یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرز تهیه غذاهای مناسب کمپینگ اردو طبیعت گردی با حداقل مواد و وسایل

اشتراک:
غذاهای مناسب کمپینگ آشپزی و شیرینی
با طرز تهیه پنج نوع مختلف از غذاهای مناسب کمپینگ ، اردو و طبیعت گردی آشنا خواهید شد که در تهیه آنها از مواد اولیه محدود و همچنین حداقل وسایل استفاده می شود.

آیا دوست دارید در کمپینگ و طبیعت گردی دوباره به غذاهای ساده ای بازگردید که در تهیه آنها از پایه ترین مواد استفاده می شود؟ در این صورت در مطلب زیر می توانید با چند ایده و طرز تهیه غذاهای مناسب کمپینگ آشنا شوید.

طرز تهیه غذاهای مناسب کمپینگ

دستورتهیه هایی که در زیر می خوانید ساده بوده و به گزارش پرشین وی تنها با پنج مواد و یا کمتر به سادگی و سریع در دل طبیعت قابل طبخ است.

غذای شماره یک: ساندویچ صبحانه کمپ

مواد لازم:

 • ۲ قاشق غذاخوری کره
 • ۲ تکه نان تست
 • ۱ عدد تخم مرغ
 • ۱ تکه پنیر چدار
غذاهای مناسب کمپینگ و اردوساندویج تخم مرغ و پنیر

طرز تهیه:

ابتدا ماهیتابه دو طرفه مناسب و یا ظرف مخصوص کمپ را روی آتش گذاشته و چند دقیقه آن را گرم کنید. سپس روی هر دو تکه نان کره زده و سمت کره زده شده را داخل ظرف قرار هید تا تست شود. یک عدد تخم مرغ را روی نان شکسته و زرده آن را از هم باز کنید. روی آن مقداری پنیر ریخته و تکه دوم نان را روی آن قرار دهید به نحوی که سمت کره زده شده آن رو به بالا باشد.

در مرحله بعد ماهیتابه دو طرفه را  بسته و اجازه دهید چند دقیقه روی آتش زغال بپزد و در این بین چند بار آن را برگردانید و یا نان ها را در ماهیتابه معمولی برگردانید تا هر دو طرف برشته و قهوه ای شود.

غذای شماره دو: پیتزا پپرونی کمپ و اردو

مواد لازم:

 • ۱ عدد خمیر پیتزا آماده (حدود ۴۵۰ گرمی)
 • یک چهارم پیمانه سس پیتزا
 • یک دوم پیمانه پنیر موزارلا رنده شده
 • یک دوم پیمانه سوسیس پپرونی خرد شده
غذاهای مناسب کمپینگپیتزا پپرونی

طرز تهیه:

مرحله اول

برای این مورد از غذاهای مناسب کمپینگ ، ابتدا سنگ پیتزا را روی گریل و مستقیم روی آتش چوب قرار دهید. در صورتی که شعله آتش بیش از حد بلند است، شاید لازم باشد ابتدا کار خود را با پخش کردن چوب روی آتش شروع کنید. سپس خمیر پیتزا را روی سنگ پیتزا قرار دهید (اگر خمیر شما قابل وردنه کردن بود می توانید ضخامت آن را به میزان دلخواه وردنه بزنید).

مرحله دوم

خمیر را از روی آتش برداشته و در قسمت پخته شده، سس پیتزا را به میزان برابر روی تمام سطح خمیر پخش کنید و تنها قسمت لبه های پیتزا را خالی بگذارید. پنیر موزارلا را روی سطح آغشته به سس بپاشید و سپس پپرونی های خرد شده را روی پنیر قرار دهید.

مرحله سوم

سپس قسمت خام خمیر را روی سنگ پیتزا قرار داده روی آن فویل آلمینیومی  قرار دهید (محکم با فویل نپوشانید و قسمتی از روی فویل نیز باز باشد) و بگذارید حدود ده دقیقه و یا بیشتر پنیر ذوب شود و قبل از برش زدن اجازه دهید مقدار کمی خنک شود.

غذای شماره سه از غذاهای مناسب کمپینگ : سیب زمینی و هویج کمپ

مواد لازم:

 • ۳ عدد سیب زمینی بزرگ، مکعبی خرد شده
 • ۲ عدد هویج، مکعبی خرد شده
 • ۱ قاشق غذاخوری کره
 • ۱ بسته سوپ پیاز آماده و خشک
هویج سیب زمینیخوراک سیب زمینی و هویج

طرز تهیه:

مرحله اول

ابتدا گریل را روی آتش قرار دهید. سپس یک تکه فویل آلمینیومی را صاف را روی سطح کارتان پهن کنید. به گزارش پرشین وی سیب زمینی و هویج ها را در وسط فویل انباشته کرده، روی آنها کره بریزید و سپس سوپ خشک و آماده پیاز را روی آنها بپاشید.

مرحله دوم

در این قسمت از این نوع غذاهای مناسب کمپینگ و اردو ، دو سر فویل را رول کنید به شکلی که در نهایت یک درز در وسط شکل بگیرد. سپس دیگر لبه های باقیمانده را نیز رول کنید تا کاملا مواد داخل فویل بسته بندی شود.

مرحله سوم

بسته فویلی را حدود ۴۵ دقیقه روی گریل قرار دهید تا سیب زمینی و هویج ها کاملا پخته شود.

غذای شماره چهار: سیب زمینی نمکی گریل شده

مواد لازم:

 • ۴ عدد سیب زمینی متوسط
 • ۴ قاشق غذاخوری کره، نرم شده
 • ۴ قاشق غذاخوری نمک درشت
 • ۲ قاشق غذاخوری پودر سیر
 • ۱ قاشق غذاخوری فلفل
 • ۲ قاشق غذاخوری ادویه ایتالیایی (اختیاری)
سیب زمینی گریل شدهروش پخت سیب زمینی

طرز تهیه:

مرحله اول

ابتدا تمام مواد گفته شده را جمع آوری کرده و گریل فضای باز را تا حرارت متوسط رو به کم از قبل گرم کنید.

مرحله دوم

چهار فویل مربعی شکل بزرگ را از قبل آماده کنید تا در هر یک از آنها یک سیب زمینی را بپیچید. کره را روی سطح فویل به نحوی پخش کنید که کاملا تمام قسمت های سیب زمینی را در بر بگیرد. سپس نمک، سیر، فلفل و ادویه ایتالیایی را روی فویل بپیچید. هر سیب زمینی را داخل فویل قرار داده و بپیچید. چند قسمت از فویل را با چنگال و یا چاقو سوراخ کنید.

مرحله سوم

سیب زمینی ها را حدود یک ساعت گریل کنید تا پخته و نرم شود و در طول این مدت هر از چند گاه سیب زمینی ها را بچرخانید تا تمام قسمت ها روی گریل قرار بگیرد.

مرحله چهارم

در نهایت سیب زمینی های گریل شده را با تاپینگ دلخواه تان سرو کرده و از این نوع از غذاهای مناسب کمپینگ لذت ببرید.

غذای شماره پنج: لقمه های بوریتو شعله ور!

مواد لازم:

 • ۴۵۰ گرم گوشت چرخ کرده
 • ۱ عدد کنسرو لوبیا سیاه ، آبکشی شده
 • ۱ عدد فلفل دلمه ای قرمز بزرگ، خرد شده
 • ۴ عدد نان تورتیلا و یا نان لواش کوچک مناسب لقمه کردن (حدودا با قطر ۲۵ سانتی متر)
روش های ابتکاری در طبیعت گردیپخت بوریتو در کارتن شیر

طرز تهیه:

مرحله اول

ماهیتابه نچسبی را روی حرارت متوسط گرم کنید. گوشت چرخ کرده را افزوده و حدود پنج تا ده دقیقه تفت دهید تا قهوه ای شود. لوبیا سیاه و فلفل دلمه ای را نیز افزوده و پنج دقیقه دیگر هم بزنید.

مرحله دوم

چهار عدد فویل آلمینیومی را به اندازه حدود ۳۳*۳۳ سانتی متر برش بزنید. روی هر کدام از آنها یک عدد نان تورتیلا قرار دهید. با قاشق از مخلوط گوشت چرخ کرده در وسط نان ریخته و پنیر را به طور مساوی بین هر چهار عدد نان تقسیم کنید. سپس لبه های هر نان را هم آورید تا روی مواد قرار بگیرد. به گزارش پرشین وی فویل را نیز رول کرده و به شکل لقمه بپیچید و لبه های باقی مانده را نیز ببندید.

مرحله سوم : روش جالب برای حرارت دادن نان روی آتش بدون سوزاندن آن

در این مرحله از غذاهای مناسب کمپینگ ، نوبت به یک شیوه طبخ ابتکاری برای پخت لقمه های بوریتوست. چهار عدد کارتن شیر که روکش داخلی آنها مومی است را شسته و آبکشی و خشک کنید. سپس با استفاده از قیچی چندین برش سه سانتی متری الماسی شکل را در دو گوشه پاکت های شیر بزنید، برش های شما باید در نزدیکی بخش زیرین پاکت باشد. سپس بوریتوهای فویل پیچ شده را داخل هر کارتن شیر قرار دهید.

مرحله چهارم

پاکت های شیر حاوی بوریتو را در یک فضای باز ایمن برای پخت پز قرار داده و با فندک پاکت های شیر را آتش بزنید. پس از حدود ۲ دقیقه تمام پاکت شیر سوزانده شده و بوریتوهای شما آماده مصرف است. دقت کنید که با دستکش ضد حرارت فویل دور بوریتوها را باز کنید. پس از خارج کردن بوریتو از فویل با چاقو آن را از وسط نصف کرده و نوش جان کنید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: allrecipes

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس