شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ذکرهایی برای آرامش در خواب

اشتراک:
دعا و ذکر برای آرامش احکام و مسائل شرعی
روشهایی مطمئن برای بدست آوردن آرامش و رفع استرس و اضطراب می باشند. در این بخش به معرفی برخی از این دعاها و اذکار می پردازیم. با ما همراه باشید .

انسان برای رفع اضطراب ناشی از مشکلات دنیوی به دعا و آرامش نیاز دارد. اذکار و دعاهای مختلف موجود در آموزه های دینی برای رفع ترس، استرس و اضطراب بسیار موثر هستند. دعا و ذکر برای آرامش را در پرشین وی ببینید.

دعا و ذکر برای آرامش

بسیاری از ما خواب راحت و آرامی نداریم و این مسئله میتواند دلایل جسمی و روحی متفاوتی داشته باشد اما در اکثر موارد ریشه نا آرامی در خواب عوامل روحی است که خوابیدن این نعمت بزرگ را به کام ما تلخ میکند دین بی نظیر ما برای این هم راهی اندیشیده است و با دستو رالعمل هایی ساده و کم هزینه و بدون عوارض دنیایی از آرامش را به ما ارزانی میدارد.قبل از خواب چه اعمالى انجام دهیم که آرامش کامل داشته باشم؟

اعمال مستحب فراوان است، شما هر ذکر و دعایى را که قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا کهتنها نام خداست که آرامبخش دلهاست اگر می توانید شب‏ها قبل از خواب، دو رکعت نماز و سوره «ملک» رابخوانید و «زیارت عاشورا» را زمزمه کنید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود.در هر حال شما هر کار مستحبى راقبل از خواب انجام دهید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود.از صلوات غافل نباشید که حلّال مشکلات است؛

«دعاى فرج»را زمزمه کنید و در نهایت در رختخواب کارهاى روزتان را مرور نمایید.هرکدام اشتباه بوده سعى کنید جبران کنید وبه فکر آن باشید که دیگر تکرار نشود و یا اگر قابل اصلاح است اصلاح کنید.خود را به ایزد منانسپرده و گونه خود را بر زمین بگذارید و بگوید «الهى لا تکلنى الى نفسى طرفه عین ابدا» ؛ خداوندامرا لحظه ای(چشم بر هم زدنی) به خودم وامگذار.

دعا و ذکر برای آرامشخواب برای آرامش

معرفی دعا برای رسیدن به آرامش

دعاء هنگام خواب۱- گفتن سه بار تسبیحات اربعه.۲- سه بار خواندن سوره توحید.۳- چهارده بار صلوات به نیابت ۱۴معصوم.۴- طلب مغفرت برایتمام مومنان و مردگان.۵- گقتن تسبیحات حضرت زهرا(س).۶- خواندن آیت الکرسی،فلق،ناس و کافرون.۷- خواندن این دعا که به منزله یهزار نماز است: یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُبِقُدْرَتِهِ وَ یَحْکُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِذکر هنگام خواب امام صادق (ع ) فرمودند: کسى که هنگامخواب سه بار ذکر زیر را بگوید، مانند روزى که از مادر متولد شده است .

از گناهان بیرون مىآید:«الحمد لله الذى علا فقهر، و الحمد لله الذى بطن فخبر، والحمد لله الذى ملک فقدر، و الحمد لله الذىیحیى الموتى و یمیت الاحیاء و هو على کل شى ء قدیر.» ؛ همه ثناها مخصوص خداوندى است که پیروزو غالب است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است که دانا به نهان و آشکار همه چیزى است ، همه ناها مخصوص خداوندى است که مالک و توانا است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است که مردگان را زنده نمودهو زندگان را مى میراند، و او بر هر چیزى توانا است.

جهت رفع استرس و اضطرابدعایی برای رفع ترس و وحشت

ذکرهایی برای آرامش

ذکر هنگام از خواب پریدنخواندن این ذکر عظیم: کسی که در شب از خواب بیدار شود و اذکار زیر را بخواند و بعداز آن بگوید: «اللّهم اغْفِر لی».پروردگارا! مرا مورد عفو و بخشش خود قرار ده یا دعائی بکند خداوند جوابش رامی ‌دهد و اگر وضوء بگیرد و نماز بخواند نمازش قبول می ‌شود.دعا این است.«لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِیْکَ لَهُ، لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیْرٌ.سُبْحَانَ اللهِ، وَالْحَمْدُ لِلَّهِ،وَاللهُ أَکْبَرُ.ولاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّهَ إِلاَّ بِاللهِ» ؛ هیچ معبودی بجز الله نیست تنها و بی ‌شریک است و عظمتو ستایش برای اوست و بر هر چیزی تواناست ستایش و پاکی برای خداست و غیر از او خدایی نیست.حول و قوه و توکل تنها بر اوست.

ایران  –  خبرگزاری آنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس