یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

امیر زبده مدل مشهور ایرانی ، از مدلینگ تا بازیگری در دنیای مدلینگ ایران

اشتراک:
امیر زبده مدل ایرانی بیوگرافی افراد مشهور
دراین مطلب به بیوگرافی امیر زبده مدل مشهور ایرانی ، از مدلینگ تا بازیگری در دنیای مدلینگ ایران خواهیم پرداخت ، با ما همراه شوید.

در دنیای مدلینگ ایران کمتر اسمی به اندازه امیر زبده معروف و مشهور شده است. امیر زبده مانکن ایرانی متولد ۲۵ ابان سال ۱۳۵۷ در تهران است. قد او‌ ۱۸۳ متر ،رنگ مو مشکی ،رنگ چشم مشکی و رنگ پوست سفید است.

امیر زبده مدل مشهور ایرانی

او عکاسی مدلینگ را از سال ۱۳۸۰ اغاز کرد و اولین قرارداد مدلینگ او در سال ۱۳۸۲ و با کمپانی لباس مردانه کت و شلوار دش المان و نمایندگی ان در ایران بسته شد.

کمپانی لباس مردانه کت و شلوار دش المان

امیر زبده مدل مشهور ایرانی

سوپر مدل مشهور مرد ایرانی

امیر زبده مدل مشهور ایرانی

همکاری با کمپانی عینکهای گروه سافیلو و فراری ایتالیا

در همان زمان کمپانی عینکهای گروه سافیلو ایتالیا و نمایندگی رسمی ان در ایران با او قراداد رسمی امضا کرد و از تصاویر وی در بیلبورد شهر تهران برای تبلیغ برند عینک خود رونمایی کرد.

همکاری امیر زبده با عینکهای گروه سافیلو

شرکت کالای ‌اپتیک ستایش مرکزی برای تبلیغ گروه برندهای عینک خود از قبیل سانرمو ،سیلوستر و اپتلاین او را مدل رسمی شرکت خود کرد و از عکسهای او در نمایشگاهای عینک خود رونمایی کرد.

دو سال بعد عینکهای‌ فراری ایتالیا و شرکت لوکس اپتیک ایران از چهره او در تبلیغات عینک فراری و اسپریت خود برای نمایشگاهی در کشور فرانسه استفاده کرد و چهره او برای مردم ایران شناخته تر شد.

همکاری با ساعت پولو سوییس

در سال ۲۰۰۹ او قردادای با ساعت پولو سوییس منعقد کرد که تصویر او برای تبلیغ ساعت پولو سوییس در سرتاسر دنیا‌ پخش شد.

همکاری امیر زبده با ساعت پولو سوییس

امیر زبده پدر مدلینگ ایران

در همان زمان بود که نام پدر مدلینگ ایران بر روی او گذاشته شد و عکس او در مجلات معروف مکث ،مدکی و k1so روی جلد با عنوان اولین سوپر فتومدل ایرانی نوشته شد.

امیر زبده پدر مدلینگ ایران

اولین آژانس مدلینگ ایران

آژانس مدلینگ امیر زبده ، او در سال ۱۳۸۹ بعد از ۹ سال تجربه در عکاسی مدلینگ اولین آژانس مدلینگ ایران را به نام آژانس مدلینگ زبده تاسیس و در سال ۱۳۹۲ در جشنواره مد‌ و لباس فجر با مجوز رسمی ارشاد ان را رونمایی کرد.

اولین آژانس مدلینگ ایران

عنوان سوپر مدل ایرانی

و به این ترتیب بود که نام او به عنوان سوپر مدل ایرانی در سایتهای رسمی کشور درج شد و تیترهایی با عنوان سوپر مدل ایرانی چراغ خاموش حرکت کرد و بعد به رسمیت شناخته شد در خبرگزاریها مطرح شد.

سوپر مدل ایرانی

همکاری با مجله و ماهنامه دنیای تصویر

و مصاحبه خیلی خبرگزاریها با او شکل گرفت. سپس او همکاری خود را با مجله و ماهنامه دنیای تصویر اغاز و اولین مصاحبه او برای علاقمندان به مدلینگ در این مجله ثبت شد.

سوپر مدل ایرانی

تربیت کردن مدلهای اقا و خانم

سپس به مدت طولانی وقت خود را صرف تربیت کردن مدلهای اقا و خانم با مجوز رسمی ادامه داد و در سال ۱۳۹۴ در جشنواره مد و لباس فجر اولین مدل خانم ایرانی را به غرفه ترکیه در جشنواره مد و لباس فجر معرفی کرد که به یورو دستمزد گرفت.

جشنواره مد‌و لباس

در جشنواره مد‌و لباس سال بعد عکس امیر زبده در پشت جلد کتاب جشنواره مد‌ولباس فجر با عنوان زبده ترین آژانس مدلینگ ایران به چاپ رسید. و همچنان به این حرفه ادامه داد تا تصمیم گرفت برای کودکان خوش استایل ایرانی فشن شوی بگذارد که اولین فشن شوی کودکان را در سال ۱۳۹۶ برگزار کرد.

امیر زبده در پشت جلد کتاب

داور مسابقات مدلینگ کودک

او همچنین چندین دوره داور اول و اصلی مسابقات مدلینگ کودک در ایران بود.

داور مسابقات مدلینگ کودک

مسابقات جهانی استایل مرد سال در فیس بوک

همچنین یکدوره در مسابقات جهانی استایل مرد سال در فیس بوک نامزد از کشور ایران و یکدوره داور مسابقات Miss mister fb universe 2011 در سال۲۰۱۱ بوده است.

مسابقات جهانی استایل مرد سال در فیس بوک

ورود امیر زبده به سینما

ورود او به سینما در سال ۱۳۹۷ با فیلم داستانی ویترین و ایغای نقش خودش (مدل ) بود که با استقبال خوبی از جانب سینماگران ،منتقدان به نام ایران و عموم مردم مواجه شد.

شباهت امیر زبده به الویس پریسلی

در همین زمان عکس او بر روی جلد مجله جهان سینما برای بازی در فیلم ویترین گذاشته شد. به دلیل شباهت بسیار او به خواننده معروف راک اندرول امریکایی الویس پریسلی او در ایران فیلمی را با همین عنوان ال مثل الویس بازی کرده است که نامزد و کاندید بهترین فیلم کوتاه از جشنواره کالرتیپ استرالیا شد. در فیلم یکتا به کارگردانی نصرت الله قاضی مقدم او رول نقش اول را داشت .

شباهت امیر زبده به الویس پریسلی

سرتیفیکیت و گواهنامه بین الملی

سرتیفیکیت و گواهنامه بین الملی زیادی در عرصه مدلینگ به امیر زبده داده شده است.

اینستاگرام امیر زبده

پیج امیر زبده ، تا به امروز دوبار اینستاگرام وی هک شده است که اخرین ان به یک سال پیش برمیگردد و چندی پیش مجددا اینستاگرام وی بازگرداننده شد.

اینستاگرام امیر زبده

اخرین کار مدلینگ او برای برند جواهرات مردانه هاتف ساعتچی بوده است. ودر اخر اینکه اولین کتاب اموزش مدلینگ در ایران به نام کتاب مد استایل مولف اوست و او به‌عنوان‌ اولین مرد مدلینگ ایران افتخارات زیادی برای کشور ایران در این عرصه اورده است. و‌صنعت مدلینگ ایران مدیون زحمات او میباشد.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده