تله فیلم جدید مهدی کرم‌پور آئین‌های قوم ترکمن در «روز هفتم»

مشاهده : 381
تله فیلم جدید مهدی کرم‌پور آئین‌های قوم ترکمن در «روز هفتم» سینمای ایران و جهان
سینمای ما – «روزهفتم» دومین تجربه تلویزیونی مهدی کرم پور است که این روزها مراحل پایانی تدوین خود را زیر نظر نازنین مفخم سپری می کند. او که در عرصه کارگردانی با ساخت فیلم های « جایی دیگر» و« چه کسی امیر را کشت» نشان داد که به دنبال سینمایی نامتعارف است، در تلویزیون نیز […]

سینمای ما – «روزهفتم» دومین تجربه تلویزیونی مهدی کرم پور است که این روزها مراحل پایانی تدوین خود را زیر نظر نازنین مفخم سپری می کند. او که در عرصه کارگردانی با ساخت فیلم های « جایی دیگر» و« چه کسی امیر را کشت» نشان داد که به دنبال سینمایی نامتعارف است، در تلویزیون نیز تلاش کرد تا این مسیر را ادامه دهد که نتیجه آن فیلم تلویزیونی « اخراجی» بود، فیلمی که به نوعی قربانی شرایط تولید خود شد و نتوانست انطور که باید مورد توجه قرار بگیرد . پس از گذشت چند ماه از ساخت این فیلم کرم پور از اواخر سال گذشته ساخت دو مین فیلم تلویزیونی خود با نام « روز هفتم » را شروع کرد .فیلمی که برای تولید آن فرصت لازم را در اختیار داست خودش در این باره می گوید:« برای تولید این فیلم شرایط خوبی داشتیم و برای به پایان رساندن و آماده کردنش برای پخش زمان مشخصی تعیین نشده بود ،بنابراین با وجود در پیش بودن تعطیلات نوروز ما توانستیم در یک شرایط استاندارد این فیلم را به سر انجام برسانیم.»
کرم پور « روز هفتم» را از یازده اسفند ۸۶ درمینو دشت استان گلستان براساس فیلمنامه ایی از خسرو نقیبی و علیرضا احدی جلوی دوربین برد . او در این فیلم به روایت آئین های قوم ترکمن پرداخته است. « فیلمنامه اولیه متعلق به علیرضا احدی بود،قصه خوبی داشت و من ان راپسندیدم ، اما قرار شد تا فیلمنامه برای ساخت زیر نظر من توسط او و خسرو نقیبی بازنویسی شود تا به ساختار مورد نظر من نزدیک شود. حدود ۲ ماه وقت صرف بازنویسی آن شد تا در نهایت به تجربه ایی که در ساختار فیلمنامه مد نظر م بود رسیدم.»
مهدی کرم پورساختار فیلم « روز هفتم» رانزدیک به ساختار تعزیه می داند:« فیلم روایتی آیئنی دارد ، بنابراین از ساختار تعزیه برای کارگردانی آن الهام گرفته ام و به سمت روایت با دوربین رفته ام ساختاری که به نوعی آن را در یکی از ساخته هایم با نام « روی جاده نمناک» نیز تجربه کرده بودم.»
این فیلم قرار است بعد از ظهر یکی از جمعه های سال جاری از شبکه اول سیما پخش شود آی ساختار فیلم او به گونه ایی است که مخاطب عام را جذب کند. سوالی که کرم پور در پاسخش می گوید:«صد در صد به مخاطب فکر کردم ، ددر این فیلم ساختار پیچیده ایی را تجربه نکرده ام ، مطمئن هستم با توجه به قصه لطیفی که فیلم دارد مردم به راحتی با ان ارتبا ط برقرار می کنند.»
همچنین ویشکا آسایش که به خاطردلیل تولد فرزندش مدتی از فعالیت های بازیگری فاصله گرفته بود در این مدت در نقشی کوتاه در سریال مختارنامه ظاهر شد و پس از ان در فیلم تلویزیونی « موسیقی زمستانی» به ایفای نقش پرداخت و در ادامه نیز با قبول نقش دختری ترکمن حضوری متفاوت در « روز هفتم» را تجربه کرد. او در این فیلم با مجید مظفری، امیرحسین آرمان، آتش تقی‌پور، شهزاد کمال‌زاده، صادق توکلی، بنیامین مظفری و امین مومنی‌پورهمبازی است.

منبع خبر : همشهری امارت عربی متحده

2008-04-20 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سعید کریمی در سریال بچه مهندس ۳ از کرونا و استرس زمان فیلمبرداری گفت سعید کریمی در سریال بچه مهندس ۳ از کرونا و استرس زمان فیلمبرداری گفت
روایت سعید کریمی از شرایط سخت و پر استرسی که در سریال بچه مهندس پشت سر گذاشت
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
داستان سریال نجلا که در ایام اربعین ۹۹ از شبکه سه پخش می شود
سریال های تابستان ۹۹ تلویزیون ؛ از محمدرضا گلزار تا بهاره رهنما
تپق زدن های مهران مدیری مجری دورهمی واقعا غیر عمدی است؟
شرط عجیب صاحب خانه هادی کاظمی و سمانه پاکدل چه بود؟
پایان مبهم سریال پایتخت ۶ ؛ بدون نقی معمولی تکلیف این سریال چه می شود!؟
ممنوع التصویری های تلویزیون؛ از عادل فردوسی پور تا محمدرضا حیاتی
فردوس کاویانی بازیگر نقش کمال همسران ۲۶ سال بعد
اعتراف ریحانه پارسا بازیگر جوان درمورد حاشیه ها و جنجال هایش !
ماشین های معروف سریال های تلویزیونی ؛ از کامیون خوش رکاب تا ماشین بهتاش پایتخت
بازیگران معروفی که مجریان ناموفقی از آب در آمدند
شیلا خداداد بازیگر زن ایرانی از علت کم کاری اش در سینما پرده برداشت
حواشی سلبریتی ها؛ از ریحانه پارسا تا محسن چاوشی و بنیامین بهادری
فلورا سام در دورهمی ؛ ماجرای جالب عاشق شدن فلورا سام همسر مرحوم مجید اوجی
روایت مرحوم صدیقه کیانفر بازیگر معروف از روزهای پایانی عمر در قرنطینه
هم گناه ؛ سریالی که می تواند همه چیز در آن ختم به خیر نشود
بازگشت مهناز افشار به سینما و در ادامه عذرخواهی مهناز افشار !
logo-samandehi