دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

قبل از خواب چه سوره هایی بخوانیم؟

اشتراک:
بهترین سوره ها قبل از خواب احکام و مسائل شرعی
خواندن سوره های قبل از خواب در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته که مسلمان ها با خواندن سوره های قبل خواب در هنگام خواب می توانند آرامش بیشتری به دست آورند. با ما همراه باشید .

سوره های قبل از خواب برای خواب خوب دیدن و داشتن یک خواب آرام توصیه شده است سوره هایی که قبل از خواب باید خواند را در ادامه بیان خواهیم کرد همپنین سوره ای برای خواب خوب دیدن که باید قبل از خواب بخوانید. بهترین سوره ها قبل از خواب  را در پرشین وی ببینید.

بهترین سوره ها قبل از خواب

در عصر کنونی و با وجود مشکلات بسیاری در زندگی که بسیاری از آن ها ناشی از زندگی صنعتی است،بسیاری از افراد شب ها نمی توانند به راحتی و با آرامش به خواب بروند و از این جهت، صبح ها به هنگام برخاستن از خواب، احساس خستگی مداوم دارند.در این شرایط سوره هایی در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته که مسلمان ها با خواندن آن ها در هنگام خواب می توانند آرامش بیشتری به دست آورند.در هر حال شما هر کار مستحبی را قبل از خواب انجام دهید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود.

از صلوات غافل نباشید که حلّال مشکلات است؛ « دعای فرج » را زمزمه کنید و در نهایت در رختخوابکارهای روزتان را مرور نمایید.هرکدام اشتباه بوده سعی کنید جبران کنید و به فکر آن باشید که دیگر تکرار نشودو یا اگر قابل اصلاح است اصلاح کنید.خود را به ایزد منان سپرده و گونه خود را بر زمین بگذارید و بگوید «الهی لا تکلنی الی نفسیطرفه عین ابدا» ؛ خداوندا مرا لحظه ای(چشم بر هم زدنی) به خودم وامگذار.

بهترین سوره ها قبل از خوابدعاهای قبل از خواب

دعاهای قبل از خواب

دعا هنگام خواب گفتن سه بار تسبیحات اربعه. سه بار خواندن سوره توحید. چهارده بار صلوات به نیابت ۱۴معصوم. طلب مغفرت برای تمام مؤمنان و مردگان.- گفتن تسبیحات حضرت زهرا(سلام الله علیها).- خواندن آیت الکرسی،فلق،ناس و کافرون.- خواندن این دعا که به منزله‌ی هزار نماز است: یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُبِقُدْرَتِهِ وَ یَحْکُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ ذکرهنگام خواب از قول امام صادق علیه‌السلامامام صادق (علیه السلام) فرمودند: کسی که هنگام خواب سه بار ذکر زیررا بگوید، مانند روزی که از مادر متولد شده است ، از گناهان بیرون می‌آید: «الحمد لله الذی علا فقهر،و الحمد لله الذی بطن فخبر

اعمال قبل از خواب حضرت زهرا(سلام الله علیها)شبی حضرت زهرا (سلام الله علیها) رختخواب خود را پهن کرده بود و می‌خواستبخوابد که حضرت رسول (صلی الله علیه و آ له) بر وی وارد شد ،و فرمود :ای فاطمه ، نخوابمگر اینکه چهار عمل بجا آوری :اول آنکه قرآن را ختم کنی، دوم اینکه پیامبران را شفیعان خود گردانی ،سوم اینکه مؤمنین را از خود خوشنود کنی ، چهارم اینکه حج و عمره بجا آوری.

 فایده این سوره‌هابهترین سوره‌ها برای قبل خواب

سوره آرامبخش

حضرت این را فرمود و مشغول نماز شد.حضرت زهرا (سلام الله علیها) صبر کرد تا نماز خود را تمام کرد.سپس فرمودند :یا رسول الله به چهار چیز امر فرمودی که من در این وقت ،قدرت ندارم آن‌ها را انجامدهم.حضرت تبسم کرد و فرمود :هر گاه سه مرتبه قل هو الله احد بخوانی مثل آن است که ختم قرآنکردی و هر گاه صلوات بفرستی بر من وبر پیامبران قبل از من،در روز قیامت ما شفیعان تو خواهیم بود،و هر گاه برای مؤمنین استغفار کنی همه آنان از تو خشنود می‌شوند ،و هر گاه بگویی «سبحان الله والحمدالله و لا اله الا الله و الله اکبر »،مثل آن است که حج و عمره انجام دادی.”بهجه/ ج۱/ص ۳۰۴

اعمال مستحبی دیگر قبل از خواب سوره تکاثراز مولایمان امام صادق (علیه‌السلام) روایت است که فرموده‌اند : هرکس در هنگامخواب سوره” الهاکم التکاثر” را بخواند از فتنه و عذاب قبر ایمن می‌گردد.هر کس ۳ مرتبه بگوید ” اعوذبالله من الشیطان الرجیم ” و ۳ آیه آخر سوره حشر از ” لوانزلنا” بخواند ۷۰ هزار ملک برتی او دعا می‌کنند تا روز شود و اگر مرد شهید محسوب می‌شود.سوره ملککسی که این سوره را قبل از خواب بخواند پیوسته در امان خدا می‌باشد تا صبح شود و در امانخدا می‌باشد در روز قیامت تا داخل بهشت شود (ثواب ان را به رفتگان خود هدیه دهید ).هر کس سوره”سجده”(الم تنزیل) و ” ملک” را بخواند برای او از اجر مثل شب قدر می‌باشد.

میزان  –  خبرگزاری برنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده