یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

سوره‌ای مخصوص خواستگارها و بی‌خواستگارها

اشتراک:
سوره برای ازدواج احکام و مسائل شرعی
اگر به دنبال رزق و روزی فراوان هستید و یا مشکلی برای ازدواج تان پیش امده و دوست دارید ازدواج کنید و میخواهید حاجت های بزرگ براورده شود خواندن سوره ی طه بسیار تاکید شده است .

از بیستمین سوره ی قران کریم سوره ی طه می باشد .خواندن این سوره خواص بسیار زیادی دارد . از جمله ان میتوان به ایجاد عشق و محبت بین دو طرف و براورده شدن حاجات بزرگ و برای ازدواج میتوان اشاره کرد .این سوره برگرفته از سخن و گفتگوی خداوند با حضرت موسی می باشد . خواص سوره طه برای محبت بسیار تاکید شده است . سوره برای ازدواج را در پرشین وی ببینید.

سوره برای ازدواج

این سوره به ترتیب مصحف بیستمین سوره و به ترتیب نزول پنجمین سوره قرآن است، در مکه نازل شده واز سور مکی به شمار می‌آید.این سوره ۱۳۵ آیه دارد و از نظر حجم از سوره‌های «مئون» (صد آیه‌ای ومتوسط) قرآن محسوب می‌شود.سوره طه همانند سایر سوره‌های مکی درباره مبداء و معاد و بخشی از سرگذشت پیامبران پیشین همچونحضرت موسی علیه‌السلام و حضرت آدم علیه‌السلام سخن است.این سوره نیز همانند سایر سوره‌های مکّی، بیشتر سخن از «مبدأ و»معاد می‌گوید.

علت نام‌گذاری

این سوره با حروف مقطعه (طا و هاء) آغاز شده (یازدهمین سوره‌ای است که حروف مقطعه‌دار آغاز شده) و بههمین دلیل طاها نام دارد.نام دیگر سوره طه (طاها) «کلیم» است؛ چون در آن درباره حضرت موسی علیه السلام وچگونگی گفت‌وگویش با خداوند سخن گفته شده است.

سوره برای ازدواجدعای جذب خواستگار زیاد

محتویات سوره

بخش اول: اشاره کوتاهی به عظمت قرآن و بخشی از صفات جلال و جمال پروردگار است.

و در بخش دوم: که بیش از هشتاد آیه را در بر می‌گیرد از داستان موسی (ع) سخن می‌گوید.

در سومین بخش: در باره معاد و قسمتی از خصوصیات رستاخیز سخن می‌گوید.

در بخش چهارم: سخن از قرآن و عظمت آن است.

و در بخش پنجم: سر گذشت آدم و حوّا را در بهشت و سپس ماجرای وسوسه ابلیس و سر انجام هبوط آن‌ها را در زمین، توصیف می‌کند.

و بالاخره در آخرین قسمت، نصیحت و اندرزهای بیدار کننده‌ای، برای همه مۆمنان بیان می‌دارد.

امام موسی کاظم علیه السلام: هر کس در سفر باشد و از دزدان و حیوانات وحشی خوف و وحشت دارد،برای این کار بر گردن حیوانش «لا تخاف درکاً و لا تخشی» سوره طه را بنویسد، پس به درستی که به اذن خداوند متعال ایمن می‌شود

ثواب قرائت سوره

در فضیلت این سوره از پیامبر اکرم صلی الله و علیه وآله و سلم نقل شده: «به کسی که سوره طه را قرائت کند، در روز قیامت ثواب همه مهاجران و انصار اعطا می‌شود.»همچنین از ایشان روایت شده که فرمودند: «خداوند تعالی دو هزار سال پیش از آفرینش حضرت آدم علیه السلام، سوره»یس و طه را قرائت فرمود، هنگامی که فرشتگان الهی آن را شنیدند گفتند: خوشا به حال امتی که این سوره‌ها بر آن‌ها نازل شده است و خوشا به حال کسانی که این سوره‌ها را درون خود جای داده‌اند وخوشا به حال کسانی که زبانشان به تلاوت این سوره‌ها مترنم است.

از اسحق بن عمار روایت شده که حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «خواندن سوره طه را ترک نکنید زیرا خداوندان را دوست می‌دارد و هرکس آن را بخواند او را نیز دوست خواهد داشت و هر که به خواندن آن مداومت کند خداوند در روز قیامت نامه عملش را به دست راست او دهد و از کردار او دراسلام حساب سخت نکشد و آنقدر به او پاداش عطا فرماید تا خشنود گردد.»

دعای جذب خواستگار زیاددعا برای ازدواج

فوائد تلاوت سوره

گرفتن جواب مثبت در خواستگاری ازپیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده: هر کس سوره (طه) را بنویسد و در پارچه سبزی قرارداده و به خواستگاری برود، خواستگاری‌اش رد نمی‌شود و حاجتش برآورده می‌شود…آسان شدن ازدواجروایت از امام صادق علیه السلام: هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی‌دهند سوره طه رابنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می‌کند.

جهت برآورده شدن حاجات بزرگ و سوره برای ازدواج

به جهت مطالب عظیم و بزرگ صد بار بگوید «طه» و یک بار سوره «قل هو الله احد» را بخواندو باز صد مرتبه بگوید «طه» و یک مرتبه سوره «قل هو الله» را بخواند تا هفت بار این راتکرار کند، همین که هفت مرتبه «توحید» و هشتصد بار «طه» تمام شد بعد از آن ۱۷ بار سوره «قلهو الله احد» را تا آخر بخواند، خداوند مطلب و حاجت او را براورده می‌کند و بی شک عمل خواهدشد.این از مجربات است و آزموده شده است.

ترس از دزدان و حیوانات درندهنقل از امام موسی کاظم علیه السلام: هر کس در سفر باشد و از دزدان و حیوانات وحشی خوف ووحشت دارد، برای این کار بر گردن حیوانش «لا تخاف درکاً و لا تخشی» سوره طه را بنویسد، پس بهدرستی که به اذن خداوند متعال ایمن می‌شود.بهبود بیماری‌های دهانبه جهت هر گونه درد دهان آیات [۵-۱] را بنویسد و با خود دارد.

تبیان

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس