چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

زندگی نیلوفر پارسا ، ریحانه در سریال بی نشان ؛ از ازدواج هنری تا مدلینگ و شهرت

اشتراک:
نیلوفر پارسا چهره ها
نیلوفر پارسا بازیگر جوان با مهدی حسینی ازدواج کرده و این زوج بی حاشیه در سینما و تلویزیون حضور دارند و خانم بازیگر در سریال بی نشان نقش ریحانه دختر خانواده را بر عهده دارد.

بازیگر جوان و آینده دار کشورمان بعد از تجربه چند کار تلویزیونی در سریال بی نشان در کنار بازیگران مطرح بازی کرده است و نقش ریحانه را بر عهده دارد. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی نیلوفر پارسا را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی نیلوفر پارسا

نیلوفر پارسا متولد سال ۱۳۶۹ در تهران بازیگر ایرانی است. او دانش‌ آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات است. وی فعالیت هنری خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد و اولین حضور او در تلویزیون چند اپیزود کوتاه در مجموعه تلویزیونی شاید برای شما هم اتفاق بیفتد بود.

شروع فعالیت هنری و مدلینگ

نیلوفر پارسا، فعالیت های هنری خود را از تئاتر های تهران آغاز کرد. در چند نقش کوتاه در سریال: شاید برای شما هم اتافق بیفتد حضور یافت و پس از آن در نقش بینا در سریال آوای باران، مطرح شد.

پارسا اولین بار برای بازی در سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد انتخاب شد. حتما یادتان هست که این مجموعه به صورت اپیزودیک بود و پارسا نیز در چند قسمت آن حضور داشت.

زندگی نیلوفر پارساکودکی نیلوفر پارسا

فیلم سینمایی من و شارمین تولید سال ۱۳۹۴ به کارگردانی بیژن شیرمرز نیز اولین تجربه سینمایی این هنرمند است و او در این فیلم در کنار بازیگران مطرحی مانند ویشکا آسایش، سحر قریشی، پژمان بازغی و نیما شاهرخ شاهی قرار گرفت.

نیلوفر پارسا از جمله هنرجویان مدرسه بازیگری استاد امین تارخ است که از نخستین مدارس بازیگری ایران محسوب می شود. نیلوفر پارسا، مثل روشنک گرامی، طراح لباس نیست اما علاقه زیادی به موسیقی و مدلینگ دارد. در حوزه یوگا نیز فعالیت دارد.

در سال ۱۳۹۷ خانم پارسا با دکلمه غزلی از حافظ با گروای موسیقی آلمانی شیلر همکاری کردند که پیروز ارجمند و یلدا عباسی هم بعنوان نوازند حضور دارند.

زندگی نیلوفر پارسانیلوفر پارسا و سرپرست گروه شیلر

شهرت نیلوفر پارسا با بیتای آوای باران از زبان خودش

یکی از دوستانم به من گفت که آقای سهیلی زاده برای سریال جدیدشان از تعدادی بازیگر تست می گیرند و من هم به دفترشان مراجعه کردم و تست دادم و این امر به دفعه دوم هم کشیده شد، برای مثال تست اولم اگر یک ساعت بود، تست دوم ام حدود ۸ ساعت به طول انجامید و بعد از یک ماه مرا به عنوان بازیگر نقش بیتا پذیرفتند.در نهایت سال ۱۳۹۲ با نقش بیتا در سریال آوای باران که شخصیت خاکستری دارد جلوی دوربین رفتم

وقتی قرار شد نقش بیتا را بازی کنم به جامعه پیرامونم رجوع کردم تا بیتا را از اطرافم الگو بگیرم. اول از همه که نمی دانستم کاراکتر بیتا چه جور شخصیتی دارد و حتی بعد از پخش چند قسمت از بازی ام در سریال اکثر اقوام و دوستان با من تماس گرفتند و ابراز تعجب کردند بابت اینکه این نقش را بازی کردم که آنقدر از من دور است.

زندگی نیلوفر پارسانیلوفر پارسا

در هر حال به این خاطر که ما در قالب نمایش این نقش را به تصویر کشیدیم، قطعاً مقداری هم از عنصر اغراق استفاده کردیم و من هم فکر می کنم که افرادی مثل بیتا در جامعه ما هستند اما نه به این شکل.

الان از این بابت که اولین کاری که به واسطه آن دیده شدم به کارگردانی آقای سهیلی زاده است، خدا را شاکرم. در گذشته همیشه کارهای ایشان را دنبال می‌کردم و با سابقه خوب و درخشانی که دارند می‌دانستم که به بازیگران جوان اعتماد می کنند و همیشه هم خروجی خوبی دارند و به عبارتی سکوی پرتاب خیلی از بازیگران جوان ما بوده اند.

زندگی نیلوفر پارساعکس های مدلینگ نیلوفر پارسا

زندگی نیلوفر پارسا و همسرش

نیلوفر پارسا در اوایل دی ماه ۱۳۹۹ خبر ازدواج خود را رسانه ای کرد که بعدا مشخص شد با محمد مهدی حسینی (بازیگر) ازدواج کرده است

ازدواج نیلوفر پارسا با مهدی حسینی آن طور کـه خیلیها انتظار داشتند در اینستاگرام این دو فعال بازیگری ایران، بازتاب پیدا نکرده و احتمالا در آینده، عکسهایی از لباس عروس این هنرپیشه سینما و تئاتر کشورمان رونمایی شود.

مهدی حسینی، بازیگر، دستیار کارگردان و موزیک ساز سینما و تلویزیون، در آثاری هم چون سریال تلویزیونی «پریا»، سریال تلویزیونی «خوش‌رکاب» فعالیت داشته اسـت. مهدی حسینی بازیگر سینما و تلویزیون ایران اسـت. از مهم ترین آثار مهدی حسینی میتوان بـه بازیگری در سریال پریا، سریال خوش‌رکاب اشاره کرد.

فیلم ها و سریال های بازیگر آوای باران

پارسا در این سال ها فیلم های سینمایی سه حرفی هشت عمودی، بعد از تو، باج و همچنین فیلم کوتاه شرط بندی بازی کرده است.

 

شهرت اصلی این بازیگر به بازی در سریال آوای باران به کارگردانی حسین سهیلی زاده مربوط می شود که او نقش بیتا را در آن داشت. در این سریال طاها ریاحی، تاجر دارو، پس از سال ها به ایران باز می گردد تا به دنبال دختر گمشده اش بگردد اما متوجه می شود که خواهرزاده اش نتوانسته است به خوبی از دخترش نگهداری کنند.

 

زندگی نیلوفر پارسانیلوفر پارسا

سریال های برنا، از یاد رفته ها و بهترین نقش زندگی از دیگر مجموعه هایی است که نیلوفر پارسا در آنها به ایفای نقش پرداخت اما در ادامه مسیر حرفه ای خود تصمیم گرفت مدتی جلوی دوربین نرود.

او در این باره به جام جم گفته:  من بعد از آوای باران دو سریال دیگر هم بازی کردم اما حدود سه سالی هست که در تلویزیون کار نکرده بودم چون پیشنهادها خیلی دلچسب نبود. به‌همین‌دلیل بیشتر تئاتر کار کردم و همچنان هم در کنار کارهای تصویری علاقه‌مند به حضور در صحنه تئاتر هستم.

وی ادامه می‌دهد: البته که مثل همه بازیگرها برای من هم کار تصویر جذاب است اما تئاتر هم برایم حائز اهمیت است. چون خیلی چیزها از تئاتر یاد گرفتم.

بازیگر نقش ریحانه در سریال بی نشان

در ادامه بیوگرافی و زندگی نیلوفر پارسا وی در سریال ۳۰ قسمتی بی نشان به نویسندگی مشترک آزیتا ایرایی و مهدی حمزه و همچنین تهیه‌کنندگی مرتضی رزاق‌کریمی ساخته شده و کارگردانی آن را راما قویدل بر عهده دارد بازی کرده است.

داستان سریال بی نشان نیز در قسمت اول، زندگی شهاب، سردبیر پیشکسوت یک رسانه خبری را روایت می‌کند که مسائل و موضوعات اقتصادی مبتلا به جامعه را دنبال می‌ کند.

زندگی نیلوفر پارسا ، ریحانه در سریال بی نشان ؛ از ازدواج هنری تا مدلینگ و شهرتبازیگران سریال بی نشان

نقش او را در این سریال پرویز فلاحی‌پور برعهده دارد. در کنار او متین، خواهر زاده شهاب نیز نقش یک فعال رسانه‌ای یا به اصطلاح پاپاراتزی را برعهده دارد که فساد چهره‌های مشهور را افشا می‌کند.

قسمت اول شهاب از طریق خواهرزاده اش متین، به سرنخ یک فساد شبکه‌ای در ورزش و با همکاری برخی چهره‌های سیاسی می‌رسد و در این مسیر با چالش‌هایی مواجه می‌شود. در قسمت دوم بیننده منتظر است تا ببینید افراد ذی نفود حاضر در این شبکه فساد با شهاب چه برخوردی می‌کنند.

در این سریال بازیگرانی همچون پرویز فلاحی‌پور، نیوشا ضیغمی، قاسم زارع، مجید واشقانی، مریم کاویانی، سعید زارعی، نسرین نکیسا، مالک سراج، توماج دانش بهزادی، رضا مولایی، نیلوفر پارسا، پویان گنجی، امیر سفیری، مهری آل‌آقا، رهام تدریسی،

نیما توکلی، بهروز قادری، مرتضی زارع، سینا قاسمی، رضا ایرانمنش، اتابک نادری، هلن نقی‌لو، امیررضا زرین‌بخش، اکبر رحمتی، کاظم هژیرآزاد، مهدی فقیه، سوسن مقصودلو، رضا توکلی، احسان امانی، حسن اسدی، محمدصادق ملک و بهار نوحیان به ایفای نقش پرداخته اند.

نیلوفر پارسانیلوفر پارسا در سریال بی نشان

زندگی نیلوفر پارسا بازیگر نقش ریحانه در سریال بی نشان

 مردم، سریال های خانوادگی را دوست دارند

نیلوفر پارسا را بیشتر با سریال «آوای باران» می شناسیم. اما او چند سالی است که به سمت تئاتر گرایش پیدا کرده که دراین باره می گوید: من بعد از آوای باران دو سریال دیگر هم بازی کردم اما حدود سه سالی هست که در تلویزیون کار نکرده بودم چون پیشنهادها خیلی دلچسب نبود. به همین دلیل بیشتر تئاتر کار کردم و همچنان هم در کنار کارهای تصویری علاقه مند به حضور در صحنه تئاتر هستم.

وی ادامه می دهد: البته که مثل همه بازیگرها برای من هم کار تصویر جذاب است اما تئاتر هم برایم حائز اهمیت است. چون خیلی چیزها از تئاتر یاد گرفتم.

البته فیلمنامه این سریال به قدری برایم جذاب بود و دوست داشتم که ترجیح دادم بعد از چند سال بار دیگر سریال بازی کنم. چون مدام نقش های مشابه با نقشم در سریال آوای باران پیشنهاد می شد اما ریحانه نقش خاص و متفاوتی برایم بود.

سریالنیلوفر پارسا و مجید واشقانی بازیگر

پارسا درباره ویژگی های ریحانه توضیح می دهد: ریحانه دختری است که با پدر و مادرش ارتباط بسیار خوبی دارد و در یک خانواده فرهنگی بزرگ شده که در عین سنتی بودن یک مدرنیته ای هم دارد و این والدین با فرزندان شان تعامل خوبی دارند و مشورت می کنند.

من خیلی ریحانه را دوست دارم. به این دلیل که همان قدر که به پدر و مادرش احترام می گذارد و رابطه خوب و دوستانه ای با پدرش دارد، همان قدر هم بادرایت است و تصمیم های درستی در زندگی می گیرد و انتخاب های درستی دارد. به همین دلیل این ابعاد شخصیتی ریحانه را خیلی دوست دارم.

بازیگرعکس های مدلینک نیلوفر پارسا

ریحانه در سریال بی نشان

این بازیگر می افزاید: من سال های بسیار دور در سریال «دیوار شیشه ای» با آقای قویدل همکاری داشتم. اما تجربه ای به این شکل نداشتم. کار کردن با کارگردانی که بسیار صبور و بادانش و باآرامش و بااخلاق و حرفه ای و کاربلد است خیلی جذابیت دارد.

به هرحال کارگردان رهبر یک گروه است و وقتی چنین ویژگی هایی داشته باشد، همه اعضای آن گروه تلاش شان را می کنند تا کارشان را به درستی انجام دهند.

وی در پایان بیان می کند: من فکر می کنم مردم سریال های خانوادگی را دوست دارند و از این جهت بی نشان را هم دوست خواهند داشت. چون ما ایرانی ها برایمان خانواده در اولویت قرار دارد.

بازیگرعکس های نیلوفر پارسا

از این رو مسائلی را در این سریال بررسی می کنیم که در جامعه به صورت روزمره با آنها سروکار داریم. از این نظر قصه و شخصیت ها کاملا ملموس و به روز است. بنابراین فکر می کنم مردم با این سریال به نوعی زندگی کنند.

نظر ریحانه پارسا درباره اسمش!

گل نیلوفر یا لوتوس یا هر چی که اسمش و میزارن نماد مراقبست نماد آرامش و مدیتیشنه نماد مقاومت و‌سکوت و‌سکونه حضورش کمه ولی اینقدر صبر میکنه تلاش می کته تا بلاخره تبدیل به نماد تو دنیا میشه تبدیل به زیبایی تبدیل به الگو‌‌ میشه به نظرم اسم هرکس رو خدا انتخاب کرده و اسم هایی که داریم‌ حتما دلیلی داره هدف من‌ بهتر از دیگران‌ شدن نیست هدف من بهتر شدن از اونچیزیه که قبلا بود.

جام جم , دوات انلاین , خبرانلاین , فرادید , بازیگران ایرانی , فرارو , روزیاتو

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده