یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱

طرز تهیه سالاد پلومن ، یک سالاد رژیمی خوشمزه

اشتراک:
سالاد پلومن آشپزی و شیرینی
برخی از افراد از سالاد به عنوان یک غذای رژیمی استفاده می کنند. برخی ها هم در کنار غذا و به عنوان یک چاشنی به سالاد نگاه می کنند. ولی شما از هر دسته ای که باشید می توانید با تهیه سالاد پلومن طعم خاصی از سالاد را تجربه کنید.

سالاد ها یکی از بهترین گزینه هایی هستند که بعنوان پیش غذا، و یا اگر رژیم غذایی داشتید بهترین جایگزین غذای اصلی میباشند. همچنین سالادها از جمله غذاهای کم کالری و سالمی هستند که مواد اصلی تشکیل دهنده آنها بیشتر سبزیجات میباشد .سالاد پلومن هم جزو سالادهای ساده و بسیارخوشمزه ای است که با ترشی پیاز خانگی و سس خردل و عسل خورده می شود  باما در پرشین وی همراه باشید .

مواد لازم سالاد پلومن

پیاز قرمز ۱عدد

شکر ۱/۲ قاشق غذاخوری

سیر ۴ حبه

سرکه قرمز ۲ قاشق غذاخوری

نمک به میزان لازم

سس خردل ۱ قاشق چای خوری

عسل ۱ قاشق چای خوری

سرکه سفید ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون ۴ قاشق غذاخوری

فلفل سیاه به میزان لازم

شاهی ۱۰۰ گرم

کاهو ۱ عدد

سیب ۱ عدد

کرفس ۳ شاخه

تربچه ۸ عدد

کالباس ۸ ورقه

پنیر چدار ۱۰۰ گرم

پنیر بلو چیز ۱۰۰ گرم

طرز تهیه سالاد پلومن

۱٫ابتدا ترشی پیاز را تهیه کنید.حلقه های پیاز را در ظرفی ریخته و شکر، سیر، سرکه قرمز و کمی نمک روی آن ها بریزید.آن ها را خوب هم ترکیب کنید، روی ظرف را بپوشانید و تا سالاد را آماده می کنید، حداکثر برای۱ ساعت، آن را کنار بگذارید.

سالاد پلومنسالاد رژیمی

۲٫برای تهیه سس سالاد، سس خردل، عسل، سرکه سفید و روغن زیتون را به همراه کمی نمک و فلفل سیاهبا هم ترکیب کنید.آن را بچشید و در صورت لزوم نمک و فلفل بیشتری به آن اضافه کنید.سس را کنار بگذارید و سالاد را تهیه کنید.

۳٫برای تهیه سالاد، شاهی، کاهو، سیب، کرفس و تربچه را در ظرفی با هم مخلوط کنید.سس را هم بزنید و روی سالاد بریزید.آن ها را خوب با هم ترکیب کنید تا سالاد کاملا به سس آغشته شود.

۴٫تکه های کالباس، پنیرها و ترشی پیاز را روی سالاد قرار دهید و آن را سرو کنید

طرز تهیه ی سالاد پلومن انگلیسیسالاد ساده و خوشمزه

نکاتی در رابطه با تهیه ی سالاد پلومن

پیاز را پوست بگیرید و آن را نازک حلقه حلقه کنید.برگ های شاهی، کاهو را جدا کنید.وسط سیب را جدا کنید و سیب را ریز خرد کنید.کرفس و تربچه ها را نازک ورقه ورقه کنید. کالباس را خرد کنید.پنیر چدار را با پوست کن ورقه ورقه کنید.بلو چیز را مکعبی خرد کنید.

آشپز باشی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آشپزی
بیشتر >
فرادرس