مشاهده : 9057اخبار روز چهره های مشهورRSS

حواشی جنجالی اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷ |از توئیت کاربری که در کافه‌ های همایون غنی‌ زاده کار می‎‌کرد تا گاف جشنواره!

حواشی جنجالی اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷ |از توئیت کاربری که در کافه‌ های همایون غنی‌ زاده کار می‎‌کرد تا گاف جشنواره!چهره ها
در این مطلب سری دوم از منتخب تصاویر اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97 را مشاهده می کنید و همچنین بررسی حواشی این شب و انتقاد های شدید از رفتار همایون غنی زاده در جشنواره فجر و همچنین توئیت کسی که در کافه‌ های همایون غنی‌ زاده کار می‎‌کرده است، درباره‌ی وضعیت سخت کاربران افغان در این مکان‌ ها را ببینید.

دیشب مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷ برگزار شد که پر بود از حواشی و اتفاقات جالب. یکی از جنجالی ترین اتفاقات دیشب حرکت عجیب همایون غنی زاده بود که با فرستادن یک نماینده افغان با یک متن سخنرانی به جای خودش از گرفتن سیمرغ در بخش نگاه نو امتناع کرد اما شاید نمی دانست که سیمرغ دیگری هم در انتظارش است و آن هم در بخش جایزهٔ فیلم هنر و تجربه بود که مجبور شد به روی صحنه برود و به صورت بداهه درباره رفتارش توضیحاتی بدهد. این کار انتقادهای بسیاری را در پی داشت که در ادامه به چند نمونه اشاره می کنیم. اعتراض سعید روستایی به وزیر ارشاد هم یکی از حواشی دیشب بود. در ادامه حواشی اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۷ و سری دوم تصاویر دیشب را مشاهده کنید.

حواشی اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷

در ادامه دو یادداشت برای اعتراض به رفتار همایون غنی زاده را بخوانید.

یادداشت پوریا ذوالفقاری درباره رفتار همایون غنی زاده در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷

از ظهر هرچه نامه ی بابک حمیدیان را به دبیر جشنواره خواندم نفهمیدم به عدم برگزاری بزرگداشت برای علی نصیریان معترض است یا به کاندیدا نشدن خودش. رفتار همایون غنی زاده در اختتامیه هم مرا گیج تر کرد. این استدلال که “سیمرغ نگاه نو را نمی گیرم چون نتوانستم نگاه نویی به جشنواره تزریق کنم” دقیقا گله مندی از جشنواره است یا از خود؟

اعتراض آدابی دارد و معترض بودن نیازمند فراهم آوردن اسبابی ست که مهمترین شان صراحت است. مثلا بیضایی در اعتراض به سانسور های متعدد اعمال شده بر مسافران سیمرغش را پس فرستاد. بهمن فرمان آرا دو سال پس از روی کار آمدن دولت دهم اعلام کرد در اعتراض به وضعیت مدیریت سینما سیمرغ هایش را پس می دهد. واقعا هم چنین کرد. یعنی یک روز به دبیرخانه جشنواره آمد و جوایزش را پس داد. این که “دوتا سیمرغ بهم دادن اولی رو دوست نداشتم دومی رو دوست دارم” نامش اعتراض نیست، “مسخره بازی” ست. میلیون ها مخاطب معطل ننشسته اند که بدانند شما کدام سیمرغ تان را بیشتر دوست دارید.

واکنش ها به رفتار همایون غنی زاده در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷

شاید تنها جلوه ی جسارت هیات داوران کاندیدا کردن فیلم تجربه گرا (و نه لزوما خوب و کامل) مسخره باز در رشته های متعدد بود. فیلمی که در دوره ای دیگر و در رقابت با فیلمهای سفارشی ممکن بود حتی به فهرست کاندیداها راه نیابد. معطل نگه داشتن داوری که برای اهدای سیمرغ شما به سمت تان آمده و سخنرانی و منت گذاری درباره ی چرایی “گرفتن این سیمرغ و نگرفتن اون سیمرغ” نهایت بی ادبی ست.

کاش آداب حضور روی آن صحنه را از بازیگر کهنه کار فیلم تان می آموختید. او داغدار آمد و از شما گفت، شما بی درد آمدید و با تقلید ناشیانه از رفتار مارلون براندو و حرف های نامربوط خواستید ژست دردمندی بگیرید اما دست آخر از خودتان گفتید:” نصیریان بعد از چهل سال یک سیمرغ گرفت من در این جشنواره دو سیمرغ”.

شاید غنی زاده دوست داشته در تاریخ فجر نامش کنار سینماگران معترضی مثل بیضایی و تقوایی بیاید. ولی متاسفانه گرفتن سیمرغ و همزمان غر زدن های مبهم و غیر قابل درک او فقط خاطره ی رفتار طلبکارانه ی ابراهیم حاتمی کیا را در اختتامیه دوره ی گذشته زنده کرد.

واکنش انتقادی امیر پوریا به حرکت عجیب همایون غنی زاده در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷

امیرپوریا با اعتراض و نقد رفتار همایون غنی زاده در اینستاگرام خود نوشت:

کسانی که تصور می کنند آقای همایون غنی زاده به جشنواره فجر دهن کجی کرده اند و
مقصودشان اعتراض بوده و خاستگاه اعتراض شان سیاسی بوده، ببینند تا بدانند ایشان
جایزهٔ بهترین فیلم اول را «دوست نداشته» ولی جایزهٔ فیلم هنر وتجربه را دوست داشته
و گرفته ! کسانی که می پندارند فرستادن یک هم زبان افغانی تبار
برای رد جایزهٔ اول، نوعی همدردی جدی با شرایط زیستی این مردم بوده،
کمی تجدید نظر بفرمایند. چون نه جشنواره متولی این امر است و نه با حضور کارگردان
در سالن و اعلام خوشحالی از این حضور، فرستادن کسی دیگر میتواند معنای تحریمی داشته باشد

کسانی که این کار را به کار مارلون براندودر زمان دومین اسکارش
برای فیلم پدرخوانده شبیه می دانند، بهتر است باخبر باشند که کار خود براندو هم نوعی شوآف افراطی و به شدت بی موقع بود. او به رویکرد نژادپرستانه آمریکا علیه سرخپوستان در زمانی اعتراض می کرد که از دوران برخورد مسلحانه ارتش و سواره نظام با قبایل سرخپوست، چیزی حدود هفت دهه تا یک قرن می گذشت!! در حالی که کسی از اعتراض ِ به جای جناب جرج سی اسکات برندهٔ اسکار بازیگری برای فیلم پاتن در دو سال پیش از آن، حالا چیزی یادش نیست. اسکات به مراسم نیامد و جایزه را رد کرد چون به سیاست های دولت جمهوریخواه وقت کشور اعتراض داشت؛ نه به اعماق تاریخ!

اعتراض به همایون غنی زاده در اختتامیه جشنواره فیلم فجر

اما هر چه باشد، در آن اعتراض ها و نمونه های داخلی همچون پس فرستادن سیمرغ توسط آقای بهمن فرمان آرا در دوران دوم احمدی نژاد ، معنا و اصالتی جاری است. نه این که یکی از جایزه ها را با دست ِ «نوموخوام» پس بزنند و آن یکی را با پای «از اینا موخوام» پیش بکشند! این که کسی فیلم خودش را برتر از اطلاق عبارت فیلم اول بداند، مثل این است که دختری بگوید من آن قدر مغرور بودم که هیچ وقت سر قرار اول با پسری نمی رفتم.بفرمایید که پس بالاخره چه می کردید؟ از اول سر قرار دوم می رفتید؟!

ادعای کاربری که که گفته در کافه‌ های همایون غنی‌ زاده کار می‎‌کرده است، درباره‌ی وضعیت کاربران افغان در این مکان‌ها!

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

توئیت کاربری که گفته در کافه‌ های همایون غنی‌ زاده کار می‎‌کرده

صحبت‌ های جنجالی سعید روستایی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷

سعید روستایی که برای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به همراه دیگر عوامل فیلم «متری شیش و نیم» بر روی سن آمده بود، مختصر گفت: ما خیلی دنبال شما گشتیم جناب وزیر اما می‌گفتن نیستین! خدا رو شکر امشب هستین! …. پشت دستم را داغ می کنم که پلیس از جلوی دوربین نه، از پشتش رد بشه

گاف عجیب در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷

محمدرضا شجاعی برگزیده طراحی لباس جشنواره فیلم فجر که برای دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «ماجرای نیمروز: رد خون» نامزد دریافت جایزه شده بود برای فیلم ماجرای نیمروز: رد خون این سیمرغ را دریافت کرد که به اشتباه در مراسم اختتامیه شبی که ماه کامل شد عنوان شد.

با این حساب، تعداد سیمرغ‌های فیلم «شبی که ماه کامل شد»، ۶ می‌شود.

تصاویر هنرمندان در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۷
اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

پدرام شریفی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

هوتن شکیبا در اختتامیه جشنواره فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی در مراسم اختتامیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

شکار لحظه : بهنوش طباطبایی و فرشته صدر عرفایی برنده بهترین بازیگر مکمل زن برای فیلم شبی که ماه کامل شد

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

تبریک به جناب علی نصریان…نقش مکمل مرد

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

بوسه استاد مشایخی بر سر استاد نصیریان

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

بهنوش طباطبایی در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

الناز شاکردوست …اختتامیه جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

الناز شاکردوست و سیمرغش

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

ریما رامین فر …اختتامیه جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

تبریک به جناب علی نصریان…نقش مکمل مرد

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

الناز شاکردوست

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

ریحانه پارسا در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

بهنوش طباطبایی

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

بهنوش طباطبایی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

گوهر خیراندیش در اختتامیه جشنواره فیلم فجر

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

استاد جمشید مشایخی

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

هادی حجازی فر و جواد عزتی

اختتامیه جشنواره فیلم فجر 97

جواد عزتی

2019-02-13 / گردآوری:
دکتر طاهری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین ویدکتر طاهری
آشنایی با زندگی شخصی هلیا امامی؛ بازیگر جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون | سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۲)آشنایی با زندگی شخصی هلیا امامی؛ بازیگر جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون | سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۲)
همه چیز از زندگی خصوصی داوران عصر جدید | سبک زندگی افراد مشهور(۲۹۱)همه چیز از زندگی خصوصی داوران عصر جدید | سبک زندگی افراد مشهور(۲۹۱)
تیپ و استایل چهره های ایرانی ۴۷ | از کلاه رامبد تا استایل روشنکتیپ و استایل چهره های ایرانی ۴۷ | از کلاه رامبد تا استایل روشنک
علیرضا خمسه ؛ از طلاق و ازدواج مجدد تا جنجال عکس همسر جوانش| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۹)علیرضا خمسه ؛ از طلاق و ازدواج مجدد تا جنجال عکس همسر جوانش| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۹)
ازدواج ریحانه پارسا و عکس حلقه ی ازدواجش ؛ آیا این خبر حقیقت دارد یا دروغ ۱۳ است؟ازدواج ریحانه پارسا و عکس حلقه ی ازدواجش ؛ آیا این خبر حقیقت دارد یا دروغ ۱۳ است؟
واکنش چهره ها به درگذشت بهنام صفوی | از تسلیت شیلا تا غصه نیوشا برای سام (۴)واکنش چهره ها به درگذشت بهنام صفوی | از تسلیت شیلا تا غصه نیوشا برای سام (۴)
سینا مهراد ؛ از خانواده بسیار معروف تا انتخاب اسم هنری و بازی در سریال پدر!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۶)سینا مهراد ؛ از خانواده بسیار معروف تا انتخاب اسم هنری و بازی در سریال پدر!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۶)
تیپ و استایل چهره های ایرانی ۴۵ | از دختر مهران تا موتور سمانهتیپ و استایل چهره های ایرانی ۴۵ | از دختر مهران تا موتور سمانه
عکس های خانوادگی هنرمندان و چهره های مشهور ۱۵۸عکس های خانوادگی هنرمندان و چهره های مشهور ۱۵۸
تیپ و استایل چهره های ایرانی ۲۴ | از شلوار وصله دار گلزار تا حلقه زیبای سحرتیپ و استایل چهره های ایرانی ۲۴ | از شلوار وصله دار گلزار تا حلقه زیبای سحر
هنرمندان ایرانی که با هم ازدواج کرده‎اند (۱)هنرمندان ایرانی که با هم ازدواج کرده‎اند (۱)
تیپ و استایل چهره های ایرانی ۴۳ | از مانتوی ترلان تا موهای جوادتیپ و استایل چهره های ایرانی ۴۳ | از مانتوی ترلان تا موهای جواد
عکسهای جدید بازیگران و چهره های مشهور با همسرانشان ۲۲۰عکسهای جدید بازیگران و چهره های مشهور با همسرانشان ۲۲۰
مهسا ملک مرزبان ، از جدایی از شهرام شکیبا تا ازدواج مجدد| سبک زندگی افراد مشهور (۲۲۴)مهسا ملک مرزبان ، از جدایی از شهرام شکیبا تا ازدواج مجدد| سبک زندگی افراد مشهور (۲۲۴)
ازدواج پرستو صالحی در شب سال نو میلادی و انتشار حلقه ازدواج بسیار زیبای این بازیگرازدواج پرستو صالحی در شب سال نو میلادی و انتشار حلقه ازدواج بسیار زیبای این بازیگر
حاشیه جنجالی امروز : ارتباط سعید عزت‌ اللهی با مدل معروف| سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۴)حاشیه جنجالی امروز : ارتباط سعید عزت‌ اللهی با مدل معروف| سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۴)
بازیگران و چهره های مشهور در کنار پدر و مادرهایشان ۱۳۳بازیگران و چهره های مشهور در کنار پدر و مادرهایشان ۱۳۳
ماهایا پطروسیان؛ از ازدواج و طلاق او با مرد ایتالیایی تا اتفاقی غم‌انگیز و ناگوار | سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۰)ماهایا پطروسیان؛ از ازدواج و طلاق او با مرد ایتالیایی تا اتفاقی غم‌انگیز و ناگوار | سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۰)
بازیگران و افراد مشهور و فرزندانشان ۱۹۱ | از امیرمهدی ژوله و دخترش در کنار آرش تا ترانه علیدوستی و دخترش حنابازیگران و افراد مشهور و فرزندانشان ۱۹۱ | از امیرمهدی ژوله و دخترش در کنار آرش تا ترانه علیدوستی و دخترش حنا
تسلیت چهره ها برای درگذشت بهنام صفوی | از خاطره زانیار تا غم الهام (۳)تسلیت چهره ها برای درگذشت بهنام صفوی | از خاطره زانیار تا غم الهام (۳)
ازدواج سید احمد خمینی ؛عروس تازه خاندان خمینی کیست؟|سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۶)ازدواج سید احمد خمینی ؛عروس تازه خاندان خمینی کیست؟|سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۶)
مادر شدن نیوشا ضیغمی | لنا دختر نیوشا ضیغمی متولد شدمادر شدن نیوشا ضیغمی | لنا دختر نیوشا ضیغمی متولد شد
بهاره افشاری؛ از ساختن مستند برای اسب سردار آزمون تا حضور در روسیه برای تشویق او!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۷)بهاره افشاری؛ از ساختن مستند برای اسب سردار آزمون تا حضور در روسیه برای تشویق او!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۷)
اینستاگرام هنرمندان (۱۸۲) از خستگی و آرامش الناز تا تبریک ژوله !اینستاگرام هنرمندان (۱۸۲) از خستگی و آرامش الناز تا تبریک ژوله !
عکس های جدید بازیگران و افراد مشهور ایرانی ۲۸۹عکس های جدید بازیگران و افراد مشهور ایرانی ۲۸۹
زندگی جالب مینا وحید؛ جواهرِ بانوی عمارت | سبک زندگی افراد مشهور(۲۸۳)زندگی جالب مینا وحید؛ جواهرِ بانوی عمارت | سبک زندگی افراد مشهور(۲۸۳)
پانته‌ آ بهرام ؛ از زندگی شخصی تا رد کردن پیشنهاد مهران مدیری | سبک زندگی افراد مشهور (۲۶۲)پانته‌ آ بهرام ؛ از زندگی شخصی تا رد کردن پیشنهاد مهران مدیری | سبک زندگی افراد مشهور (۲۶۲)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۵۳) از نفیسه روشن تا هومن سیدیچهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۵۳) از نفیسه روشن تا هومن سیدی
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۲) از دلگیری سحر قریشی تا خورشید خوردن ترلان پروانه!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۲) از دلگیری سحر قریشی تا خورشید خوردن ترلان پروانه!
سانسور‌های پر سر و صدا و عجیبِ تلویزیون در نوروز ۹۷سانسور‌های پر سر و صدا و عجیبِ تلویزیون در نوروز ۹۷
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۶۱) از کوچ نوید تا رستوران گردی شیلا و دکتر !چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۶۱) از کوچ نوید تا رستوران گردی شیلا و دکتر !
جدیدترین عکس های بازیگران و افراد مشهور را در این قسمت ببینید . در این شماره عکس هایی از بهنوش طباطبایی ، شیلا خداداد ، نیما شعبان نژاد ، هستی مهدوی ، هومن سیدی ، هادی حجازی فر ، ویدا جوان ، نیوشا ضیغمی ، آزاده نامداری ، بنیکی مظفری ، بهنوش بختیاری ، محمد نادری ، محمدرضا غفاری و سوگل خلیق ، حسام منظور و ... را داریم.
سوژه های روز رو این جا ببینید !
آشپزی ماه رمضان ( سحر و افطار )
از بین بردن چاقی موضعی به آسانی و فوری !
فال روزانه
حاشیه ها و تصاویر چهره ها در مراسم ختم بهنام صفوی | از بهنام بانی تا برادران خسروی !+فیلم
اینستاگرام هنرمندان (۱۸۴) از نگاه ژوله تا نظر ملیکا درباره جان اسنو!
شیوا طاهری ؛ از بازیگری تا غواصی و ازدواج در زیر آب | سبک زندگی افراد مشهور(۳۲۲)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۶۰) از ملکه نیما تا مژده الناز !!!
ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۱۰۹) از قهرمانی پرسپولیس تا خداحافظی خسرو!