تاریخ نشر :چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۸۶مشاهده : 58رسانهRSSاشتراک:

از پشت پرده مراحل “ساخت تا قاچاق” سنتوری

از پشت پرده مراحل “ساخت تا قاچاق” سنتوری
تحلیل “رجا نیوز” از پشت پرده مراحل “ساخت تا قاچاق” سنتوری موج دوم جنجال سینمای ما – توزیع فیلم سنتوری در شبکه قاچاق فیلم پس از آن صورت گرفت که حدود ۷ ماه از زمانی که دست اندرکاران قصد اکران عمومی آن را داشتند، سپری شد. به گزارش رجانیوز، کارگردان و تهیه کننده این فیلم، […]

تحلیل “رجا نیوز” از پشت پرده مراحل “ساخت تا قاچاق” سنتوری
موج دوم جنجال

سینمای ما – توزیع فیلم سنتوری در شبکه قاچاق فیلم پس از آن صورت گرفت که حدود ۷ ماه از زمانی که دست اندرکاران قصد اکران عمومی آن را داشتند، سپری شد.

به گزارش رجانیوز، کارگردان و تهیه کننده این فیلم، به زیان وارده از عدم اکران سنتوری اشاره کرده و این سؤال را مطرح کرده اند که به چه دلیل از نمایش فیلمی که دارای پروانه ساخت بوده و در جشنواره فجر سال گذشته نیز جایزه دریافت گرفته، ممانعت می کنند.

این در حالیست که نگاهی به سیر دریافت مجوز ساخت برای این فیلم و کمکهای دولتی ارائه شده برای ساخت آن، حلقه هایی از زنجیره سنتوری است که گویا عوامل فیلم به رغم مصاحبه و خبرسازی های متعدد، علاقه ای به بازگو کردن آن ندارند.

“تولدی دیگر” عنوان فیلمنامه ای است که سال ۸۱ از سوی داریوش مهرجویی برای دریافت مجوز ساخت به وزارت فرهنگ و ارشاد دولت وقت ارائه شد اما به دلیل مشکلات فیلمنامه موفق به دریافت مجوز نشد.

با اعمال برخی تغییرات جزیی، فیلم در سال ۸۳، این بار با نام “علی سنتوری” به وزارت فرهنگ می رود اما بار دیگر هیأت صدور پروانه ساخت، ایراداتی را نسبت به برخی صحنه های این فیلم مطرح و بر ویرایش مجدد فیلم تأکید می کنند اما با عدم پذیرش این موضوع از سوی مهرجویی، مجوز فیلمنامه صادر نمی شود.

سال ۸۴ در فاصله تغییر و تحول دولت هشتم و نهم، عوامل فیلم از فرصت استفاده کرده و با برخی چراغ سبزها از داخل مجموعه، موفق به دریافت پروانه ساخت می شوند.

به دنبال دریافت این پروانه، تهیه کننده مبلغ ۷۰ میلیون تومان از بنیاد سینمایی فارابی تحت عنوان وام و حدود ۸۰ میلیون تومان هم از دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر در قالب کمک بلاعوض دریافت می کند.

حین ساخت این فیلم، یک نهاد امنیتی در نامه ای به وزارت ارشاد اعلام می کند که قطعاتی از خوانندگی محسن چاوشی در فیلم وجود دارد. با تذکر این مسئله به عوامل فیلم، ادعا می شود که این قطعات حذف شده اما پس از آن معلوم می شود قطعات مزبور حذف نشده و تنها دور نوار برای ایجاد ابهام تند شده است.

رفتار ناشایست بهرام رادان در مراسم اعطاء جوایز جشنواره فجر و درج گزارش هایی از این فیلم در برخی نشریات مبنی بر وجود برخی صحنه های موهن در فیلم، موجب شد صفار هرندی پیش از اکران فیلم شخصاً نسبت به بازبینی آن اقدام کند. پس از این بازبینی و بررسی بیشتر در وزارتخانه، اکران فیلم منوط به حذف صحنه هایی از فیلم گردید. این درخواست از سوی وزارت ارشاد دقیقاً همزمان با پخش فیلم انتقاد برانگیز “نقاب” بود (مرداد ماه سال جاری) که اکران “سنتوری” با همان وضعیت می توانست حجم انتقادات را به مراتب افزایش دهد.

عوامل فیلم در عین حال که حذف صحنه هایی از این فیلم را نپذیرفتند، شروع به شانتاژ و تبلیغات گسترده رسانه ای برای اکران فیلم کرده و رایزنی هایی را نیز با وزارت ارشاد آغاز کردند. در این رفت و آمدها، مهرجویی، فرازمند (تهیه کننده) و شریفی نیا، طی چند جلسه با معاونت سینمایی وزارتخانه به نتیجه مشخصی دست نیافتند و این معاونت نیز مراجعان را به دفتر وزیر احاله داد.

در پی این ماجرا مقرر شد فیلم تا اعمال تغییرات پلمپ گردد اما مبلغی که تحت عنوان وام به آن پرداخته شده است، جزء بدهکاریهای عوامل فیلم مسکوت بماند.

همزمان با پلمپ این فیلم، صداوسیما در اقدامی عجیب، اقدام به پخش و بازخوانی برخی آثار مهرجویی کرد که با تذکر رئیس سازمان، این روند ادامه نیافت.

متعاقباً تهیه کننده و کارگردان فیلم درخواست اکران خارجی فیلم را ارائه دادند که با این درخواست نیز مورد موافقت قرار نگرفت اما عوامل فیلم آن را با زیرنویس انگلیسی در چند جشنواره و محفل سینمایی در امریکا و انگلیس به نمایش گذاشتند. این در حالیست که فیلمی که با مجوز و مساعدت مالی دولت ساخته شده، بدون دریافت مجوز حق هیچگونه اکران داخلی و خارجی را ندارد. نداشتن پروانه نمایش خارج از کشور برای سنتوری، از سوی مدیرکل نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

پس از اکران خارجی فیلم، توزیع آن در شبکه قاچاق نیز آغاز شد و عوامل فیلم با اعلام یک شماره حساب از مردم خواستند کمکهای خود را به این شماره واریز کنند.

از سوی دیگر رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران هم در ادعایی عجیب این پازل را تکمیل کرد و ادعای خسارت ۵ میلیارد تومانی به تهیه کنندگان سنتوری را مطرح نمود.

اما اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نقش احتمالی عوامل فیلم در قاچاق آن برای دست اندرکاران آن سنگین تمام شد، به طوری که امروز داریوش مهرجویی در گفتگو با یک روزنامه صبح این اظهارات را رد کرده و گفته بود با هزینه ۶۰۰-۵۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته برای ساخت، چرا باید عوامل فیلم چنین کاری انجام دهند؟

وی البته طبق روال گذشته عوامل فیلم، علاقه ای به ارائه توضیح درباره بهره برداریهای جانبی، حدود ۱۵۰ میلیون تومان کمک دولتی، اکران خارجی و مبالغ واریزی به شماره حساب اعلام شده از خود نشان نداد. همچنین رقم ۶۰۰-۵۰۰ میلیون تومانی ساخت در حالی از سوی کارگردان فیلم بیان شده است که هزینه ساخت آن کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

اتهام ارتباط احتمالی عوامل فیلم با شبکه توزیع قاچاق در حالی مطرح شد که خبر دستگیری فردی به نام “حجت- ف” به عنوان سردسته تکثیر قاچاق سنتوری نیز منتشر شد. این خبر اما با واکنش جالب “فرازمند”، تهیه کننده این فیلم همراه شد. “فراز فرازمند” بلافاصله پس از انتشار این خبر در گفتگو با یکی از خبرگزاریها اعلام کرد: «حجت- ف را نه می شناسم و نه نسبتی با او دارم.»

وی در حالی که برای نشان دادن دقت خود در نگهداری فیلم از جابجایی آن با گاوصندوق سخن می گفت و با بیان اینکه نسخه ای از آن در دفتر جشنواره فجر بوده است، تلویحاً وزارت ارشاد را به دست داشتن در قاچاق فیلم متهم می کرد، توضیح نداد چرا دقیقاً همان نسخه ای که با زیرنویس انگلیسی در خارج اکران شده بود، در شبکه قاچاق فیلم دست به دست می شود؟

موج دوم جنجال برای اکران سنتوری که پیش از جشنواره فجر امسال آغاز شده، در حالی همچنان ادامه دارد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان بر درخواست قبلی خود اصرار دارد. اگرچه این اصرار از سوی معاونت سینمایی وزارتخانه که طبعاً بنا بر وظایف مصرح خود باید مدعی شماره یک باشد، نمود چندانی ندارد و با سکوت سؤال برانگیز مسئولان این حوزه، سیر واکنش ها و اظهارنظرها پیرامون سنتوری در بخش های دیگر دنبال می شود.

منبع خبر : رجا نیوز

2008-02-27
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
رشته روانشناسی را بهتر بشناسید / گرایشات رشته ی روانشناسیرشته روانشناسی را بهتر بشناسید / گرایشات رشته ی روانشناسی
حواشی جنجالی توقیف ممنوعه ادامه دار شد!حواشی جنجالی توقیف ممنوعه ادامه دار شد!
پوست خشک با روغن‌ گیاهی شاداب کنیدپوست خشک با روغن‌ گیاهی شاداب کنید
نوع پوست شما چیست؟(توصیف و شرح انواع مختلف پوست )نوع پوست شما چیست؟(توصیف و شرح انواع مختلف پوست )
آنچه در زندگی مختار ثقفی گذشتآنچه در زندگی مختار ثقفی گذشت
دکوراسیون خانه را با عناصر طبیعی پاییز بچینید+ تصاویردکوراسیون خانه را با عناصر طبیعی پاییز بچینید+ تصاویر
برنج خیس کرده از کدام بیماری ها پیشگیری میکند؟برنج خیس کرده از کدام بیماری ها پیشگیری میکند؟
کندن‌ کاغذ از سطوح‌ چوبی‌کندن‌ کاغذ از سطوح‌ چوبی‌
آموزش قفل کردن کامپیوتر برای حفاظت از آنآموزش قفل کردن کامپیوتر برای حفاظت از آن
تبلیغات بهاره رهنما برای برند جواهرات دوستشتبلیغات بهاره رهنما برای برند جواهرات دوستش
طرز تهیه کیک پرتقالی برای دیابتی هاطرز تهیه کیک پرتقالی برای دیابتی ها
تصاویری از انفجار شدید ساختمان مسکونی در تهران!تصاویری از انفجار شدید ساختمان مسکونی در تهران!
استراحت مطلق در بارداریاستراحت مطلق در بارداری
ماده بیزوفنول به کار رفته در شیشه شیرماده بیزوفنول به کار رفته در شیشه شیر
زندگی پرویز یاحقی؛ از عشق به ویولون تا مصاحبه پرویز یاحقی با یک قاتل زنجیره ای!زندگی پرویز یاحقی؛ از عشق به ویولون تا مصاحبه پرویز یاحقی با یک قاتل زنجیره ای!
توموتراپی روشی جدید در درمان سرطانتوموتراپی روشی جدید در درمان سرطان
خواهرزاده های بهنوش طباطبایی که به او لذت مادر بودن می دهند!خواهرزاده های بهنوش طباطبایی که به او لذت مادر بودن می دهند!
خانواده های شاد اینگونه رفتار می کنند و از زندگی لذت می برندخانواده های شاد اینگونه رفتار می کنند و از زندگی لذت می برند
اشتراک گذاری زندگی خصوصی‌ در اینستاگرام به چه قیمتی؟اشتراک گذاری زندگی خصوصی‌ در اینستاگرام به چه قیمتی؟
پاییزامسال با کیف های فندی شیک و متفاوت باشید!+عکسپاییزامسال با کیف های فندی شیک و متفاوت باشید!+عکس
بیوگرافی کامل امین حیایی + عکسبیوگرافی کامل امین حیایی + عکس
گریم شخصیت های کارتونی دیدنی روی صورت دختر ۲۳ سالهگریم شخصیت های کارتونی دیدنی روی صورت دختر ۲۳ ساله
کیا پروو کوچک،تند و تیز!+ تصاویرکیا پروو کوچک،تند و تیز!+ تصاویر
ترس از سفر و راه های مقابله با آنهاترس از سفر و راه های مقابله با آنها
اس ام اس فصل پاییز (۱۴)اس ام اس فصل پاییز (۱۴)
عکس های خنده دار ۴۳۹ | از تزئینات عجیب جهاز تا خشونت علیه مردان در سرزمین پارس!عکس های خنده دار ۴۳۹ | از تزئینات عجیب جهاز تا خشونت علیه مردان در سرزمین پارس!
کجاوه بافی چیست و کاربرد کجاوه ترکمنکجاوه بافی چیست و کاربرد کجاوه ترکمن
قرارداد قرض چیست و چگونه تنظیم می شود؟قرارداد قرض چیست و چگونه تنظیم می شود؟
هاتف اصفهانی | شعر زیبای سوی خود خوان یک رهم تا تحفه جان آرم تو راهاتف اصفهانی | شعر زیبای سوی خود خوان یک رهم تا تحفه جان آرم تو را
آیا وینفرد شفر آلمانی واقعا آلزایمر دارد!!؟آیا وینفرد شفر آلمانی واقعا آلزایمر دارد!!؟
کاریکاتور پیدا شدن مسبب اصلی بدبختی موسسات مالیکاریکاتور پیدا شدن مسبب اصلی بدبختی موسسات مالی
طالع بینی هندی زن متولد مهرطالع بینی هندی زن متولد مهر
تصاویری از مراسم تشییع شهید حادثه تروریستی اهواز در سبزوار!تصاویری از مراسم تشییع شهید حادثه تروریستی اهواز در سبزوار!
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
پژمان جمشیدی فوتبالیست و بازیگر مهمان امشب دورهمیپژمان جمشیدی فوتبالیست و بازیگر مهمان امشب دورهمی
صحبت‌های صریح نورگل یشیل‌ چای درباره سینمای ایران و جن زیباصحبت‌های صریح نورگل یشیل‌ چای درباره سینمای ایران و جن زیبا
چهره های مشهور در اکران خصوصی فیلم سینمایی لونه زنبورچهره های مشهور در اکران خصوصی فیلم سینمایی لونه زنبور
حرکت جسورانه بازیگر زن لبنانی-فرانسوی روی فرش قرمز جشنواره کنحرکت جسورانه بازیگر زن لبنانی-فرانسوی روی فرش قرمز جشنواره کن
همه چیز از اسکار ۲۰۱۸ و برگزیدگان آن /ایرانی‌ها باز هم برنده اسکار شدند!همه چیز از اسکار ۲۰۱۸ و برگزیدگان آن /ایرانی‌ها باز هم برنده اسکار شدند!
قصه شنیدنی و جذاب زوج پزشک نیکوکار در شب ششم ماه عسلقصه شنیدنی و جذاب زوج پزشک نیکوکار در شب ششم ماه عسل
آگهی فروش ویلای حسن جوهرچی توسط دخترش!آگهی فروش ویلای حسن جوهرچی توسط دخترش!
شکایت آنجلینا جولی از برد پیت ؛ جنجال جدید هالیوود!شکایت آنجلینا جولی از برد پیت ؛ جنجال جدید هالیوود!
محمد پورستار ، بازیگر «مختارنامه» درگذشتمحمد پورستار ، بازیگر «مختارنامه» درگذشت
ماجرای پدر شدن علیرام نورایی در دورهمی فاش شد!ماجرای پدر شدن علیرام نورایی در دورهمی فاش شد!
شب مادرانه ماه عسل و قصه ای که تکراری از آب در آمدشب مادرانه ماه عسل و قصه ای که تکراری از آب در آمد
ماجرای مبهم محسن چاوشی و تلویزیون/ آیا او ممنوع‌الفعالیت شده است؟ماجرای مبهم محسن چاوشی و تلویزیون/ آیا او ممنوع‌الفعالیت شده است؟
مختار سائقی ،بازیگر «شب‌های برره»: مهران مدیری گفته دیگر نمی‌خواهد با من کار کندمختار سائقی ،بازیگر «شب‌های برره»: مهران مدیری گفته دیگر نمی‌خواهد با من کار کند
رهایی سلمان خان از ۵ سال زندان به جرم کشتن دو حیوان کمیاب!رهایی سلمان خان از ۵ سال زندان به جرم کشتن دو حیوان کمیاب!
منتشرکننده فیلم ناصر ملک مطیعی در دورهمی شناسایی شد ؛ پشت‌پرده این ماجرا چه بود؟منتشرکننده فیلم ناصر ملک مطیعی در دورهمی شناسایی شد ؛ پشت‌پرده این ماجرا چه بود؟
بازیگران استقلالی هستند یا پرسپولیسی؟بازیگران استقلالی هستند یا پرسپولیسی؟
گلایه الناز شاکردوست از عوامل فیلمی که در صحنه‌اش آسیب دیدگلایه الناز شاکردوست از عوامل فیلمی که در صحنه‌اش آسیب دید
به بهانه بازگشت جناب خان | سپاس که برگشتی لبو فروش!به بهانه بازگشت جناب خان | سپاس که برگشتی لبو فروش!
پُست جنجالی اینستاگرام آناهیتا همتی ، او را وادار به عذرخواهی کردپُست جنجالی اینستاگرام آناهیتا همتی ، او را وادار به عذرخواهی کرد
شاهکار جدید صداوسیما؛ استخر رفتن با کت و شلوار!شاهکار جدید صداوسیما؛ استخر رفتن با کت و شلوار!
پشت پرده حضور خوانندگان تازه کار در «دورهمی» چیست؟پشت پرده حضور خوانندگان تازه کار در «دورهمی» چیست؟
برنامه ها و تدارکات جالب شبکه های مختلف تلویزیون برای تحویل سال ۹۷برنامه ها و تدارکات جالب شبکه های مختلف تلویزیون برای تحویل سال ۹۷
انتقام شدید پراید از امیر کربلایی زاده در تصادفانتقام شدید پراید از امیر کربلایی زاده در تصادف
روایت همسر شهاب حسینی از سال هایی که به خاطر فرزندانش از بازیگری دور بود!روایت همسر شهاب حسینی از سال هایی که به خاطر فرزندانش از بازیگری دور بود!
بازیگرانی که برای سکه به تلویزیون می‌روند و منتش را سر مردم می‌گذارندبازیگرانی که برای سکه به تلویزیون می‌روند و منتش را سر مردم می‌گذارند
سریال جالب و جوان محور راه و بیراه جایگزین پایتخت شدسریال جالب و جوان محور راه و بیراه جایگزین پایتخت شد
جنجال کپی‌ کاری رضا نظری در خنداننده شو و انکار اشکان خطیبیجنجال کپی‌ کاری رضا نظری در خنداننده شو و انکار اشکان خطیبی
بازداشت حمید معصومی‌نژاد در فرودگاه میلانبازداشت حمید معصومی‌نژاد در فرودگاه میلان
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگیاعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
آیا بازیگری که در استادیوم آزادی به همراه همسرش بازداشت شد، محسن افشانی بود؟آیا بازیگری که در استادیوم آزادی به همراه همسرش بازداشت شد، محسن افشانی بود؟
حواشی جنجالی توقیف ممنوعه ادامه دار شد!حواشی جنجالی توقیف ممنوعه ادامه دار شد!
حسین پارسایی مدیر کل دفتر شبکه نمایش خانگی درباره آخرین وضعیت پخش سریال «ممنوعه» و حواشی ایجاد شده پیرامون توقیف این سریال در شبکه نمایش خانگی گفت: سریال «ممنوعه» توقیف نشده است و برای بازبینی و اصلاحات مجدد قسمت های بعدی، مدتی در توزیع آن وقفه ایجاد خواهد شد.
سوژه های روز رو این جا ببینید !
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
خداحافظی و پایان بازی یکتا ناصر در رحمان ۱۴۰۰
هدیه بهاره رهنما که برادر دکترش برای او گرفت!
بهترین و ماندگار‌ترین سریال‌ های محرمی تلویزیون
نوشته های جالب و فرزندان هنرمندان برای اولین روز مدرسه! | از مهراوه شریفی نیا تا همسر شهاب حسینی!
الناز شاکردوست و مهناز افشار و مسیر مشترکی که در آن قدم گذاشتند!
علت فحاشی به لاله صبوری توسط کاربران اینستاگرام!
سریال جدید ریحانه پارسا | حمله کیهان به خاطر بازی کردن دوباره او در تلویزیون
توضیحاتی درباره حواشی سریال ممنوعه پس از حمله ۲۰:۱۰ به آن!
موفق‌ترین زوج سینمای ایران : شهاب حسینی و ترانه علیدوستی یا رضا گلزار و مهناز افشار
تبریک تولد پریا قاسمخانی توسط پدرش ، سوژه جدید مهراب قاسمخانی شد!
علت توقیف سریال ممنوعه و واکنش جالب نیما شعبان نژاد به این ماجرا!
علت جالب بایکوت مراسم تشییع سعید کنگرانی توسط سینماگران از نظر کیهان
سوپراستارها در تلویزیون؛ هنرمندان مشهوری که از تلویزیون فراری‌اند! | از ترانه علیدوستی تا بهرام رادان!
واکنش عجیب و غریب و فوق العاده خنده دار شیلا خداداد به قیمت دلار
بالاخره علت درگذشت ناگهانی سعید کنگرانی مشخص شد
بالاخره زمان تشییع پیکر سعید کنگرانی مشخص شد
روسری هانیه غلامی و واکنش‌ های جنجالی به قیمت چهار میلیونی آن!
مراسم ختم حسین عرفانی با حضور چهره های مشهور
عکسی که ماجراهای سریال دلدادگان را لو داد!
مراسم تشییع پیکر حسین عرفانی با حضور چهره های مشهور
وقتی حاشیه های شهرت شهاب حسینی باعث دل شکستگی اش شد!
علت درگذشت ناگهانی حسین عرفانی از زبان دوست صمیمی اش!
حواشی ریحانه پارسا در فضای مجازی از زبان خودش و آنچه در این مدت بر او گذشت!
رقابت جنجالی محمدرضا گلزار و حمید گودرزی
پُست جنجالی اینستاگرام آناهیتا همتی ، او را وادار به عذرخواهی کرد
واکنش تند بهنوش بختیاری به بازداشت دو هنرمند تئاتر | پشت پرده این ماجرا چه بود؟
شکایت آنجلینا جولی از برد پیت ؛ جنجال جدید هالیوود!
ازدواج امیر کاظمی و حاشیه هایی مربوط به هزینه این مراسم که آن هارا تکذیب کرد!
رونمایی از پوستر فیلم جاده قدیم با حضور چهره های بسیار مشهور | از ترلان پروانه تا پگاه آهنگرانی!
هنرمندان مشهور در اکران خصوصی فیلم سینمایی آخرین بار کی سحر را دیدی؟
چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران با حضور چهره های مشهور | از نیکی کریمی تا ابوالفضل پورعرب
مراسم بزرگداشت فریدون جیرانی با حضور چهره های بسیار مشهور
جنجال همسر سابق شوهر بهاره رهنما و حمایت گسترده هنرمندان زن از او | از شیلا خداداد تا الناز حبیبی
حاشیه های ریحانه پارسا | او چطور با حاشیه‌ها خودش را سر زبان‌ها انداخت؟
مراسم اکران فیلم شعله ور در موزه سینما | از محمدرضا فروتن تا مریم معصومی
گالری آرایش عروس
خرید اینترنتی بلیط هواپیما ( ارزان تر از همه جا )
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
حواشی جنجالی توقیف ممنوعه ادامه دار شد!
حواشی جنجالی توقیف ممنوعه ادامه دار شد!
خداحافظی و پایان بازی یکتا ناصر در رحمان ۱۴۰۰
خداحافظی و پایان بازی یکتا ناصر در رحمان ۱۴۰۰
هدیه بهاره رهنما که برادر دکترش برای او گرفت!
هدیه بهاره رهنما که برادر دکترش برای او گرفت!
بهترین و ماندگار‌ترین سریال‌ های محرمی تلویزیون
بهترین و ماندگار‌ترین سریال‌ های محرمی تلویزیون
نوشته های جالب و فرزندان هنرمندان برای اولین روز مدرسه! | از مهراوه شریفی نیا تا همسر شهاب حسینی!
نوشته های جالب و فرزندان هنرمندان برای اولین روز مدرسه! | از مهراوه شریفی نیا تا همسر شهاب حسینی!
الناز شاکردوست و مهناز افشار و مسیر مشترکی که در آن قدم گذاشتند!
الناز شاکردوست و مهناز افشار و مسیر مشترکی که در آن قدم گذاشتند!
علت فحاشی به لاله صبوری توسط کاربران اینستاگرام!
علت فحاشی به لاله صبوری توسط کاربران اینستاگرام!
سریال جدید ریحانه پارسا | حمله کیهان به خاطر بازی کردن دوباره او در تلویزیون
سریال جدید ریحانه پارسا | حمله کیهان به خاطر بازی کردن دوباره او در تلویزیون
فیلم پرشین ویامیران پرواز