دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

برای اینکه دعاهایمان مستجاب شود ، چه کنیم ؟

اشتراک:
مستجاب شدن دعا احکام و مسائل شرعی
یکی از شرایط استجابت دعا، شناخت و معرفت خداست. معرفت خدا به این معناست که انسان باور داشته باشد همه چیز دست خداوند متعال است با ماهمراه باشیدتا با راز های استجابت دعا اشنا شید. .

دعا یکی از راه های ارتباط با خدا و از خالصانه ترین عبادت هاست  دعاهای سریع الاجابه اگر با خلوص نیت خوانده شوند، راه گشای بسیاری از مشکلات بوده است  برای آشنایی با راه های  مستجاب شدن دعا با ما در پرشین وی همراه باشید .

مستجاب شدن دعا

انسان باید به کمک عقل و فکر خدادادی خود و مشورت با افراد آگاه و متخصصدر هر کاری اقدام نماید.پاسخ: به طور کلی در مورد کیفیت دعا و استجابت آن چند نکته را یاد آوری کنیم :- برای برآورده شدن حاجت، دعا و توسل به تنهایی کافی نیست.زیرا خداوند حکیم نظام هستی را بر پایه اسبابو مسببات قرار داده؛ یعنی برای پیدایش هر پدیده ای، علتی خاص و برای حل هر مشکلی راهکارهای ویژه ای تعیین نموده است.

از یک سو به انسان « عقل و اندیشه » عنایت کرد تا با کمک آن و مشورت با دیگرانراه حل مشکلات را بیابد و افق آینده زندگی خویش را ببیند.بر آن اساس تدبیر و برنامه ریزی کند.به هدفبرسد، از سویی دیگر دو گونه اسباب و علل مقرر داشته است: مادی و معنوی.انسان باید به کمک عقل و فکر خدادادی خود و مشورت با افراد آگاه و متخصص در هر کاری اقدامنماید.همزمان از آغاز هر کار تا پایان آن با دعا و توسل به لطف و عنایت های خداوند امیدوار باشد.ازاو بخواهد اقداماتش را به هدف و نتیجه مطلوب برساند.

مستجاب شدن دعاسریع الاستجابه‌ترین دعا

دعای سریع الاجابه

نتیجه آن که:دعا و توسل به تنهایی راه­ حل صد در صدی برای حل مشکلات نیست.نمى‏تواند جاى کار ، تلاش ، برنامهریزى و به کار گیری تخصص در هر کاری را بگیرد، بلکه مکمل آن مى‏تواند باشد.بنا بر این لازم است، هم به عوامل ظاهری توجه شود و هم به عوامل معنوی.- اجابت دعا همیشه آن نیست که خواسته انسان به همان گونه و در همان زمانی که توقع دارد، برآوردهشود.گاهی انسان ‌خواسته‌هایی دارد که برآورده شدنی نیست، یا اگر مستجاب شود، به ضرر او یا دیگران است، و اونمی‌داند، یا اجابت دعا به مقدمات و شرایطی نیاز دارد که فراهم نیست، یا زمان آن هنوز فرا نرسیده و….

۳- خدایی که فوق العاده مهربان است و ما را خیلی بیش تر از مادر دوست دارد و ما رابرای سعادت و خوش بختی آفریده، چطور ممکن است خواسته و دعای به حق بنده اش را بشنود و ببیندو در عین حال کاری نکند؟ آیا می خواهد ما را زجر بدهد؟ آیا می خواهد قدرت نمایی کند؟ آیاما را فراموش کرده؟

آیا از اداره آفرینش خود ناتوان گشته؟ آیا….آیا….بدون شک چنین نیست.بلکه اشکال کار از ناحیه ماست.خداوند دوست دارد که ما قدرتمند و دانا و باهوش و…باشیم.در تقدیر خود آگاهانه نقش داشته باشیم.خود و دیگران را خوش بخت کنیم.بزرگ ترین خاصیت مشکلات و بلاها ، درسآموزی به ما و ایجاد حرکت آگاهانه است.هر کس که زودتر درس خود را بگیرد و حرکت کند، زودتر ازمشکلات رهایی می یابد.هر کس دیرتر بفهمد یا نفهمد، باید سر کلاس بلا بنشیند تا بالاخره آن را یاد بگیرد.

 معتبر ترین دعاهای ی سریع رازهای مستجاب شدن دعا

استجابت دعا

۴- گاهی میزان ایمان و باور ،صداقت، «اعتماد » و «حُسن ظن» انسان به خدا از طریق تأخیر استجابت ویا عدم استجابت دعاها مورد آزمایش قرار می گیرد، یعنی تأخیر در استجابت دعا برای این هدف است که فرد«حقیقتایمان » و جوهر وجودی خود و میزان «حُسن ظن» خود به خدا را آشکار نماید، میزان دلبستگی و علاقهو ایمانش به حقانیت خدا را نشان دهد.

آیا تا آن جا با خداست و او را قبول دارد که خداتابع او باشد و دعاها و خواسته هایش را اجابت کند یا خود را عبد و بنده تابع خدا می
داند؟چه بسا یکی از مهم ترین آزمایش های خداوند برای بندگان خوبی چون شما تاخیر در اجابت ها وسنجش میزان صبر و حسن ظن شما به خدا باشد.امام صادق (ع) می فرماید.

« اصل و اساس حُسن ظن به خدا، ریشه در «حُسن ایمان» و «سلامت دل» دارد.علامت و نشانه اش ایناست که هر چیزی را که می بیند (و هر راحتی و گرفتاری به او می رسد) با چشم بصیرتو پاک، و نگاهی ارزشمند به آن نگرد».(۱)- استجابت دعا شرایطی دارد و موانعی که برای اجابت دعا بایدشرایط را فراهم و موانع را برطرف نمود.از جمله مهم ترین موانع استجابت دعا، انجام گناه است.در دعای کمیل میخوانیم: ” اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا”.معلوم می شود برخی گناهانی که دعا را بازمی‏گرداند و مانع استجابتمی‏شوند.

ایران  –  روشنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس