پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

نام شاعری که به یاری امام حسین (ع) شتافت چه بود؟

اشتراک:
نعیم بن عجلان انصاری احکام و مسائل شرعی
نعیم بن عجلان انصاری خزرجی اهل کوفه و از اصحاب امیرالمومنین می باشد و در روز عاشورا از اصحاب امام حسین بود و به شهادت رسید . او شاعر زمان خود بود و در حمله های اولیه عاشورا بر اثر تیراندازی های بسیار به شهادت رسید.

نعیم بن عجلان انصاری از کسانی هستند که در رکاب امام حسین بودند و از شهدای عاشورا می باشد. ایشان در حمله های اول یه شهادت رسیدند. او از قبل از اصحاب امیر المومنین بوده و در جنگ صفین تلاش های مکرر میکرده است. وی شاعر زمان خود بود  و خود شعر جاودانه ی منظومه ی عاشورا شد. اطلاعات مرتبط با نعیم ‌بن‌ عجلان خزرجی که روز عاشورا را در پرشین وی ببینید.

نعیم بن عجلان انصاری

شاعری که به یاری امام حسین(ع) رفت «نَعیم [نُعَیم] بنِ عِجلان اَنصاری» از یاران امام علی(علیه‌السلام) و شاعر بود.نام کاملش نُعیم بن عِجلان بن نُعمان بن عامربن زُرَیق انصاری خزرجی است.وی اصالتاً اهل مدینه بود، ولی ساکن کوفه و از طایفه‌ی خزرج و از دلاوران کوفی به شمار می‌رفت.دو برادرش،نُعمان و نَضر، از مدافعان و یاران حضرت علی بن ابیطالب(علیه‌السلام) که در صفین شجاعت‌های فراوانی از خود نشان دادند.هرسه برادر ذوق شاعری داشتند.

نعیم بن عجلان انصاریشهدای روز عاشورا
شهدای روز عاشورااصحاب امام حسین

نعمان و نضر در زمان امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) از دنیا رفتند ولی نعیم در کوفه بود.زمانیکه دانست امام حسین(علیه‌السلام) وارد عراق شده از کوفه برای یاری امام خود، حرکت کرد و در کربلا به سپاهحسینی پیوست.روز عاشورا، در اولین حمله‌ی همه جانبه‌ی لشگر عمر سعد، قبل از ظهر، نعیم بن عجلان نیز جزو سوارانی بود که به یاری امام شتافت و با اجازه از امام خود، به میدان جنگ رفت.جنگید و آن‌قدر از دشمنانرا کشت تا خودش شهید شد.

تسنیم

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس