یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

دعایی برای ازدواج بهتر و موفق تر

اشتراک:
دعایی برای ازدواج احکام و مسائل شرعی
با وجود مشکلات فراوان هنوز هم بسیاری از جوانان مایلند ازدواج کنند. دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند است جهت دعا کردن برای ازدواج بهتر و موفق تر با ما همراه باشید .

اغزدواج یکی از دغدغه های جوانان ماست. دعا‌هاکه بسیار مجرب هستند برای باز شدن بخت دختران و پسرانی که با مشکل ازدواج مواجه هستند ارائه می‌شود. این دعا‌ها در بین مردم به دعایی برای ازدواج معروف است. با ما در پرشین وی همراه باشید .

دعایی برای ازدواج

با دعایی زیبا و دل سپردن به ذات الهی بهترین ازدواج و موفقیت ها را برایتان آرزومندم.ازدواج مسلما یکی از مهمترین دغدغه های جوانان می باشد و در جامعه امروز این امر مهم با دشواری های عدیده ای روبه روست اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی و اجتماعی ایم مقوله را نادیده بگیریم باز هم این فکر که آیا میتوانم همسر خوبی پیدا کنم؟ و یا بعد از ازدواج چه پیش خواهد آمد جوانان عزیز را به خود مشغول میدارد و بسیاری دنبال ذکر و یا دعایی هستند که بوسیله ان هم مشکل ازدواجشان حل شود و هماینکه خود را آرام کنند و یقین بخشند به خیریّت امرشان.

از آنجا که هیچ شالوده‏اى، مقدس‏تر از بناى رفیع ازدواج در اسلام نیست.رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود:«ما بنى بناء فى الاسلام احب الى الله عز و جل من التزویج»؛ «هیچ بنایى در اسلام محبوب‏تر از ازدواج،نزد خداوند بنا نشده است»: (وسائل الشیعه، ج ۱۴، ص‏۳).و هر ملتى در دین و آیین خود به نوعى ازآن بهره‏مند است.دین اسلام بیش از همه بر آن تأکید دارد و براى آن آثار و فواید مهمى بیان کرده است.

دعایی برای ازدواجدعا برای ازدواج سریع و آسان

نقش دعا در امر ازدواج

دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج یا همسری شایسته از کارهای مستحب و موردترغیب خداوند است چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن بر اساس فهم و شناخت فردى، به خداوندروى آورده و از او خیرخواهى نموده‏اید و از او هدایت جسته‏اید.لذا در روایات متعدد حضرات ائمه علیهم السلام مارا به دعا کردن و نماز خواندن براى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند.کافى است باحسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید.توجه شما را به روایت زیر جلب مى‏کنیم:

از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد و در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.به علاوه، این دعا را نیزدر قنوت نماز و بعد از هر نماز، در سجده و یا هر وقت دیگر زیاد بخوانید:«اللهم اَغنِنی بِحلالِکَعَن حَرامِک و بِطاعَتِکَ عَن مَعصیتِک»؛« خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداری‌ات از نافرمانیت».برخیاز بزرگان توصیه کرده اند این دعا ۱۱۴ مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خوانده شود.خواندن ایندعای قرآنی نیز مفید است

عا برای بخت گشایی ازدواجنقش دعا در امر ازدواج

دعایی مجرب و قطعی برای ازدواج

: «رَبِ ِانّی لِما اَنزَلتَ اِلیَّ مِن خَیرٍ فَقیر» ؛ «خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم».(قصص، آیه ۲۴).قرآن مجید می فرماید که وقتی حضرت موسی گرسنهو تنها و بی سر پناه این دعا را خواند به لطف خدای تعالی حضرت شعیب دختر خود را بهسوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.انشاءالله دعاهای قرآنی برای همه ما مفید بوده و ظرفیت استفاده از آنها را داشته باشیم.همچنین دعای معراج و نادعلی برای گشایش همه گرفتاری ها از جمله مسأله ازدواج مفید است.

با توکل به خداوند و توسل به اولیای الهی از خداوند بخواهید که هر چه زودتر مشکل حل شود.مطمئن باشیداگر به خداوند متعال توکل کنید و تمام امور زندگى خود را به او واگذار کنید، خداوند به بهترین وجه و شکل به آن رسیدگى خواهد کرد. چند راهکار مجرب برای راحت شدن امر ازدواج.در هر شبانه روز، یک بار زیارت عاشورا و دعاى توسل را با توجه کامل به نیت این حاجت قرائت کنید.

ناز وب  –  ستاره

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس