جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

فضیلت و خواص سوره قصص

اشتراک:
فضائل و برکات سوره قصص احکام و مسائل شرعی
از حضرت ختمی نبوّت(ص) روایت است هر کس سوره‌ی قصص را قرائت کند به تعداد تمام کسانی که موسی(ع) را تصدیق یا تکذیب نموده‌اند ده حسنه به وی عطا می‌شود.با ما همراه باشید .

سوره قصص چهل و نهمین سوره‌ای است که به پیامبر(ص) نازل شده، ولی در مصحف بیست و هشتمین سوره قرآن قرار گرفته است. این سوره ۸۸ آیه دارد و در مکه به پیامبر نازل شده است. فضائل و برکات سوره قصص را در پرشین وی ببینید.

فضائل و برکات سوره قصص

قصص و نام دیگرش «موسی و فرعون»۱ بیست و هشتمین سوره قرآن است که مکی و ۸۸ آیه دارد.از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله روایت شده است: اگر کسی سوره قصص را قرائت کند ده برابرتعداد کسانی که حضرت موسی علیه السلام را تصدیق یا تکذیب کرده اند به او حسنه داده می شود وتمامی فرشتگان آسمان و زمین در روز قیامت، به سود او شهادت می دهند که او راستگو و درستکار بوده است.

شفای همه دردهادر آثار و خواص سوره از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده: اگر سوره قصص را بنویسند و آنگاه با آب آنرا بشویند، همه دردها و ناراحتی ها ازآنها برطرف می شود.درمان درد شکم و کبد و طحال از امام صادق علیه السلام نقل شده:اگر نوشته سوره قصص را بر کسی که درد شکم یا بیماری طحال یا درد کبد یا هر گونه درددیگری در درون بدن دارد بیاویزند، بهبود می یابد

برای ترس از حاکم و شخص قدرتمنداز امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل شده: برای ترس از سلطانو حاکم ۷ بار بگویید: (آیه ۳۵) « بسم الله و بالله قَالَ سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَنَجْعَلُ لَکُمَا سُلْطَانًا فَلَایَصِلُونَ إِلَیْکُمَا بِآیَاتِنَا أَنتُمَا وَمَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغَالِبُونَ » ؛ گفت: تو را به برادرت قویدست خواهیم کرد و برایتان حجتیقرار می دهیم به سبب نشانه هایی که شما را داده ایم، به شما دست نخواهند یافت شما و پیروانتان پیروز خواهید بود

فضائل و برکات سوره قصصخواص سوره قصص

خواص سوره قصص

و این دستور را در کنار نهر آبی جاری بگو و هر گاه از نماز شب فارغشدی پیش از آن که نماز صبح را بخوانی ۷ بار این دستور را انجام بده.إن شاءالله هیچ چیزی بهتو زیان نخواهد رساند. رویارویی با ظالمدر رویارویی با ظالمان گفته شده که آیات ۷۰-۶۸ سوره قصص را هنگامی که بر حاکمستمگری وارد می شود ۷ بار بخواند و آنگاه ۳ بار بگوید:« اللهُ غالبُ أمْرِهِ» از شر ستمهای او درامان می ماند.در آثار و خواص سوره از پیامبر اسلام صلی الله علیه واله وسلم روایت شده: اگر سوره قصص را بنویسند و آنگاه با آب آنرا بشویند، همه دردها و ناراحتی ها از آنها برطرف می شود.۲
از امام صادق علیه السلام نقل شده: اگر نوشته سوره قصص را بر کسی که درد شکم یا بیماری طحال یا درد کبد یا هر گونه درد دیگری در درون بدن دارد بیاویزند، بهبود می یابد. برای ترس از حاکم و شخص قدرتمنداز امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل شده: برای ترس از سلطان و حاکم ۷ بار بگویید: (آیه ۳۵) بسم الله و بالله سنشد عضدک باخیک و نجعل لکما سلطانا فلا یصلون الیکما انتما و من اتبعکما الغالبون و این دستور را در کنار نهر آبی جاری بگو و هر گاه از نماز شب فارغ شدی پیش از آن که نماز صبح را بخوانی ۷ بار این دستور را انجام بده. ان شاالله هیچ چیزی به تو زیان نخواهد رساند.

بیست و هشتمین سوره قرآنشان نزول و فضیلت سوره قصص

معنی سوره

در رویارویی با ظالمان گفته شده که آیات ۶۸ تا ۷۰ سوره قصص را هنگامی که بر حاکم ستمگری وارد می شود ۷ بار بخواند و آنگاه ۳ بار بگوید: اللهُ غالبُ أمْرِهِ از شر ستمهای او در امان می ماند.
معروف این است که این سوره در مکه نازل شده است، بنابراین محتوای کلی و خطوط اصلی آن همان محتوا و خطوط سوره های مکی است.گرچه بعضی از مفسران آیه ۸۵ این سوره، یا آیه ۵۲ تا ۵۵ را استثنا کرده اند و معتقدند که اولی در جحفه سرزمینی است میان مکه و مدینه و پنج آیه دیگر در مدینه نازل شده است،

ولی دلیل روشنی بر گفته آنان در دست نیست. شاید محتوای آیات پنجگانه که سخن از اهل کتاب می گوید، و اهل کتاب بیشتر ساکن مدینه بودند، سبب چنین تصوری شده است، در حالی که چنین نیست که قرآن در مکه، تنها سخن از مشرکان بگوید، بخصوص که اهل مکه رفت و آمد فراوانی با هم داشتند.

انهار  – تبیان

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده