یک معلمِ موسیقی فوق العاده برای بچه‌های اوتیسم در ماه عسل

یک معلمِ موسیقی فوق العاده برای بچه‌های اوتیسم در ماه عسلسینمای ایران و جهان
مهمان درخشان ماه عسل . خانم آگاهی دارای مدرک فوق لیسانس حسابداری و لیسانس موسیقی بود . او حسابداری را به خاطر پدرش که در شرکت ایران خودرو بود و دوست داشت دخترش در آنجا کار کند می‌خواند سپس به دنبال علاقه اش یعنی موسیقی می‌رود و ....

مهمان درخشان ماه عسل . خانم آگاهی دارای مدرک فوق لیسانس حسابداری و لیسانس موسیقی بود . او حسابداری را به خاطر پدرش که در شرکت ایران خودرو بود و دوست داشت دخترش در آنجا کار کند می‌خواند سپس به دنبال علاقه اش یعنی موسیقی می‌رود و دوره دوم تحصیلات را در رشته موسیقی تا کارشناسی می‌گذراند. در ادامه داستان قسمت شانزدهم ماه عسل را ببینید.

قسمت شانزدهم ماه عسل

آگاهی در گفت و گو با احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل قصه زندگی خود را اینگونه شروع می‌کند:

کسی که قرار بود در مدرسه استثنایی برای مدرسه دخترخاله ام عروسک گردانی کند
غیبت می‌کند و از من دعوت می‌کنند برنامه جشن را برپا کنم آن موقع در مقطع پیش دانشگاهی بودم،
برای اولین بار با معلولان روبرو شدم، بسیار ترسیده بودم و یک هفته حالم بود و فکرم درگیر بچه‌های مدرسه بود. درکی از این بچه‌ها نداشتم،چون آشنایی با بیماران اوتیسم و سندرم دان نداشتم.

تا اینکه این مدرسه استثنایی از من دعوت کرد ماهی یک بار و هر بار یک ساعت ساز برایشان بزنم.
به میل خودم ماهی دو بار به آنجا می‌رفتم و واکنش آن بچه‌ها خوشحالی وهورا کردن بود.
من بر ترسم غلبه می‌کردم، می‌رفتم و گروه‌های سرود با آن‌ها تشکیل می‌دادم.

یک سال به این منوال گذشت و به من گفتند این بچه‌ها دارای اوتیسم هستند.
من در این مدت پیش دانشگاهی را تمام کردم و برای کنکور هم درس نمی‌خواندم.
این مدرسه یک روز به من گفت: اگر موسیقی را ادامه بدهم حمایتم خواهند کرد.
علت اصلی این استقبال جنسیت زن بودن من بود و اینکه کارم را با علاقه انجام می‌دادم.

در قسمت شانزدهم ماه عسل چه گذشت؟

مدرسه برای من معلم اختصاص داد و به من درس‌های مدرسه یعنی کاردرمانی و گفتاردرمانی آموزش می‌دادند تا شناخت از بچه‌های مدرسه بیابم.
منم ادامه تحصیلم در حسابداری را آغاز کردم.
من به دلیل رودربایستی این پیشنهاد مدرسه را برای انجام موسیقی پذیرفتم.

در این مقطع مدیر مدرسه کار با دانش آموزان را به من نسپرده بود، چون یادگیری من از درس‌های مدرسه استثنایی تمام نشده بود.

من از سال ۸۵ اجازه شروع به کار در این مدرسه استثنایی کردم و چیز‌هایی که یاد گرفته بودم
را به بچه‌ها می‌آموختم.

داستان قسمت شانزدهم ماه عسل چه بود؟

به مرور زمان یاد گرفتم با یک فرد مبتلا به اتیسم و سندرم دان است
چگونه کار کنم و آرام آرام شاگرد‌های بیشتری به من سپردند.
من متوجه شدم اتیسم مانند اثرانگشت است و در هر کسی متفاوت خودش را نشان می‌دهد.
مدرسه استثنایی قرار شد تعطیل شود و من ماندم با کلی سوالات!

مرکز استثنایی دیگری آمد و از من برای همکاری با آن‌ها دعوت کردند این مرکز استثنایی به دانش آموزان پسر بالای ۱۴ سال آموزش می‌دادند.

من این پیشنهاد را پذیرفتم و درصدد یافتن جواب سوالات خودم از دنیای اتیسم بودم.
اولین کنسرتم را سال ۸۷ برپا کردم و بسیار استرس داشتم از اینکه آیا
همه بچه‌های اتیسمی و سندرم دان می‌توانند آموزش من در موسیقی را اجرا کنند.

قسمت شانزدهم ماه عسل

مهمان قسمت شانزدهم ماه عسل

از این جا به بعد خانواده‌های بچه‌ها با من رابطه گرفتند که به فرزندشان موسیقی آموزش بدهم. من ایمان داشتم بچه‌ها موسیقی یاد می‌گیرند و تلاش خودم را به کار گرفتم.

خانم پزشکی که مادر یکی از بیماران اوتیسمی است به برنامه ماه عسل آمده و می‌گوید:
دخترم اوتیسم شدیدی داشت و پزشکان ما را از درمان او ناامید کرده بودند.
مشکلی که دخترم داشت در برقراری کلامی و اجتماعی بود و آرامش هم اصلا نداشت.
او مسمومیتی که در دوره جنینی با گاز co۲ داشته است او را بیمار و ناتوان کرده بود.
طیف بیماری اوتیسم بسیار گسترده است.

همیشه سعی می‌کردم امیدم به خدا را قطع نکنم و احساس می‌کردم خداوند نوری
به زندگی ام می‌تاباند و آن نور استاد پیانوی دخترم خانم آگاهی و استاد نقاشی دخترم بود.

وقتی به مدرسه‌ای می‌رفتم برای ثبت نام دخترم و متوجه می‌شدند من و همسرم پزشک هستیم بسیار خوشحال می‌شدند، اما بعد از اینکه متوجه اوتیسمی بودن دخترم شدند بسیار تعجب می‌کردند و ناراحت می‌شدند.

تمام خواهرزاده‌ها و برادرزاده هایم عضو نخبگان کشور هستند و من آرزو داشتم دخترم
فقط بتواند لباس مدرسه بپوشد. با مربی‌هایی که صحبت کرده بودیم برای آموزش دادن موسیقی به دخترم را نپذیرفتند به دلیل ناتوانایی فرزندم.
تااینکه با آگاهی آشنا شدم.

مهمان قسمت شانزدهم ماه عسل که بود؟

مهمان دوم برنامه امروز ماه عسل مادر یکی از دختر‌های اوتیسمی بود که مدرسه
برای تحصیل فرزندش پیدا نمی‌کند. این مادر جوان می‌گوید:
دخترم به اوتیسم شدید مبتلاست و خیلی برای او وقت گذاشتیم و هزینه کردیم.

تا اینکه دخترم را برای آموزش موسیقی نزد خانم آگاهی بردیم که او را ارزیابی کند و خانم آگاهی معتقد بود فرزندم یک پیانیست موفق خواهد شد.

خانم آگاهی یک روز به ما پیشنهاد داد با همکاری دخترم مستند بسازد و من در ابتدا ناراحت بودم از این موضوع. به مرور زمان متوجه شدم که دخترم در موسیقی باسواد شده بود.

خانم آگاهی، مربی موسیقی دانش آموزان استثنایی در ادامه می‌گوید:
بچه‌هایی که در طیف وسط اوتیسم قرار دارند بسیار به حمایت نیاز دارند و خانواده‌ها باید
خیلی برای آن‌ها هزینه کنند و به همین دلیل تصمیم گرفتم کلاس‌های آموزشی ام را سه روز در هفته رایگان کنم.

من یه کافه راه اندازی کردم و از ده بچه مبتلا به اوتیسم و سندرم دان دعوت به همکاری کردم برای اینکه معتقد به حمایت کردن از این بچه‌ها هستم و اتفاق بدی که افتاد ۱۴۰ خانواده پیشنهاد همکاری فرزندان اوتیسم و سندرم دان بودن شان را به ما دادند و فضای کافه من فقط ۴۰ متر بود. این بچه‌ها به حمایت بیشتر برای فعالیت‌های اجتماعی نیاز دارند.

در پایان برنامه چند دختر و پسر مبتلا به اوتیسم و سندرم دان که مادران دو نفر از این بیماران مهمان برنامه بودند در برنامه ماه عسل ترانه خواندند و موسیقی نواختند.

انتقاد احسان علیخانی از مهمانانش!

محمدرضا میرشاه ولد با انتشار این کارتون در اینستاگرامش نوشت: ای کاش “ماه عسل” مسئولین نابسامانی را پای میز می نشاند نه قربانیانش را!

قسمت شانزدهم ماه عسل

انتقاد از ماه عسل و احسان علیخانی

میزان / خبرآنلاین

2018-06-03 / گردآوری:
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
بالاخره بعد از چندروز علت جدایی شاهرخ استخری و همسرش مشخص شد!بالاخره بعد از چندروز علت جدایی شاهرخ استخری و همسرش مشخص شد!
جنجال همسر سابق شوهر بهاره رهنما و حمایت گسترده هنرمندان زن از او | از شیلا خداداد تا الناز حبیبیجنجال همسر سابق شوهر بهاره رهنما و حمایت گسترده هنرمندان زن از او | از شیلا خداداد تا الناز حبیبی
علت عجیب غیر فعال شدن صفحه اینستاگرام ریحانه پارسا از زبان خودش!علت عجیب غیر فعال شدن صفحه اینستاگرام ریحانه پارسا از زبان خودش!
وقتی بهاره رهنما در اولین سالگرد عقدش سورپرایز شد!وقتی بهاره رهنما در اولین سالگرد عقدش سورپرایز شد!
حذف برنده باش از کنداکتور شبکه سه پس از فتوای آیت الله مکارم !حذف برنده باش از کنداکتور شبکه سه پس از فتوای آیت الله مکارم !
عصبانیت امیرمهدی ژوله از سخنان نماینده سراوان در مجلسعصبانیت امیرمهدی ژوله از سخنان نماینده سراوان در مجلس
جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و جنجال عشقی ۲۰ ساله !جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و جنجال عشقی ۲۰ ساله !
پشت پرده و خرج مسابقه برنده باش تا رسیدن به گلزار چقدر است؟پشت پرده و خرج مسابقه برنده باش تا رسیدن به گلزار چقدر است؟
چهره های مشهور در اکران خصوصی فیلم پارادایس | از تازه عروس و داماد هنری تا جواد و مهلقا!چهره های مشهور در اکران خصوصی فیلم پارادایس | از تازه عروس و داماد هنری تا جواد و مهلقا!
استوری جنجالی اینستا مونا فرجاد و شکایت معصومه ابتکار از این بازیگر!استوری جنجالی اینستا مونا فرجاد و شکایت معصومه ابتکار از این بازیگر!
از نذری محمد رضا گلزار تا هزارهزار هوادار و میلیاردها دستمزد!‏از نذری محمد رضا گلزار تا هزارهزار هوادار و میلیاردها دستمزد!‏
ستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنیستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنی
تبلیغ یک مجموعه ورزشی زندگی خصوصی کمند امیرسلیمانی را افشا کرد!تبلیغ یک مجموعه ورزشی زندگی خصوصی کمند امیرسلیمانی را افشا کرد!
حضور هنرمندان در منزل خانواده جمشید مشایخی | از آقایِ وزیر تا همایون اسعدیانحضور هنرمندان در منزل خانواده جمشید مشایخی | از آقایِ وزیر تا همایون اسعدیان
چهره های محبوب در اکران ژن خوک | از سینا مهراد تا حامد بهدادچهره های محبوب در اکران ژن خوک | از سینا مهراد تا حامد بهداد
حاشیه های زندگی خصوصی ماهایا پطروسیان ازدواج و طلاق او با مرد ایتالیاییحاشیه های زندگی خصوصی ماهایا پطروسیان ازدواج و طلاق او با مرد ایتالیایی
گفتگوی جنجالی لیندا کیانی در من و شما و اعتراف به تنفر از بازی در سریال پرستارانگفتگوی جنجالی لیندا کیانی در من و شما و اعتراف به تنفر از بازی در سریال پرستاران
سریال جدید ریحانه پارسا | حمله کیهان به خاطر بازی کردن دوباره او در تلویزیونسریال جدید ریحانه پارسا | حمله کیهان به خاطر بازی کردن دوباره او در تلویزیون
جنجال های انتخاب مجری هفت | از شایعه‌ای درباره مهران مدیری تا حضور جنجالی رشیدپورجنجال های انتخاب مجری هفت | از شایعه‌ای درباره مهران مدیری تا حضور جنجالی رشیدپور
مجری گری اکبر عبدی و ۵ دلیل برای اینکه عمو اکبر مجری خوبی نیستمجری گری اکبر عبدی و ۵ دلیل برای اینکه عمو اکبر مجری خوبی نیست
هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!
اکران فیلم سینمایی دشمن زن با حضور چهره های مشهور | از الناز حبیبی تا امیرحسین آرماناکران فیلم سینمایی دشمن زن با حضور چهره های مشهور | از الناز حبیبی تا امیرحسین آرمان
آیا نقش نیما شعبان نژاد در ممنوعه حذف شده؟ واکنش جنجالی نیما شعبان‌نژاد به این موضوع!آیا نقش نیما شعبان نژاد در ممنوعه حذف شده؟ واکنش جنجالی نیما شعبان‌نژاد به این موضوع!
مراسم افطاری بهنوش بختیاری با حضور هنرمندان مشهورمراسم افطاری بهنوش بختیاری با حضور هنرمندان مشهور
انتقادهای وحشتناک به سریال پدر | به جای آن تکرار جومونگ و یوسف را پخش کنید!انتقادهای وحشتناک به سریال پدر | به جای آن تکرار جومونگ و یوسف را پخش کنید!
ماجرای ممنوع التصویری محمد اصغری کارشناس هواشناسی پس از حضور در حالا خورشید!+فیلمماجرای ممنوع التصویری محمد اصغری کارشناس هواشناسی پس از حضور در حالا خورشید!+فیلم
شغل عجیب فریبرز عرب‌نیا در کانادا/ از ایران ارز خارج نمی کنم!شغل عجیب فریبرز عرب‌نیا در کانادا/ از ایران ارز خارج نمی کنم!
ترکیب جالب داوران عصر جدید و جایزه خفن و بی نظیر این برنامه!ترکیب جالب داوران عصر جدید و جایزه خفن و بی نظیر این برنامه!
بهترین سریال نوروزی ۹۸ و ویژگی های مثبت و منفی آن!بهترین سریال نوروزی ۹۸ و ویژگی های مثبت و منفی آن!
از مهناز افشار تا رضا کیانیان | اکران خصوصی فیلم سینمایی دلم می‌خواداز مهناز افشار تا رضا کیانیان | اکران خصوصی فیلم سینمایی دلم می‌خواد
ماجرای ممنوع التصویری محمد اصغری کارشناس هواشناسی پس از حضور در حالا خورشید!+فیلمماجرای ممنوع التصویری محمد اصغری کارشناس هواشناسی پس از حضور در حالا خورشید!+فیلم
محمد اصغری کارشناس هواشناسی ، با اینکه فروردین امسال به عنوان پرکارترین چهره صدا و سیما شناخته شد در برنامه تلویزیونی اختیاریه از علت ممنوع‌التصویری اش در تلویزیون پرده برداشت.
سوژه های روز رو این جا ببینید !
به آسانی 8 میلیون تومن برنده شوید !
یک عروسی رویایی داشته باشید ! | بهترین ها را اینجا ببینید
زیبایی اندام خانم ها( جمع کردن باسن و بالا کشیدن سینه ) در زمانی کوتاه
پشت پرده و خرج مسابقه برنده باش تا رسیدن به گلزار چقدر است؟
حذف برنده باش از کنداکتور شبکه سه پس از فتوای آیت الله مکارم !
چهره های بسیار مشهور در مراسم افتتاحیه سریال رالی ایرانی ۲
راز جوانی مادر زیبا کرمعلی چیست؟
ستاره های بسیار مشهور در اکران فیلم جهان با من برقص | از هانیه تا قاسم ها!
مصاحبه پیمان قاسم خانی و شوخی جالب او با لیگ ۲ در جشنواره جهانی فجر
بالاخره اسم پسر دوم بنیامین بهادری اعلام شد!
مراسم عروسی الهام حمیدی ( فروردین ۹۸ ) و کارت دعوتش!
مهم ترین سرنخ های قسمت اول فصل هشتم بازی تاج و تخت (۱)
جنجال های خز پوشی خانم بازیگر | از بهنوش طباطبایی تا ساره بیات!
حواشی و تصاویر روز اول جشنواره جهانی فجر ۹۸ | ازجواد عزتی و همسرش تا نگار جواهریان!
افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۸ با تیکه حاتمی کیا به رضا کیانیان! +فیلم
چهره های محبوب در اکران ژن خوک | از سینا مهراد تا حامد بهداد
همه احتمال ها و آنچه از فصل آخر سریال بازی تاج و تخت نمی دانید!
واکنش چهره ها به نامگذاری خیابان شجریان و بازیگران و هنرمندان مشهور!
فال روزانه
تعبیر خواب