمان افسردگی با دعا را در پرشین وی ببینید.

درمان افسردگی با دعا

دعا و نیایش در پیشگیری و درمان افسردگی موثر است.یک دکترای روانشناسی با بیان اینکه معنویت و دین در مواجهه با حوادث تلخ و غیرقابل پیش بینی زندگی به
انسان کمک قابل توجهی می کنند گفت: اعتقاد به معنویت و بودن در میان افرادی که به قدرت برتر اعتقاددارند، موجب بهبود روابط اجتماعی می شود.دکتر شعاع کاظمی با اشاره به اینکه دعا و نیایش در پیشگیری و درمان افسردگی موثر است گفت: افسردگی، امروزه شایع‌ترین اختلال روانی است که در همه جوامع و همه گروه‌های سنی دیده می‌شود.این اختلال بر جنبه‌های گوناگون زندگی مردم تأثیر می‌گذارد.بی‌اشتهایی، احساس خستگی، غمگینی، ناامیدی و احساس درماندگی، از نشانه‌های مهم افسردگی است.

درمان افسردگی با دعادرمان روان

وی با تاکید بر اینکه عواملی که می‌تواند در پیدایش یا تشدید افسردگی مؤثر باشد، فراوان است گفت: روان‌شناسان درتحقیقات خود به تأثیر یک یا چند عامل از عوامل ژنتیکی، فیزیولوژیکی، اجتماعی، عاطفی و شناختی در افسردگی اشاره کرده‌اند.یکی ازعوامل موثر در درمان افسردگی دعا و نیایش است.ایشان یادآور شد: در منابع اسلامی، علت عمده افسردگی، نگرش‌های نامعقول، افراط و تفریط در خواسته‌ها، تأثیر گناه، کم­رنگ شدن معنویت در زندگی و نبودن غنای روحی است.

نقش و تاثیر دعا در سلامت روان

وی اضافه کرد: کسی که خدا را فراموش می‌کند، خود را نیز از یاد می‌برد.این موضوع زمینه را برای انواع اختلالات روانی فراهم می‌کند.دور شدن از مذهب، قطع رابطه با خدا و داشتن افکار و اندیشه‌های غلط، می‌تواند سبب ایجادو تشدید اختلالات روانی و افسردگی در فرد شود. ی گفت: برای پیشگیری و درمان افسردگی، بزرگان دین، بر نگرش صحیح افراد از خود، هستی، خدا، زندگی و سنت‌هایحاکم بر آن تأکید کرده و آموزش‌های لازم را داده‌اند.در احادیث گوناگون، این نکته یادآور شده است که شناخت واقع‌بینانه،منطقی و درست، افسردگی را می‌زداید.

شعاع کاظمی تاکید کرد: از آنجا که دعا و نیایش، نیز برخاسته از باورهای ویژه‌ای است که می‌تواند بهپیشگیری و درمان افسردگی کمک کند.دانستن معنا و هدف زندگی، احساس تعلق داشتن به منبع والا و امیدواری به یاریخداوند در شرایط سخت زندگی، همگی از جمله باورهایی هستند که افراد مذهبی با بهره‌مندی از آنها می‌توانند از دچارشدن به افسردگی پیشگیری کنند. درمان افسردگی با دعا و نیایشوی افزود: در روایات، افسردگی را به «غم» تعبیر کرده و البته یادآورشده‌اند که از دعا برای درمان افسردگی استفاده کنید.

درمان روانذکرهایی که برای کاهش اضطراب

ضد افسردگی در دعا

شعاع کاظمی خاطرنشان کرد: دعا و تمرین های معنوی منظم، موجب بهبود و ارتقای سلامت عاطفی و باعث ایجاد اهدافبزرگ می شود.ارتباط با قدرت برتر هدف­‌های شما را بزرگ­تر و عالی­تر می کند و به روزها و لحظه هایزندگی شما معنی می­دهد.وی یادآور شد: اعتقاد به معنویت و بودن در میان افرادی که به قدرت برتر اعتقاد دارند، موجب بهبود روابطاجتماعی و پیشرفت روحی می شود.همچنین معنویت و دعا پیشرفت روح و سلامت روان را به همراه دارد.ایشان در پایان گفت: معنویت و دین در مواجهه با حوادث تلخ و غیر قابل پیش بینی زندگی به انسان کمک قابل توجهی می کنند.

ایسنا  –  خبرآنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس