دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

گناه این کار از ویران کردن کعبه بیشتر است

اشتراک:
گناهان کبیره در اسلام احکام و مسائل شرعی
برخی گناهان ، گناهانی هستند که از ویران و خراب کردن خانه ی کعبه هم گناهش بیشتر است . در این بخش قصد داریم بدترین گناه‌ها از منظر اسلام برای شما بیان کنیم .

گناهان کبیره از جمله گناهانی هستند که در قران و احادیث در مورد ان صحبت شده است .و سرانجام این افراد در دوزخ می باشد .و باید سریع فرد برای این نوع گناه توبه کند که اگر هم نکرد فاسق است . در این مجموعه در مورد گناهان کبیره در اسلام مطالبی را به نمایش گذاشته ایم . مطالب ما را در پرشین وی ببینید.

گناهان کبیره در اسلام

در جوامع روایی آمده است که ویران ساختن کعبه از اعظم گناهان کبیره است اما اگر کسی قلب مومنرا بشکند و او را بیازارد مانند آنست که دویست هزار مرتبه خانه کعبه را ویران کرده باشد.اگر خانه کعبه محاذی بیت‌المعمور است و آن هم مقابل عرش الهی است؛ قلب مومن نه محاذی با عرش کهخود عرش الهی است «قلب المومن عرش الرحمن» و به همین منظور تاکید شده است که از هر کاری کهکوچکترین آسیبی به قلب مومن وارد آورد باید پرهیز کرد، حتی اگر سلام کردن به شخص بدهکار او را بهیاد بدهی خویش می‌آورد چنین سلامی نه تنها مستحب نیست، مباح هم نیست بلکه مکروه است.(کافی، کتاب حج باب منرای عزیمه فی الحج)

گناهان کبیره در اسلامگناهان کبیره در اسلام

ذکری که گناهان کبیره را محو می کند

سماعه بن مهران از امام صادق (علیه‌السلام) سوال کرد که مردی به من بدهکار بود ومدتی غیب شد بعدا وی را در حال طواف کعبه دیدم آیا مال خود را از او بخواهم؟امام ششمفرمود: نه، بر او سلام نکن و او را نترسان تا از حرم بیرون آید.خواجه عبدالله انصاری گوید: بدان که خدای تعالی در ظاهر کعبه‌ای بنا کرده که از سنگ و گل است در باطن، کعبه‌ای ساخته از جان و دل است.آن کعبه ، ساخته ابراهیم خلیل است و این کعبه، بناکرده رب جلیل است.

گناهان کبیره در اسلامانواع گناه و گناهان کبیره

آن کعبه منظور نظر مومنان است و این کعبه، نظرگاه خداوند رحمان است.آن کعبه حجاز و این کعبه راز است.آن کعبه اصناف خلایق است و این کعبه ، عطای حضرت خالق.آنجا چاه زمزم است و اینجا آه دمادَم.حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله علیه واله) آن کعبه را از اصنام پاک کرد، تو این کعبه را از بتان هویو هوس پاک گردان!

پایگاه اطلاع رسانی حج

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس