مشاهده : 139تلویزیون ایران, رسانهRSS

گزارشی از سریال عظیم تاریخی «نردبامی از آسمان»

گزارشی از سریال عظیم تاریخی «نردبامی از آسمان»سینمای ایران و جهان
لطیفی در سریالی به کارگردانی خودش بازی می کند سینمای ما- با اضافه شدن محمد حسین لطیفی کارگردان سریال «نردبامی بر آسمان»به جمع بازیگران، تصویربرداری این مجموعه در دکورهای شهر کاشان واقع در شهرک غزالی ادامه دارد. علی غفاری مجری طرح و مدیر تولید مجموعه تلویزیونی «نردبامی بر آسمان» گفت: تا به حال حدود ۱۰ […]

لطیفی در سریالی به کارگردانی خودش بازی می کند

سینمای ما- با اضافه شدن محمد حسین لطیفی کارگردان سریال «نردبامی بر آسمان»به جمع بازیگران، تصویربرداری این مجموعه در دکورهای شهر کاشان واقع در شهرک غزالی ادامه دارد. علی غفاری مجری طرح و مدیر تولید مجموعه تلویزیونی «نردبامی بر آسمان» گفت: تا به حال حدود ۱۰ درصد از کار انجام شده و تا به حال داریوش کاردان، زهرا سعیدی، بهاره ارجمند و علیرضا مظفری در نقش کودکی غیاث الدین جلوی دوربین رفته‌اند.
وی در ادامه گفت: قرن نهم هجری بخش مهمی از تاریخ علمی و درخشان کشورعزیزمان ایران است و نردبامی بر آسمان، نمایشگر دوران زندگی پر فراز و نشیب یکی از دانشمندان برجسته این دوره به نام غیاث الدین جمشید کاشانی، معروف به بطلمیوس ثانی است.او یکصد و پنجاه سال پس از ساخت اولین رصدخانه ایران در شهر مراغه توسط دانشمند ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی بزرگترین رصدخانه زمانه خویش را در سمرقند طراحی و ساخت.

زدودن غبار فراموشی از دانشمند نامدار ایرانی در فضا
——————————————————————
وی افزود: غیاث الدین جمشید کاشانی ریاضی دان و منجم شهیر ایرانی، کاشف و محاسب عدد پی و سینوس یک درجه است که به پاس خدمات بیشمارش به جهان علم، یکی از مدارهای کره ماه به نام ایشان ثبت شده است و ما در تلاش هستیم تا با ساخت این مجموعه ارزشمند تلویزیونی بتوانیم غبار فراموشی از چهره این بخش از تاریخ گهربار کشورمان بزداییم.
وی با بیان اینکه پیش تولید اولیه مجموعه تلویزیونی «نردبامی بر آسمان» از تاریخ ۱۵ دی ماه سال گذشته آغاز شد، ادامه داد:پس از گذشت سه ماه و همزمان با نگارش متن فیلمنامه، مقرر شد که پس از آماده شدن حداقل نیمی از دکورهای مورد نظر(فاز اصفهان و کاشان) فیلمبرداری پروژه فوق در اوایل اسفند ماه سال گذشته آغاز و برای پخش در اواخر سال ۱۳۸۷ آماده شود. به همین منظور هسته اصلی تولید پروژه با مذاکره و دعوت از عوامل زبده و متخصص مورد نیاز در اوایل سال جاری شکل گرفت و مراحل اجرایی کار نیز با تمام توان آغاز شد.
غفاری ادامه داد: تیم‌های برنامه‌ریزی، تولید و کارگردانی، طراحی صحنه و لباس و آکساسوار جزو اولین گروه‌هایی بودند که طی این مدت شکل گرفته و فعالیت خویش را به صورت موازی آغاز کردند.کار ساخت دکورها و لوکیشن‌های مورد نیاز که با توجه به معماری ویژه دوره تیموریان و گورکانیان دقت و حساسیت ویژه‌ای را می‌طلبید نیز با انجام طراحی‌های مورد نظر توسط ایرج رامین‌فر مدیر هنری سریال و با تامین اعتبارات لازم در شهرک سینمایی غزالی و در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع طراحی و آغاز شد.
وی تصریح کرد: به کارگیری تعداد زیادی کارگر و ایجاد کارگاه‌های نجاری، آهنگری، راه اندازی ماشین آلات، خرید مصالح سنگین از قبیل تیرآهن، سیمان، آجر و … درخت کاری پر حجم و ایجاد فضای سبز و طبیعی در محوطه شهرها و قصرهای مورد نظر از جمله کارهای انجام شده است که از جمله آنها می‌توان به دکورهای میدان و دروازه اصلی شهر اصفهان، کوچه‌ها و معابر اصفهان، خانه سید علی آهنگر در اصفهان، میدان و دروازه اصلی شهرکاشان، بازار بزرگ کاشان شامل آهنگری، عطاری، ابزار سازی، خیاطی و پارچه فروشی، مسگری و…، مسجد جامع کاشان (صحن و حجره‌های طلاب، وضوخانه، مقابل و محراب)، دارالحکومه کاشان (سرای حاکم، سرای خاتون، راهروها، سالن جشن، تالار دارالحکومه، اتاق اقامت عبدالغفور سجزی و آی بانو و محل کار داروغه کاشان )، زندان کاشان (راهرو، سیاهچال و مقابل)، خانه غیاث، مکتبخانه کاشان، کاروانسرای مخروبه و مخفیگاه عیاران، آب انبار بزرگ شهر کاشان و…اشاره کرد.

طراحی‌های سمرقند و نیشابور تمام شد
————————————————-
وی درادامه گفت: طراحی‌های لازم جهت ساخت لوکیشن‌های مورد نیاز فاز دوم (سمرقند و نیشابور) نیز به پایان رسیده و در دستور کار قرار دارد. شهر سمرقند و نیشابور نیز شامل لوکیشن‌های بازار، میادین اصلی شهر، معابر، دروازه و برج‌ها، کاخ الغ بیگ (داخلی و خارجی )، رصدخانه مشهور شهرسمرقند، زندان، تالارها و خانه‌های اصلی شهر از جمله خانه غیاث و روحانی شهر سمرقند است.
وی با بیان اینکه موارد نامبرده فقط نیمی از لوکیشن‌های مورد نیاز پروژه نردبامی بر آسمان هستند و نزدیک به نیمی از لوکیشن‌های مجموعه در شهرهای کاشان، قشم، بندر ترکمن، اصفهان و سمرقند و بخارا (در کشور ازبکستان) به تصویر کشیده خواهد شد و در کنار تمام این فعالیت‌ها تهیه و ساخت ماکت‌های مورد نیاز و سفارش ابزار وآکساسوار خاص آن دوره تاریخی به افراد متخصص این حرفه سپرده شد که با نهایت دقت در حال انجام است.
وی درباره بازیگرانی که به این پروژه پیوسته‌اند نیز گفت: هماهنگی‌های اولیه و دعوت از بازیگران حرفه‌ای و صاحب نام جهت ایفای نقش‌های اصلی فیلمنامه نیز آغاز شد که انتخاب بازیگران فاز اول (اصفهان و کاشان) در الویت قرار دارد که بسیاری از آنها انتخاب شده‌اند و بازیگران بسیاری نیز در طول کار به مجموعه خواهند پیوست.همچنین انجام تست از بازیگران و مراجعان علاقمند، جهت انتخاب نقش‌های فرعی اقدام دیگری بود که در خلال این مدت جریان داشته و همچنان نیز ادامه دارد.
مدیر تولید مجموعه تلویزیونی نردبامی بر آسمان در ادامه گفت و گو با خبرنگار فارس گفت:پیش تولید مجموعه مورد نظر از اول آذرماه سال گذشته و با دعوت از بازیگران و عقد قرارداد وارد مرحله جدی‌تری شد. با توجه به حقیقی بودن شخصیت‌های داستان و حضور شخصیت‌های ارزشمندی که از دانشمندان، هنرمندان و فرهیختگان به‌نام زمان خویش بوده‌اند و همچنین لزوم وفادار ماندن به حقایق تاریخی در حین اجرای اثر، حساسیت کارگردان جهت انتخاب بازیگران جهت ایفای نقش‌های اصلی را دو چندان کرد که این مرحله از کار حدود سه ماه به طول انجامید و نتایج خوبی را نیز به همراه داشت. پس از قطعی شدن هر کدام از بازیگران، مرحله دوخت و دوز و طراحی روی لباسها نیز بصورت همزمان و در حجم وسیعی آغاز شد که در نهایت انجام تست چهره‌پردازی با طراحی آقای محسن بابایی از ۱۵ دی‌ماه سال گذشته آغاز شد.

پخش مجموعه از اواخر امسال آغاز خواهد شد
———————————————————
وی با بیان اینکه پخش مجموعه از اواخر سالجاری آغاز خواهد شد، افزود: یکی دیگر از امتیازات وی‍‍ژه و منحصر بفرد این مجموعه تلویزیونی استفاده از دوربین پیشرفته H.D است که با توجه به حجم بالای تروکاژ و ایجاد جلوه‌های بصری خاص، مناسب ترین روش جهت انجام ضبط تصاویر این مجموعه تلویزیونی است و بهره‌گیری از این روش پس از انجام تست‌های مورد نظر برای فیلمبرداری پروژه قطعی شد.
در خلاصه داستان مجموعه تلویزیونی «نردبامی بر آسمان» آمده است:حمله تیمور و سپاهیانش به شهرهای ایران آغاز می‌شود.در میانه آتش و خون، درشهر کاشان، فرزندی به دنیا می‌آید که نامش را جمشید می‌گذارند. پس از گذشت سال‌ها و در زمانه‌ای که حکام تیموری روز به روز تحت تاثیر علم و هنر معماری اصیل و اسلامی ایرانیان قرار می‌گیرند، غیاث الدین جمشید کاشانی، منجم، مبدع و محاسب بزرگی که سراسر دوران زندگی‌اش سرشار از اتفاقات و رویدادهای مهم علمی است به دعوت میرزا الغ بیگ، حاکم سمرقند راهی سفر می‌شود تا بسیار دورتر از زادگاهش دست به کار ساخت رصدخانه‌ای عظیم شود. دانشمندان و هنرمندان بسیاری از سراسر جهان در سمرقند گرد هم آمده‌اند اما نظریات و ایده‌های منحصر بفرد غیاث الدین همه را حیرت زده می‌کند و بزرگی علم او بهانه‌ای برای عداوت کوردلان و فرومایه‌گان حکومت می‌شود. رصدخانه ساخته می‌شود اما در نهایت حاسدان درباری علیه جانش توطئه می‌کنند و …
همچنین فرامرز قریبیان، اکبر عبدی، انوشیروان ارجمند، داریوش کاردان، محمد رضا داودنژاد، حسین معلومی، شبنم قلی خانی، ماه چهره خلیلی، برزو ارجمند، شهرام قائدی، علیرضا کمالی نژاد، زهرا سعیدی، مجید یاسر، صدرا حجازی، خشایار راد، ملیحه نیکجومند (شیده)، امیر زمستانی، بهار ارجمند، محسن امیری، نعیمه نظام دوست، علیرضا مظفری، مهدی عطاران، صدف اختر و وحید جلیلوند درنقش غیاث الدین جمشید کاشانی در این مجموعه ایفای نقش کرده‌اند.
فهرست برخی ازعوامل سازنده عبارتند از:
کارگردان: محمد حسین لطیفی، نویسنده: حامد عنقا (بر اساس طرحی از محمد حسین لطیفی، سید سعید رحمانی، حامد عنقا)، مجری طرح و مدیر تولید: علی غفاری، مدیر فیلمبرداری: ابراهیم غفوری، مدیر هنری و طراح صحنه و لباس: ایرج رامین‌فر، مدیراجرای دکور: داود علی اکبری، طراح چهره پردازی: محسن بابایی، جلوه‌های ویژه: محسن روزبهانی، صدابردار: سیامک نیازی، تدوین: فریور رضایی، موسیقی متن: محمد رضا درویشی، جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی، جلوه‌های ویژه بصری:هدیش بیگدلی شاملو و تهیه کننده:محسن علی اکبری.

گروه کارگردانی:
دستیار اول کارگردان: یعقوب غفاری، منشی صحنه: ندا قائدی، گروه کارگردانی: داریوش غلامی، گل افشان، علی افراز، استوری برد: فرشید آذری، کارگردان پشت صحنه: یعقوب غفاری، تدوین پشت صحنه: امیر امامی، تصویر بردار پشت صحنه: علی علی اکبری، عکس: محمد حسن ناحی، مشاور نجوم و ریاضی: دکتر محمدرضا نوروزی.

گروه تولید و برنامه‌ریزی:
برنامه‌ریز: امیر عباس لطیفی، دستیار اول تولید: هادی توحیدی، مدیر اداری و مالی: ابراهیم علی اکبری، پشتیبانی تولید و اداری: حسن صداقت، دستیار دوم تولید: امیر حسین جبه داری، اجرای برنامه ریزی: داریوش غلامی، دستیار برنامه‌ریزی: سارا رضایی، مسئول تدارکات: کاظم کریمی، اموردفتری: زینب علی اکبری و افسانه طهماسبی.

گروه فیلمبرداری:
فیلمبردار: مهدی امیری، نور: ایمان غفوری، گروه فیلمبرداری: رضا شیبانی، امین بهرام سری، اکبر مشکینی، امین مافی، امیر امیری، حامد عزت خواه.

گروه صحنه، لباس و دکور:
دستیار طراح صحنه و لباس: بابک کریمی، اجرای طرح لباس: نصرالله پورعلی اکبر، سرپرست آرشیو لباس: ژاله آنت، مدیر صحنه:حسین مسروری، ساخت آکساسوار: سید مرتضی خیرخواه، سید علی خیرخواه، حسن فرجی، حمید رحمانی، دستیاران صحنه: هادی نصیری، سعید هنرمند، علیرضا سلیمانی، میلاد آقا بیگی، فرید خلج، گروه لباس: زینب رنجبر، حسین طهماسبی، مریم سیاری، احمد قاسمی، امید چزائی، میثم علی اکبر، رسول تقیانی، مریم عباسی، دستیاران اجرای دکور: احمد ارشد، احمد تقیانی، وحید عباسی، منصور بدرلو، فرزاد حبیب زاده.

گروه چهره پردازی:
اجرای چهره پردازی: آرش فرد، محمد سیه‌پوش، نازنین امینی، راضیه صادقی، دستیار چهره پردازی:ناصر آقاسی

گروه صدا و تدوین:
دستیاران صدا:بابک نیازی، آرش نیازی، دستیار تدوین: حمید باشه آهنگر

گروه پشتیبانی ویژه:
مسئول بدلکاران: علیرضا فتحی، مربیان سوارکاری: فرامرز کلانتری، میثم هادیان‌فر، مسئول هنروران:کبری بختیاری

با تشکر از:مدیریت و حراست شهرک سینمایی غزالی، بنیاد سینمایی فارابی، سازمان میراث فرهنگی، سازمان توسعه سینمایی سوره، نمایندگی صدا و سیما در آسیای میانه، وزارت امور خارجه، سفارت ایران در تاشکند، سفارت ازبکستان در تهران،فرمانداری تهران،
کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس انقلاب اسلامی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران، شهرداری محترم منطقه ۲۱ تهران،
موسسه ناجی هنر، قرارگاه پانزده خرداد،فرماندهی پشتیبانی آماد کل سپاه پاسداران، قرارگاه فنی و مهندسی نبی اکرم (ص)، ریاست روابط عمومی ستاد مشترک، ریاست محترم موسسه فرهنگی شهید آوینی.
محصول سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (مرکز سیما فیلم)

منبع خبر : فارس

2008-04-20 / گردآوری:
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین ویدکتر طاهری
چهره های مشهور در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهرانچهره های مشهور در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران
مراسم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۹ | از گل‌شیفته فراهانی تا سلنا گومز!مراسم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۹ | از گل‌شیفته فراهانی تا سلنا گومز!
رهایی سلمان خان از ۵ سال زندان به جرم کشتن دو حیوان کمیاب!رهایی سلمان خان از ۵ سال زندان به جرم کشتن دو حیوان کمیاب!
حرف های تلخ اما واقعیِ امیر آتشانی: بخاطر زنده ماندن همه زندگی‌ام را فروختم!حرف های تلخ اما واقعیِ امیر آتشانی: بخاطر زنده ماندن همه زندگی‌ام را فروختم!
جنجال پوشش جدید آزاده نامداری در خیابان های پاییزی شهر!جنجال پوشش جدید آزاده نامداری در خیابان های پاییزی شهر!
اخراج مجری شبکه کردستان پس از سوتی زشت در این برنامهاخراج مجری شبکه کردستان پس از سوتی زشت در این برنامه
ماجرای طولانی توهین‌ در برنامه تلویزیونی به شرکت کننده ها! ؛ از زرشک فرزاد حسنی تا سطل آشغال کارشناس آشپزی!ماجرای طولانی توهین‌ در برنامه تلویزیونی به شرکت کننده ها! ؛ از زرشک فرزاد حسنی تا سطل آشغال کارشناس آشپزی!
تیپ محمدرضا گلزار و نحسی ۱۳ برای آقای خوش‌ تیپ!تیپ محمدرضا گلزار و نحسی ۱۳ برای آقای خوش‌ تیپ!
ظاهر ساده و احساسات رقیق آنجلینا جولی در سفر به عراقظاهر ساده و احساسات رقیق آنجلینا جولی در سفر به عراق
علت استقبال از سریال بانوی عمارت چیست؟علت استقبال از سریال بانوی عمارت چیست؟
همه بازیگرانی که از نداشتن خواستگار گلایه کردند! |ز نرگس محمدی تا سمانه پاکدلهمه بازیگرانی که از نداشتن خواستگار گلایه کردند! |ز نرگس محمدی تا سمانه پاکدل
آرزوی سلامتی بهنام صفوی توسط افراد مشهور | از احسان علیخانی تا پرویز پرستویی!آرزوی سلامتی بهنام صفوی توسط افراد مشهور | از احسان علیخانی تا پرویز پرستویی!
ماجرای ۲۴ ساعت جنگ کودکانه بین رضا رشیدپور و اخبار شبانگاهی و واکنش جالب مهراب قاسمخانی !ماجرای ۲۴ ساعت جنگ کودکانه بین رضا رشیدپور و اخبار شبانگاهی و واکنش جالب مهراب قاسمخانی !
منابع مالی شبکه من‌ و تو در دست دشمنان امیرکبیرمنابع مالی شبکه من‌ و تو در دست دشمنان امیرکبیر
نشست خبری فیلم بیست و سه نفر ؛ فیلمی که فراستی از آن تعریف عجیبی کرد!نشست خبری فیلم بیست و سه نفر ؛ فیلمی که فراستی از آن تعریف عجیبی کرد!
شایعات سریال جدید حسن فتحی برای تلویزیون؛ تکلیف فصل چهارم شهرزاد چه می شود؟شایعات سریال جدید حسن فتحی برای تلویزیون؛ تکلیف فصل چهارم شهرزاد چه می شود؟
همه حواشی جایگزین برنامه نود و عادل | از جعل امضا برای حمایت از نود تا طعنه احمدی به عادل!همه حواشی جایگزین برنامه نود و عادل | از جعل امضا برای حمایت از نود تا طعنه احمدی به عادل!
فهرست ۱۰۰ فیلم برتر جهان که انگلیسی نیستند/ ۴ فیلم ایرانی در فهرستفهرست ۱۰۰ فیلم برتر جهان که انگلیسی نیستند/ ۴ فیلم ایرانی در فهرست
مجوز فعالیت رابعه اسکویی صادر شد| تبریک جالب کامبیز دیرباز به وی!مجوز فعالیت رابعه اسکویی صادر شد| تبریک جالب کامبیز دیرباز به وی!
شادی پس از گل مهدی طارمی دادِ پولاد کیمیایی را هم در آورد!شادی پس از گل مهدی طارمی دادِ پولاد کیمیایی را هم در آورد!
پخش قسمت اول سریال احضار | صحبت های جالب این کارگردان!پخش قسمت اول سریال احضار | صحبت های جالب این کارگردان!
هنرمندان مشهور در جشنواره سلامت | از کتایون ریاحی تا داریوش مهرجویی و همسرش !هنرمندان مشهور در جشنواره سلامت | از کتایون ریاحی تا داریوش مهرجویی و همسرش !
اختتامیه جشنواره سلامت ۹۷ با حضور هنرمندان بسیار مشهور | از محمدرضا فروتن تا حمید فرخ نژاداختتامیه جشنواره سلامت ۹۷ با حضور هنرمندان بسیار مشهور | از محمدرضا فروتن تا حمید فرخ نژاد
افتضاحی که کارشناس آشپزی در برنامه دستپخت به بار آورد!افتضاحی که کارشناس آشپزی در برنامه دستپخت به بار آورد!
آقایون سیما : شفاف سازی درباره پخش ۹۰ چه شد؟بغض عادل فردوسی پور در این روزها!آقایون سیما : شفاف سازی درباره پخش ۹۰ چه شد؟بغض عادل فردوسی پور در این روزها!
داستان عجیب مهمانان شب دوازدهم ماه عسل از آفریقای جنوبی ایران!داستان عجیب مهمانان شب دوازدهم ماه عسل از آفریقای جنوبی ایران!
آیا بازیگری که در استادیوم آزادی به همراه همسرش بازداشت شد، محسن افشانی بود؟آیا بازیگری که در استادیوم آزادی به همراه همسرش بازداشت شد، محسن افشانی بود؟
ازدواج بازیگران با سیاست مداران معروف | از مهناز افشار تا مریم کاویانی!ازدواج بازیگران با سیاست مداران معروف | از مهناز افشار تا مریم کاویانی!
دردسرهای عمل‌ های زیبایی بازیگران زن در سریال‌ های تاریخی!دردسرهای عمل‌ های زیبایی بازیگران زن در سریال‌ های تاریخی!
جنجالی که ماجرای ممنوع الکاری محسن چاوشی درست کرده!!!جنجالی که ماجرای ممنوع الکاری محسن چاوشی درست کرده!!!
ماجرای رابطه ترلان پروانه با فرشاد احمدزاده و سعید عزت اللهی از زبانِ خودشماجرای رابطه ترلان پروانه با فرشاد احمدزاده و سعید عزت اللهی از زبانِ خودش
ترلان پروانه پس از ماه ها به حواشی منتشر شده درباره رابطه با سعید عزت‌اللهی و فرشاد احمدزاده واکنش نشان داد و آن‌ها را بی‌اساس و غیرواقعی دانست. پس ماجرای آن فیلم چه بود؟
سوژه های روز رو این جا ببینید !
آشپزی ماه رمضان ( سحر و افطار )
از بین بردن چاقی موضعی به آسانی و فوری !
فال روزانه
اکران فیلم متری شیش و نیم با حضور چهره ها | کدام سکانس از متری شیش و نیم حذف شد؟
حواشی قسمت آخر بازی تاج و تخت و گاف جدیدی که داد!
درامد بازیگران سریال بازی تاج و تخت ؛ آن ها برندگان واقعی تاج و تخت هستند!
جلوگیری از اجرای شهره سلطانی به خاطر داشتن عکس با سگ | پس گلزار و حیایی چه؟
اعلام حکم همسر مهناز افشار و واکنش مهناز به ۱۷ سال زندان و جریمه سنگین همسرش!
تاثیر قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت بر اقتصاد آمریکا | مرخصی ۱۱ میلیون امریکایی!
اکران فیلم سامورایی در برلین و واکنش تند فرخ نژاد و بهت ژوله نسبت به حذف تصاویر ژوله از تیزر این فیلم!
هشتمین افطاری خیریه مهرلیلا با حضور چهره های مشهور| از مهران غفوریان تا نسیم ادبی
چهره ها در اکران مردمی فیلم خانه دیگری | از آریا عظیمی نژاد و همسرش تا لیلا زارع!
هزینه‌ سنگین حضور بازیگران در تلویزیون
خشم عجیب طرفداران بازی تاج و تخت | کمپین اعتراضی علیه نویسندگان
صدور حکم پرونده‌ ی همسر مهناز افشار بدون جزئیات |چرا مهناز افشار بعد از ازدواجش پُرحاشیه شد؟
مراسم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۹ | از گل‌شیفته فراهانی تا سلنا گومز!
توضیحات شقایق دلشاد درباره داشتن بادیگارد و سوژه شدن توسط پرویز پرستویی
همه حواشیِ زندگی سلطان حاشیه! |از اجرای ماه عسل تا حواشی ازدواج!
تعبیر خواب