یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

چهار ذکر اثرگذار در زندگی

اشتراک:
ذکرهای قرآنی آرام بخش زندگی احکام و مسائل شرعی
سوره هایی از قران وجود دارد که با خواندن ان میتوانید به ارامش برسید . اگر فرد مضطرب و همیشه نگرانی هستید و ارمش وجودیتان از بین رفته ما دراین مجموعه دعا هایی را بیان کرده ایم که با خواندن این دعا های قرانی به ارامش خواهید رسید .

این روزها که گرفتاری و مشکلات زیاد شده است افراد به دنبال این هستند که ارامش درونی خود را افزایش دهند. در روایات ما دعاهایی برای آرامش ، اعصاب و روان وجود دارد. این اذکار و دعاهایی که باعث ایجاد ارامش درونی میشود را ذکر کرده ایم . از جمله کارهایی که باعث میشود ارامش روانی بوجود بیاید خواندن قرآن است که موجب رفع دلشوره و کسب آرامش می شود. ذکرهای قرآنی آرام بخش زندگی را در پرشین وی ببینید.

ذکرهای قرآنی آرام بخش زندگی

خداوند در قرآن برای از بین بردن مسائل فکری در زندگی اذکاری را برای بندگان قرار داده است که اگربه این اذکار دقت کافی و عقیده داشته باشیم و از ته دل آنها را بیان کنیم؛ بدون تردید در
آرامش ذهن و زندگی ما اثرگذار است.امام صادق (ع) در این زمینه فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه بهچهار کلمه پناه نمی‌برد!

ذکرهای قرآنی آرام بخش زندگیدعا برای آرامش

در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکیلُ» (آل عمران آیه ۱۷۳) پناه نمی‌برد.در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتندو تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت)و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِین» (سورهانبیاء آیه ۸۷) پناه نمی‌برد.زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، ازاندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می‌بخشیم.» (سوره انبیاء آیه ۸۸)در شگفتم برای کسی که موردمکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره غافر آیه ۴۴)…پناه نمی‌برد.

چهار ذکر اثرگذار در زندگیذکر آرامش دهنده اعصاب

زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر ومکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه ۴۵)در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیبایی‌های دنیاست چگونه بهذکر «ماشاءالله لا قوه الا بالله» پناه نمی‌برد.زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمت‌های دنیوی بود، خطاب به مردی که ازنعمت‌ها برخوردار بود» فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می‌دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.

ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس