شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

همه حواشی جایگزین برنامه نود و عادل | از جعل امضا برای حمایت از نود تا طعنه احمدی به عادل!

اشتراک:
جایگزین برنامه نود سینمای ایران و جهان
این روزها عادل ، میثاقی و فوتبال برتر که تلویحا جایگزین برنامه نود شد جز داغ ترین مسائل روز هستند. این درحالی است که مجریان صدا و سیما هم شاید به اجبار پست هایی در حمایت از محمدحسین میثاقی منتشر کرده اند که محمدرضا احمدی یکی از آن هاست. پیش از این علی ضیا در حالی که از عادل فردوسی پور حمایت کرده بود پستش را پاک کرده و از صدا و سیما حمایت کرد!

ویژه‌ برنامه فوتبال برتر با اجرای محمدحسین میثاقی هرچند که به عنوان جایگزین برنامه نود به طور رسمی معرفی نشده اما با قطع پخش ۹۰ و تغییر شکل برنامه فوتبال برتر که به برنامه تلویزیون نود هم بی شباهت نیست تقریبا همه طرفداران برنامه ۹۰ را از پخش دوباره آن مایوس کرده است. در این وانفسا مجری مانند محمدرضا احمدی هم در اینستاگرام با انتشار پستی از محمدحسین میثاقی حمایت کرد و کیهان هم اعلام کرد که برخی از خبرنگاران اعلام کرده اند که طومار حمایت از عادل فردوسی پور را امضا نکرده اند! در ادامه همه این حواشی را یک جا بخوانید.

حواشی جایگزین برنامه نود

کدام خبرنگاران به کیهان زنگ زدند و گفتند امضاشان در حمایت از عادل فردوسی‌پور، جعلی است؟

اخیرا گروهی از خبرنگاران رسانه‌های اصلاح‌طلب، اقدام به جمع‌آوری امضا برای بازگشت
عادل فردوسی‌پور به برنامه «۹۰» نمودند، اما در اقدامی مجرمانه و غیراخلاقی،
امضای برخی افراد را جعل کردند!

برخی از خبرنگارهایی که نامشان در فهرست درخواست کنندگان از رئیس‌صداوسیما برای
بازگرداندن فردوسی پور به «۹۰» درج شده، در تماس باکیهان، اعلام کردند که با این
نامه همراه نشده و امضای آنها جعل شده است!
با توجه به اینکه جعل امضای افراد، از نظر قانونی جرمی آشکار و تعرض به حقوق افراد محسوب
می‌شود، مدعی العموم می‌تواند اقدام به برخورد قضایی با متولیان این جریان کند.

کیهان نام هیچ خبرنگاری را ذکر نکرده است.

طعنه محمدرضا احمدی به فردوسی‌پور در حمایت از میثاقی و جایگزین برنامه نود

مجری جدید برنامه ستاره‌ساز از حضورش در این برنامه نوشت.
احمدی از این نوشته که تابع تصمیمات و مقررات سازمان صدا و سیماست.
جمله ای که کانال‌های منتقد فردوسی‌پور آن را طعنه به این مجری کنار گذاشته شده از ۹۰ خوانده اند.

محمدرضا احمدی که به عنوان مجری جدید برنامه ستاره ساز انتخاب شده است،
در اینستاگرامش تصویری را منتشر کرده و از مجری قبلی این برنامه تشکر کرده است.
او درباره میثاقی نوشت: «از زحمات محمدحسین میثاقی تشکر می کنم.
برایش در برنامه فوتبال برتر آرزوی موفقیت دارم.»

او ابتدا پست دیگری را منتشر کرده بود که اشاره ای به حضور میثاقی در برنامه عصر جدید نکرده بود
اما پس از حذف آن، تصویری را از خودش در کنار میثاقی منتشر کرد. بنابراین باید منتظر
حضور مجری سابق برنامه فوتبال۱۲۰ در برنامه عصرجدید هم باشیم.

جایگزین برنامه نودمحمدرضا احمدی

عیار جایگزین برنامه نود چه بود؟

۱- خلاصه بازی‌ها

اولین تفاوت خلاصه بازی‌های «نود» و «فوتبال برتر»، موسیقی پس‌زمینه است که چه در خلاصه بازی و چه در نشست خبری سرمربیان وجود دارد؛ گویی در «فوتبال برتر»، وجه «سرگرمی» کمی پررنگ‌تر از «نود» باشد. دیگر آن که «نود» در یکی دو سال اخیر، نکات آماری جذابی درباره بازی‌ها ارائه می‌کرد که در خلال خلاصه بازی زیرنویس می‌شد. «فوتبال برتر» فاقد این نکات آماری است؛ نه تنها در خلاصه بازی، بلکه در میان صحبت‌های مجری نیز چنین ایده‌ای یافت نمی‌شود. به علاوه حواشی و فرامتن مسابقه که در خلاصه بازی «نود» مورد توجه بود، در «فوتبال برتر» وجود ندارد؛ چیزی که نقطه تمایز اصلی خلاصه بازی «نود» با سایت‌های اینترنتی و برنامه «شب‌های فوتبالی» شبکه ورزش بود. نقطه قوت «فوتبال برتر» در این زمینه، خلاصه آمار بازی است که به همراه نتیجه نهایی بازی، زیرنویس ثابت آیتم است. چیزی که «نود» نداشت.

کارشناسان فوتبال برتر که جایگزین برنامه نود شد

۲- کارشناسی فنی

«نود» عادل فردوسی‌پور بحث‌های فنی را در قالب بخش آنالیز تصویری پیگیری و هر هفته یک آنالیز ۵-۶ دقیقه‌ای ارائه می‌کرد. «فوتبال برتر» اما فعلاً از طریق گفت‌وگو با کارشناس فوتبال این کار را انجام می‌دهد؛ این هفته امیر حاج‌رضایی کارشناس برنامه بود و مشخص نبود که وی کارشناس ثابت برنامه است یا هر هفته، یک نفر مهمان خواهد بود. آنالیز تصویری «نود» با ارائه تصویر و آمار، طبعاً سندیت بیشتری دارد و در مقابل گفت‌وگو با کارشناس، به لحاظ ماهیت پویا و زنده، می‌تواند حاوی برخی حواشی جذاب باشد؛ مانند برخی خاطره‌بازی‌های کوتاه که میثاقی با حاج‌رضایی انجام می‌داد. گفت‌وگو با مهمان، شمشیر دولبه‌ای است که می‌تواند با کند کردن ریتم برنامه، مخاطب «فوتبال برتر» را فراری دهد یا با انتخاب به‌جای مهمان، جذابیت برنامه را افزایش دهد. با یک برنامه نمی‌توان عیار واقعی این بخش را سنجید.

جایگزین برنامه نودویژه‌ برنامه فوتبال برتر

۳- کارشناسی داوری

«نود» هر هفته از یک کارشناس داوری استفاده می‌کرد و معمولاً چهره‌هایی را مورد توجه قرار می‌داد که به تازگی از داوری بازنشسته شده بودند یا مانند محمد فنایی به دلیل قضاوت در فینال جام جهانی، شاخص‌تر از بقیه بودند. مهمان هفته اول «فوتبال برتر» رضا غیاثی بود که در سال‌های اخیر، از توجهات عمومی دور شده بود و نقطه قوتی برای «فوتبال برتر» محسوب نمی‌شد.

«فوتبال برتر» در این زمینه یک قدم جلوتر گذاشته بود و به جای یک نفر، از نظرات سه کارشناس داوری استفاده کرده بود که یک نفر به صورت مهمان حضوری برنامه و دو نفر نظرات‌شان به صورت آیتم در اختیار برنامه قرار گرفته بود. اما باید در نظر داشت که همان یک کارشناس داوری «نود» به خاطر اعتباری که این برنامه طی سال‌ها کسب کرده بود، معمولاً نظراتش بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت و هر هفته، مهم بود که چه کسی کارشناس داوری «نود» باشد.

کیهان / خبرآنلاین / خراسان

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس