یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

سعید صفرپور تهیه‌کننده سریال مانکن و میدان سرخ کیست؟

اشتراک:
سعید صفرپور تهیه‌کننده بیوگرافی افراد مشهور
دراین مطلب به بیوگرافی سعید صفرپور از چهره‌های جوان فعال در صنعت ساخت سریال‌های تلویزیونی و سینمایی ، که امروزه به عنوان سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده سریال مانکن، میدان سرخ و چندین اثر سینمایی و تلویزیونی دیگر شناخته می‌شود ، خواهیم پرداخت ، با ما همراه شوید .

سعید صفرپور از چهره‌های جوان فعال در صنعت ساخت سریال‌های تلویزیونی و سینمایی است که امروزه به عنوان سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده سریال مانکن، میدان سرخ و چندین اثر سینمایی و تلویزیونی دیگر شناخته می‌شود. او تا به امروز به عنوان مجری طرح، سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده تئاتر، سینما و سریال‌های پخش شده از صداوسیما جمهوری اسلامی ایران و شبکه‌های پخش خانگی فعالیت کرده است و تجربه‌ فعالیت در سینمای بین‌الملل را نیز داشته است.

سعید صفرپور تهیه‌کننده

سعید صفرپور تا به امروز مجری و تهیه‌کننده سه نمایش تئاتر، یک سریال تلویزیونی پخش شده از شبکه‌های صداوسیما، سه مجموعه‌ی تلویزیونی پخش شده از شبکه‌های خانگی و سه فیلم سینمایی را دارد و توانسته در روند تولید و ساخت آثاری قابل تحسین در حوزه‌های مختلف هنری فعالیت کند. با این حال در اغلب افراد او را سعید صفرپور را به عنوان سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده‌ سریال‌های مانکن و میدان سرخ می‌شناسند که با حضور چهره‌هایی آشنا ساخته و توسط شبکه‌های اینترنتی پخش خانگی نظیر نماوا و فیلیمو  آماده‌ی پخش شد.

سعید صفرپور

سعید صفرپور بیست و نهم خرداد ۱۳۶۶ در شهر مشهد متولد شد و در رشته‌های علوم سیاسی و مهندسی عمران تحصیل کرده است. او از سال ۱۳۹۵ فعالیت هنری خود را به عنوان مجری طرح و تهیه‌کننده نمایش‌های تئاتر آغاز کرد و در نتیجه‌ آن، تجربه‌ تهیه‌کنندگی سه نمایش تئاتر را در کارنامه خود جای داده است. در سال ۱۳۹۶ او برای اولین بار تصمیم به همکاری با صداوسیما را گرفت و به عنوان مجری طرح و تهیه‌کننده فصل دوم سریال رئالیتی شوی «مشتی باش» فعالیت کرد و پس آن به شکلی جدی تصمیم به فعالیت در زمینه تولید فیلم‌ها و سریال‌هایی گرفت که بعدها توسط سرویس‌های VOD ایرانی نظیر فیلیمو و نماوا آماده پخش شدند.

سعید صفرپور ، حسن پورشیرازی و باران کوثریسعید صفرپور ، حسن پورشیرازی و باران کوثری

پیش از حضور در حوره‌های هنری و فعالیت در سینما و تلویزیون، سعید صفرپور در سال ۱۳۸۶ و در سن ۲۰ سالگی وارد بازار کار شد و به بازاریابی و فروش مشغول شد. با این حال علاقه و تمایلش به هنر باعث شد تا او از سال ۱۳۹۵ تصمیم به ورود در فعالیت‌های هنری بگیرد و تا به امروز نیز آثار بزرگ و قابل توجهی را در کارنامه‌ خود جای دهد. صفرپور در مقام تهیه‌کننده، مجری طرح و سرمایه‌گذار در ساخت سه فیلم سینمایی، از جمله فیلم عاشقانه «خداحافظ دختر شیرازی» و درام اجتماعی «کشتارگاه»  فعالیت داشته است.

سعید صفرپور ، نازنین بیاتیسعید صفرپور ، نازنین بیاتی

فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» فیلمی با مضامین عاشقانه است که چهره‌هایی اثرگذار، نظیر «رؤیا تیموریان»، «حسین یاری»، «هومن برق‌نورد» و «شبنم مقدمی» در آن به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند. این فیلم از جمله آثار سینمایی مهم و تاثیرگذاری در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و روایتگر داستانی خاص، احساسی و همراه با مضامین عاشقانه بود.

سعید صفرپور در کنار عومل و بازیگران سریال مانکنسعید صفرپور در کنار عومل و بازیگران سریال مانکن

فیلم کشتارگاه نیز که روایتگر داستانی دلهره‌آور با مضامین اجتماعی است، اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرد و تحسین بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد. این فیلم که توسط «عباس امینی» کارگردانی شده و در آن چهره‌هایی سرشناس نظیر «حسن پورشیرازی»، «مانی حقیقی» و «باران کوثری» به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند، یکی از فیلم‌های منحصر به فرد و خاصی است که در دوره‌ همه‌گیری کرونا به صورت اکران آنلاین از سرویس‌های اینترنتی پخش خانگی آماده‌‌ی نمایش شد.

سعید صفرپور در کنار مهتاب کرامتیسعید صفرپور در کنار مهتاب کرامتی
سعید صفرپور در کنار نازنین بیاتی و لیندا کیانیسعید صفرپور در کنار نازنین بیاتی و لیندا کیانی

سعید صفرپور و تهیه‌کنندگی مانکن سریال مانکن

در کنار کسب تجربه در ساخت فیلم‌های سینمایی، سعید صفرپور از سال ۱۳۹۷ به شکلی جدی فعالیت هنری و کاری خود را بر تهیه‌کنندگی سریال‌های پخش خانگی متمرکز کرد که اولین تجربه‌ موفق و مهم او در این حوزه، تهیه‌کنندگی سریال مانکن بود. سریال موفق  و پرمخاطب مانکن که از سال ۱۳۹۸ به کارگردانی «حسین سهیلی‌زاده» ساخته شد،

سعید صفرپور و تهیه‌کنندگی مانکن

هرچند که تا پیش از مانکن، سعید صفرپور تهیه‌کنندگی یک رئالیتی شوی هشت قسمتی به نام «ملورین» را با همکاری فیلیمو برعهده داشت، اما تهیه‌کنندگی سریال مانکن اولین همکاری جدی صفرپور را با چهره‌های سرشناسی نظیر «امیرحسین آرمان» و «فرزاد فرزین» در یک سریال طولانی از ژانر درام رقم زد. «ملورین» یک تاک شوی کوتاه در مورد مد و لباس بود که مجری آن «فریبا نادری»  بود و در هر قسمت از آن مهمانانی ویژه برای بررسی و صحبت در مورد مد، لباس و پوشش آراسته حضور پیدا می‌کردند.

سعید صفرپور و محمدرضا فروتنسعید صفرپور و محمدرضا فروتن

با این حال سریال ۲۶ قسمتی مانکن نقطه عطفی مهم در کارنامه هنری صفرپور بود و باعث شد تا او تمرکز بیشتری را صرف ساخت سریال‌های درام، عاشقانه و اجتماعی مناسب برای پخش در سرویس‌های شبکه‌های خانگی کند. فرایند ساخت این سریال از اسفند ماه ۱۳۹۷ آغاز شده بود و در شهریور ماه ۱۳۹۸ آماده پخش به صورت هفتگی از سرویس‌های اینترنتی پخش خانگی فیلیمو و نماوا شد. سریال مانکن به دلیل داستان خاص و منحصر به فرد خود در کنار نقش‌افرینان سرشناس و محبوبش توانست توجه عده بسیار زیادی از مخاطبین را به خود جلب کرد. سریال مانکن یکی از مهم‌ترین آثاری بود که در سال‌های پایانی دهه‌ی ۱۳۹۰ خورشیدی روی تمایل مخاطبین ایرانی برای تماشای محتوا از VODهای ایرانی تاثیر گذاشت و مسیر پیشرفت را برای بسیاری از سریال‌ها و تولیدات آینده‌ باز کرد تا از طریق این پلتفرم‌ها آماده پخش شوند و در عین حال بتوانند توجه جامعه حداکثری مخاطبین را به خود جلب کنند.

سعید صفرپور سریال مانکنسعید صفرپور ، شبنم قلی خانی ، امیرحسین آرمان ، مریلا زارعی ، فرزاد فرزین

تهیه‌کنندگی و همکاری در ساخت سریال مانکن از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین تجربه‌های هنری سعید صفرپور به حساب می‌آید و او بعدها از همین تجربیات برای سرمایه‌گذاری و ساخت آثار شناخته‌تر بعدی استفاده نیز استفاده کرد تا دایره بیشتر و گسترده‌تری از مخاطبین را به سمت تماشای آثار پخش شده از سرویس‌های اینترنتی به همراه داشته باشد. ادامه این فعالیت‌های حرفه‌ای و هنری باعث شد تا سعید صفرپور به عنوان تهیه‌کننده تولیدات سینمایی و تلویزیونی، پویایی و خلاقیت بیشتری را برای اجرا و پیاده‌سازی طرح‌های تازه‌تر پیدا کند و بتواند از این تجربه‌ها به بهترین شکل ممکن برای پروژه‌های پیشرفته‌تر سال‌های بعد بهره ببرد.

سعید صفرپور در کنار علی مصفاسعید صفرپور در کنار علی مصفا

تهیه‌کنندگی سریال میدان سرخ

پس از موفقیت سریال مانکن و تاثیرات قابل توجهی که روی فیلم‌ها و سریال‌های پخش خانگی و توجه مخاطبین داشت، سعید صفرپور تصمیم به همکاری با «ابراهیم ابراهیمیان» برای ساخت سریال «میدان سرخ» گرفت. «میدان سرخ» دومین همکاری مهم و جدی صفرپور در ساخت یک سریال پخش شده از شبکه نمایش خانگی فیلیمو بود که در آن «امیرحسین آرمان» نیز حضور داشت. این سریال اکشن و جنایی، به دلیل داستان منحصر به فرد و خاص خودش توانست توجه بسیار زیادی را در میان جامعه مخاطبین از آن خود کند. انتخاب بازیگرانی شناخته شده و حرفه‌ای نظیر «علی مصفا» در کنار «مجید پتکی»، «مهتاب کرامتی» و «ستاره اسکندری» در کنار نقش‌آفرینی «رضا یزدانی» باعث شد تا سریال میدان سرخ موفقیت‌های گذشته را برای سعید صفرپور و همکارانش تکرار کند.  همچنین این سریال از معدود جمله معدود آثاری تهیه‌شده توسط صفرپور است که به صورت انحصاری از پلتفرم فیلیمو آماده‌ی پخش شده است.

همکاری در سریال میدان سرخ

سریال میدان سرخ، به خاطر داستان خاص و منحصر به فرد خود در کنار سکانس‌های اکشن و جنایی‌اش، در کنار حضور «ارشا اقدسی» به عنوان بدلکار و «حمید فرخ‌نژاد» در تیم بازیگرانش، تبدیل به اثری جنجالی و تاثیرگذار برای مخاطبین شد. جنجال‌ها و حواشی که در مورد سریال میدان سرخ وجود داشت باعث شد تا این سریال کنجکاوی بیشتری را برای مخاطبین هدف خود ایجاد کند و همین امر نیز باعث شد تا تعداد زیادی از مخاطبین تمایل بیشتری برای تماشای این اثر نمایش خانگی پیدا کنند.

تجربه تهیه‌کنندگی

تجربه تهیه‌کنندگی، سرمایه‌گذاری و فعالیت به عنوان مجری طرح در چندین آثار شناخته شده و پرمخاطب باعث شده تا امروزه سعید صفرپور فعالیت‌های هنری خود را به شکلی جدی‌تر پیگیری کند و امروزه تلاش بیشتری برای ساخت آثار پرمخاطب و پرطرفدار از سریال‌ها تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی داشته باشد. او  تا به امروز توانسته نام آثاری موفق و شناخته شده را در کارنامه حرفه‌ای و هنری خود بگنجاند و به یکی از چهره‌های جوان و فعال در حوزه‌ی تهیه‌کنندگی و سرمایه‌گذاری آثار سینمایی و تلویزیونی تبدیل شده است. بدون شک تجربه پیاده‌سازی و اجرای طرح‌های بزرگی همچون «خداحافظ دختر شیرازی»، «کشتارگاه»، «مانکن» و «میدان سرخ» باعث شده تا صفرپور مهارت بیشتری در زمینه ساخت آثار جدید بگیرد و به همین دلیل نیز می‌توان امید داشت تا در آینده‌ای نه چندان دور، نام او را بیشتر از گذشته در میان سازندگان آثار سینمایی و تلویزیونی مهم و تاثیرگذار دیده شود.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده