پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

آثار و برکات خواندن سوره الرحمن ، عروس قرآن

اشتراک:
فضیلت و خواص سوره الرحمن احکام و مسائل شرعی
یکی از پرفضیلت ترین سوره های مبارک قران کریم سوره الرحمن است که نام دیگرآن آلاء و لقبش عروس قرآن است.سوره الرحمن بیان کننده بسیاری از نعمات دنیوی و اخروی است که خداوند به ما عطا کرده است . با ما همراه باشید .

از قرائت سوره الرحمن و عمل به آن غافل نباشید زیرا این سوره در دل منافقان استقرار نمی یابد. در روز قیامت خداوند این سوره را به شکل انسانی در بهترین شکل و خوشترین بو وارد می کند .فضیلت و خواص سوره الرحمن  را در پرشین وی ببینید.

فضیلت و خواص سوره الرحمن

سوره الرحمن پنجاه و پنجمین سوره قرآن است که مکی و ۷۸ آیه داردالرحمن و نام دیگرش «آلاء» پنجاه و پنجمین سوره قرآن است که مکی و ۷۸ آیه دارد.در فضیلت سوره الرحمن از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده که فرمودند هر چیزی عروسی دارد و عروس قرآن سوره الرحمن است

و در رویات دیگری آمده : هرکسی سوره الرحمن را قرائت کندخداوند به ضعف و ناتوانی او رحم می اورد و او توانایی ادای شکر نعمت های خدادادی را پیدا میکندامام صادق علیه السلام فرمودند: از قرائت سوره الرحمن و عمل به آن غافل نباشید زیرا این سوره دردل منافقان استقرار نمی یابد.در روز قیامت خداوند این سوره را به شکل انسانی در بهترین شکل و خوشترین بووارد می کند تا اینکه در جایگاهی که نزدیکتر از آن وجود ندارد نزد خداوند می ایستد.

فضیلت و خواص سوره الرحمنآثار و برکات سوره الرحمن

پنجاه و پنجمین سوره قرآن

آنگاه خداوند میفرماید چه کسی در دنیا همواره تو را قرائت می کرد؟ سوره الرحمن در جواب می گوید ای پروردگارم فلانو فلان پس از آن چهره ایشان سفید و نورانی می شود خداوند به این گروه می فرماید هر کسرا که دوست دارید شفاعت کنید آن گاه خداوند می فرماید به بهشت وارد شوید و هرجایی که دوست داریدسکونت گزینید

از امام صادق علیه السلام نقل شده: هر کس سوره الرحمن را قرائت کند و همه جا پساز آیه «فبای الاء ربکما تکذبان» بگوید: «لابشیء من الائک رب اکذب» اگر در آن روز یا شب از دنیا
برود شهید محسوب می شوداز حضرت زهرا سلام الله علیها روایت شده است: قرائت کننده سوره الرحمن در ملکوتآسمانها و زمینها ساکن در بهشت فردوس خوانده می شود.

آثار و برکات سوره الرحمن۱)آسان شدن اموراز رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم نقلشده: هر کس سوره الرحمن را بنویسد و به خود همراه داشته باشد خداوند هر کار سختی را برای او
آسان می کند. درمان درد چشمامام صادق علیه السلام فرمودند: اگر سوره الرحمن را بنویسند و همراه کسی که درد چشم داردباشد، بهبود می یابد.

عروس قرآنفضیلت خواندن سوره الرحمن

آثار و برکات سوره الرحمن

بهبود بیماری طحال، قلب و…مرحوم کفعمی در کتاب المصباح آورده است : اگر سوره الرحمن را بنویسند و بشویند واز آب آن بیاشامند برای بیماری طحال و دردها و بیماری های قلب مفید است و اگر نوشته آن رابرای درد چشم و بیماری صرع به همراه داشته باشند بهبود میبخشد.آسان شدن وضع حملبرای تسهیل وضع حمل آیه «سنفرغ لکم ایهاالثقلان فبای الاء ربکما تکذبان» سوره الرحمن را بنویسند و بر پشت حامله ببندند بعد که فارغ شد آن راباز کنند.

بهتر است زن باردار آیه «سنفرغ لکم ایها الثقلان فبای الاء ربکما تکذبان» را بنویسد و بر پشت خود ببندد تا وضع حمل او آسان گردد.امام صادق(ع) فرمودند:هر گاه کسی سوره «الرحمن» را قرائت کند خداوند فرشته ای را مأمور می کند که او را حفظ نمایداگر زنی که با شوهرش اختلاف دارد این سوره را به صورت مستمر بخواند، باعث علاقه شدید همسر نسبت به او گردد.

انهار  – راسخون

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس