شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

با این دعا خوابهای خوشایند ببینید

اشتراک:
دیدن خواب های خوشایند احکام و مسائل شرعی
برای به آرامش رسیدن روح و داشتن خواب راحت اعمال مستحب فراوانی ذکر شده، شما هر ذکر و دعایی را که قبل از خواب انجام دهید. برای دانستن دعا های بیشتر با ما همراه باشید.

گاهی ممکن است در خواب و رویا چیزهای خوشایندی را نبینیم و کابوس را نیز تجربه کنیم که قطعا به هیچ عنوان جالب نیست، برخی این مشکل را برای مدت طولانی خواهند داشت و می تواند بسیار به روحیات آن ها آسیب های سختی وارد کند. برای دیدن خواب های خوشایند با ما در پرشین وی همراه باشید.

دیدن خواب های خوشایند

دستور برای دیدن خوابهای خوشایند :اهل سلوک گویند: به وقت خواب لازم است انسان مراقبتهای لازمرا در مورد خود به کار گیرد، تا موهبتهای بزرگی که در همین خواب برای انبیاء و اولیاء حاصل میشده است، به او عنایت شود.این دستورات عبارتند از:-روی به قبله و روی دل به قبله-خواندن بسم الله الرحمن الرحیم-خواندن آیه مبارکه ۱۱۰ از سوره مبارکه کهف (قل انما…-خواندن آیه مبارکه ۲۸۵ از سوره مبارکه بقره (آمن الرسول…-خواندن تسبیح حضرت زهرا (س)خواندن «آیه الکرسی-خواندن سوره مبارکه قل هو الله احد به مقدار سه یا یازده مرتبه-خواندن آیه مبارکه ۱۴۷ از سوره مبارکه نساء (یفعل الله..)

سه مرتبه-خواندن آیه مبارکه ۱۸ از سوره مبارکه آل عمران (شهد الله…-ذکر استغفاه خواب رفتن انسان‌ها از زمان فلاسفه قدیم یونان موضوع تفکر و بررسی بوده‌است، امّا تنها چند سالی است که پژوهشگران توانسته‌اند به راه‌هایی برای مطالعه این پدیده به شیوه‌ای سیستماتیک و عینی دست یابند.پیدایش فناوری‌های جدید مانند دستگاه نوار مغزی، دانشمندان را قادر ساخته است که الگو‌های الکتریکی و فعالیت‌های مغز انسان در حال خواب را زیر نظر بگیرند.

 دیدن خواب های خوشایندخواب‌های شفاف

دیدن خوابهای خوش

با وجودی که اکنون بررسی خواب و پدیده‌های مرتبط به آن امکانپذیر گشته است، امّا همه پژوهشگران بر سر این که «چرا ما می‌خوابیم» اتفاق نظر ندارند.بر اساس نظریه جبران و ترمیم، خوابیدن برای تجدید قوا و احیای فرایند‌های فیزیولوژیک که بدن و ذهن را سالم نگه می‌دارند و باعث عملکرد مناسب آن‌ها می‌شوند ضرورت اساسی دارد. بر طبق این نظریه، خواب NREM (مرحله خواب آرام که به نام حرکت غیرسریع چشم خوانده می‌شود) برای بازسازی و ترمیم فعالیت‌های فیزیولوژیک اهمیت دارد در حالی که خواب REM (مرحله پنجم خواب که به نام حرکت سریع چشم خوانده می‌شود) برای بازسازی فعالیت‌های ذهنی است.

بنابر نظریه تکاملی که به نام نظریه انطباقی خواب نیز خوانده می‌شود، دوره‌های فعالیت و سکون به عنوان وسیله‌ای برای ذخیره انرژی در سیر تکاملی به وجود آمده‌اند.براساس این نظریه، تمام موجودات زنده در زمان‌هایی که بیداری و هشیاری برای آن‌ها خطرناک و مخاطره‌آمیز بوده‌است خود را با خوابیدن انطباق داده‌اند.پشتیبان این نظریه، پژوهش‌های تطبیقی است که بر روی حیوانات مختلف صورت گرفته‌است.

تعبیر خواب

نظریه تحکیم اطلاعات بر پایه پژوهش‌های شناختی است و می‌گوید انسان‌ها برای پردازش اطلاعاتی که در طول روز به دست آورده‌اند می‌خوابند.بر اساس این نظریه، علاوه بر پردازش اطلاعات کسب شده در طول روز، خوابیدن به مغز اجازه می‌دهد که خود را برای روز بعد آماده کند.برخی پژوهش‌ها همچنین نشان داده است که خواب به تحکیم و پیوند دادن چیز‌هایی که در طول روز فرا گرفته‌ایم و قرار دادن آن‌ها در حافظه دراز مدّت کمک می‌کند.

 خواب و رویا دیدن خواب‌های خوب

خوابیدن بر روی بسیاری از فرایند‌های فیزیولوژیک تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین احتمال زیادی دارد که خوابیدن به دلایل و منظور‌های مختلف و متعددی باشد.اخیراً پژوهشگران توانسته‌اند در خصوص رویا‌های غیرمعقول در خواب (Cluttered sleeps) نتایجی به دست آورند.افکار نیمه تمام و سطحی و جرقه‌های ذهنی در طول روز مسیر‌ها و راه‌های حل افکار را در مغز پیشانی (لوب پیشانی) باز گذاشته و راه حل‌ها و چاره جویی‌های به ثمر ننشسته در مغز که با تصویر ذهنی ما از افکارمان مرتبط است در ضمیر نیمه آگاه ما که مسئول افکار منفی یا مثبت در ذهن ماست نقش می‌بندد.

پارس  –  ویستا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس