سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

غسل جنابت چه موقع بر انسان واجب میشود؟ | پرسش و پاسخ هایی دراین باره

اشتراک:
غسل جنابت احکام و مسائل شرعی
غسل جنابت غسلی است که به‌سبب جنابت انجام می‌شود. این غسل برای واجباتی که باید با طهارت انجام شوند مانند نماز، واجب می‌شود. کسی که غسل جنابت کرده نباید برای نماز وضو بگیرد ولی در اینکه با سایر غسل‌ها می‌توان نماز خواند یا خیر نظرات متفاوتی وجود دارد.

مهمترین غسل در میان غسل های واجب، غسل جنابت است. اصل غسل جنابت به تنهایی واجب نیست؛ بلکه برای انجام برخی کارها مانند نماز، روزه، مسّ قرآن به دستور شرع واجب شده است و انجام دادن این گونه اعمال بدون غسل، گناه است، بلکه در برخی موارد عمل باطل خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد غسل جنابت با ما در پرشین وی همراه باشید .

غسل جنابت

غسل جنابت در افراد در مواقع خاصی واجب می شود که فرد در صورت رابطه جنسی وخروج منی از خود باید غسل را انجام دهد.پرسش: غسل جنابت چه زمانی و در چه صورتی بر زن واجب می شود؟پرسش: آیا موقع تحریک جنسی مایعی که خارج می شود منی است؟آیت الله خامنه ایزن در غیر از مورد نزدیکی و دخول،اگر بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریکشود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود ،جنب میشود.

اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد، ولی مایعی خارج نشود ویا شک کند که مایعی خارج شد یا نه ، جنب نمی شود و غسل لازم نیست.زن اگر یقین به خارج شدن منی پیدا کند، جنب می شود.اگر یقین پیدا نکند جنب نمی شود.بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و
در آن حال رطوبتی از او خارج می شود ،چون به اوج شهوت نرسیده ،جنب نمی شود.رطوبت خارج شده هم پاک است.وضو و غسل را باطل نمی کند.
آیت الله مکارم شیرازی زن با دو چیز جنب می شود و هرگاه جنب شود باید غسل جنابت کند .

غسل جنابتآشنایی با جنب شدن در خواب

۱ بوسیله داخل شدن آلت تناسلی مرد به جلو یا عقب

زن که اگر به اندازه ختنه گاه یا بیشتر داخل شود زن و مرد هردو جنب می شوند گرچه منیخارج نشود

۲- بیرون آمدن مایعی در اوج لذت.

اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد ودر آن حال مایعی از او خارج شود جنب می شود و آن مایع نجس است وباید غسل جنابت کند.واگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد ولی مایعی خارج نشود ویا شک کند که مایعی خارج شد یا نه جنب نمی شود و غسل لازم نیست.به دیگر سخن زن اگریقین به خارج شدن مایع درحال اوج لذت پیدا کند جنب می شود و اگر یقین پیدا نکند جنب نمیشود بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال رطوبتی ازاو خارج می شود چون به اوج شهوت نرسیده جنب نمی شود و رطوبت خارج شده هم پاک است و
وضو و غسل را باطل نمی کند.

دلیل واجب بودن غسل جنابتانواع غسل

مراحل غسل

پرسش: اوج لذت و شهوت چه حالتی است؟اوج لذت و شهوت به حالتی گفته می شود که در آن حال معمولا انسان از خود بی خود می شود و لذت زیادی می برد.
منی بیرون می ریزد.بعد از تمام شدن آن حالت انسان احساس تخلیه شدن و ارضا می کند.حالت شهوتش تمام وبدنش سست می شود.حالت تحریک آمیزی که پیش از تخلیه شدن داشت، دیگر آن حالت را ندارد

جمع بندی بنابراین ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد ولى مایعى که همراه با اوج شهوت ( ارگاسم )از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است ولی به طور کلی هر وقت یقین پیداکردید آنچه از شما خارج شده منی بوده نجس است و غسل جنابت واجب می شود و اما هر وقت یقین ندارید، غسل واجب نمی شود و اجتناب از آن رطوبت نیز لازم نیست.حتما بخوانید ترشحات و رطوبت های که از زن خارج می شود چه حکمی دارد؟ پی نوشت۱- آیت الله خامنه ای، استفتاآت، سوال ۱۷۱.۲- آیت الله مکارم توضیح المسائل م۳۶۱و مسائل کثیرالابتلا م۱۸.

دین و زندگی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس