سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

راز علم آموزی در چیست؟

اشتراک:
راز علم آموزی احکام و مسائل شرعی
دین ما دین علم اموزی است و بسیار به اهمیت علم در دین توصیه شده است. همه کسانی که در اسلام به جایگاهی رسیده اند حاصل ساعت ها علم اموزی و تحقیق در ابعاد مختلف دین بوده است.

اسلام دینی است که تمام بزرگان ان عالم بوده اند.سال ها تلاش کرده اند و مطالعات فراوانی داشته اند و پشتکار بسیار زیاد باعث شده است که بتوانند سعادت دست یابند. قران کتاب اسمانی ما کتابی علمی است و در سایه ان و عمل به دستورات ان می توان به سعادت واقعی رسید. راز علم آموزی را در پرشین وی ببینید.

راز علم آموزی

حجت الاسلام محمدوحیدی عصر امروز در جمع خواهران طلبه حوزه علمیه نرجس، علم را گنجینه سعادت دانست و افزود: راه کسب علم و دانش جز در سایه قرآن و اسلام نیست و تنها چیزی که راه را برای کسب علم باز می کند سئوال و جواب از استاد است.استاد حوزه علمیه بیرجند با تاکید بر اینکه حیا دو بعد دارد افزود: حیایی که از روی احترام و ادب و اخلاق باشد پسندیده است ولی حیایی که منش آن از روی حماقت و کم رویی است برای کسب علم باید کنار گذاشته شود.حجت الاسلام وحیدی یکی دیگر از آفت های پرسیدن را تکبر عنوان کرد و افزود: افرادی که در سوال و جواب کردن تکبر دارند، نمی توانند به دلیل تفکر خود برتری، دانش بدست آورند.

راه کسب علم و دانش در سایه قرآن و اسلامراه کسب علم و دانش در سایه قرآن و اسلام

راز علم آموزی تقوا در زندگی

وی ادامه داد: علمایی دین خوب دین را فهمیدن و خوب به آن عمل کردند، که این راز موفقیت آنان بود.استاد حوزه با اشاره به اینکه هدف سئوال باید فقط یادگیری باشد افزود: اگر از دیگری سئوال می کنید برای فهم سوال باشد نه برای تحقیر کردن.وی ادامه داد: انسان نباید با پرسیدن عمر خود و دیگران را ضایع کند.این محقق حوزوی، راز علم آموزی را تقوا در زندگی دانست و افزود: باید از خدا بخواهید که به ما علم دهد چرا که توسل و استعانت ازچهارده معصوم نیز در روایات نقل شده
است.

راز علم آموزی تقوا در زندگیراز علم آموزی تقوا در زندگی

حوزه

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس