چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

شفا یافتن بیمار با تربت امام حسین (ع)

اشتراک:
شفا در تربت کربلا احکام و مسائل شرعی
خاک کربلا قطعه ای از بهشت است که خداوند متعال برای قدردانی از یک فداکار در راه دین که تمام هستی خود را فدا کرده، در آن خاک، برکت و فضیلت و شفا قرار داده است.تربت امام حسین(ع) دارای فواید و برکات بسیاری است.

فضیلت، آثار و برکاتى که در روایات براى تربت حسینى نقل شده، براى هیچ تربتى و قطعه‌اى از قطعات زمین نقل نشده است. خاک کربلا قطعه‌اى از بهشت است که در آن خاک، برکت و فضیلت و شفا قرار داد. شفا در تربت کربلا را در پرشین وی ببینید.

شفا در تربت کربلا

در بعضی از دعوات از حضرت بقیه‌ا…امام عصر رسیده است هر که این دعا را با تربت امام حسین(ع) در قدحی بنویسد و دست خودرا بشوید و با انگشت شهادت به مریض دهد تا بخورد صحت یابد.بِسْمِ الله الرّحْمنِ الرّحیمبِسْمِ اللهِ شِفاءً وَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهِ اِکْفاءً اَذْهِبِ البَأسَ رَبَّ النّاسِ وَ اشْفِ اَنْتَالشّافی شَفاءً وَ اَنْتَ الْکافی کِفاءً لا یُغادِرُ شِفاءَکَ سُقْماً وَ صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِه اَجْمَعینَ بِرَحْمَتِکَ یااَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

خود تسبیح درست کرد؛ اینها معنى دارد!یعنى چه؟ خاک شهید محترم است قبر شهید محترم است، من براى عبادت خدا که مى خواهم اذکار خود را بشماریم نیازمند به سبحه ام (تسبیح)، چه فرقى مى کند دانه هاى تسبیح از سنگ باشد یا چوب یا خاک، و از هر خاکى آدم بردارد، برداشته است ولى من این را از خاک تربت شهید برمى دارم و این نوعى احترام به شهید و شهادت است، نوعى به رسمیت شناختن قداست شهادت است،

شفا در تربت کربلاشفا در کربلا

تربت امام حسین علیه السلام

تا آنکه بعد از شهادت وجود مقدس امام حسین علیه السلام، خود به خود لقب سید الشهدا از جناب حمزه گرفته شد و به نوه برادر بزرگوارش حسین بن على علیه السلام داده شده و بعد از آن دیگر اگر کسى بخواهد به خاک شهید تبرک بجوید از خاک حسین بن على علیه السلام تهیه مى کند.امام کاظم علیه السلام مى فرماید:لا تستغنى شیعتنا عن اربع خمره یصلى علیها و خاتم یتختم به و سواک یستاک به وسبحه من طین قبر ابى عبدالله علیه السلام

پیروان ما از چهار چیز بى نیاز نیستند:

۱- سجاده اى که بر روى آن نماز خوانده مى شود.

۲- انگشترى که در انگشت باشد.

۳- مسواکى که با آن دندان ها را مسواک کنند.

۴- تسبیحى از خاک مرقد امام حسین. امام صادق علیه السلام مى فرماید:و من کان معه سبحه من طین قبر الحسین علیه السلام کتب مسبحا و ان لم یسبح بها؛کسى که تسبیحى از خاک مرقد حسین علیه السلام با خود داشته باشد تسبیح گوى حق محسوب مى شود گرچه با آن تسبیح نگوید.

فضیلت تربت امام حسینآداب استفاده از تربت امام حسین (ع)

ضیلت و شفا بودن تربت امام حسین (ع)

در حدیثى دیگر امام صادق علیه السلام مى فرماید: یک ذکر یا استغفار که با تسبیح تربت حسین علیه السلام گفته شود برابر است با هفتاد ذکر که با چیز دیگر گفته شود.این خاک پاک به گونه اى است که ذکر گفتن با تسبیح ساخته شده و با سجده کردن ثواب فراوانى دارد، اگر کسى بخواهد از خاک شهید تبرک بجوید از خاک حسین بن على علیه السلام تهیه مى کند ما که مى خواهیم نماز بخوانیم.

و از طرفى سجده بر فرش و بر مطلق ماءکول و ملبوس را جایز نمى دانیم، با خود خاکى یا سنگى برمى داریم؛ ولى پیشوایان ما به ما گفته اند:حالا که باید بر خاک سجده کرد، بهتر که آن خاک، از خاک تربت شهیدان باشد.اگر مى توانید از خاک کربلا براى خود تهیه کنید که بوى شهید مى دهد.تو که خدا را عبادت مى کنى سر بر روى هر خاکى بگذارى نمازت درست است، ولى اگر سر بر روى آن خاکى بگذارى که تماس کوچکى، قرابت کوچکى، همسایگى کوچکى با شهید دارد و بوى شهید مى دهد اجر و ثواب تو صد برابر مى شود.

قرآن – شیعه نیوز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس