اصول انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل

اشتراک:
اصول انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل دکوراسیون منزل
کی از مهمترین عناصر دکوراسیون در هر خانه، فرش است. فرش‌ها، به خصوص فرش‌های دستباف ایرانی، یک اثر هنری محسوب می‌شوند و نقش‌ها و انواع مختلفی دارند که هر یک سبک و چیدمان خاصی در خانه ایجاد می‌کنند. با ما همراه باشیبد .

فرش در شیک و زیبا بودن دکوراسیون منزل نقش بسیار مهمی دارد پس باید در انتخاب آن نکاتی را رعایت کنید تا بهترین و مناسب ترین فرش را بخرید. فرش مناسب دکوراسیون برای منزل را در این مجموعه ببینید.
اصول انتخاب فرش  را در پرشین وی ببینید.

اصول انتخاب فرش

۱ – انتخاب فرشی که بیش از اندازه کوچک است !اگر فرشی که برای یک اتاق در نظر می گیرید بیش از اندازه کوچک باشد باعث می شود که فضای اتاق بسیار کوچک تر از آنچه که است ،به نظر برسد .یک طراح دکوراسیون داخلی می گوید : فرش را باید به اندازه ای در نظر گرفت که مبلمان و دیگر وسایل دور تا دور آن جا بگیرد و تا آنجایی بزرگ باشد که زمانیکه روی مبل می نشینیم ،پاهایمان رویزمین قرار نگیرند .مخصوصا اینکه این نکته در اتاق نشیمن باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.در اتاق خواب باید اندازه ی فرش طوری باشد که زمانیکه از خواب بیدار می شوید و پای خود راروی زمین می گذارید ،پایتان روی فرش قرار گیرد.

اتاق پذیراییانتخاب فرش

۲ – استفاده نکردن از چند تکه قالیچه کوچک در یک اتاق!بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به جای استفاده از چند تکه فرش و قالیچه ی کوچک،از یک فرش بزرگ در اتاق استفاده کنند که این یا به دلیل قیمت آن می باشد و یا دلایلیدیگر دارد .طراح داخلی در این باره می گوید به جای یک فرش از چند تکه قالیچه در یک اتاق استفاده کنیدو با این کار نه تنها فضای اتاق را زیباتر نشان می دهید بلکه به راحتی می توانید هر کدامرا جا به جا کنید و به راحتی آنها را که احیانا توسط فرزندان یا حیوانات خانگی اتان کثیف شده  است را بشورید .

ّاصول انتخاب فرشاصول انتخاب فرش مناسب

۳ – خالی نگذاشتن کناره های دیوار !از اینکه لبه های دیوار را خالی بگذارید نترسید چرا که این کار چیدمان و فضا را زیباتر نشانمی دهد و به این ترتیب اتاق را به اندازه ای که لازم است از فرش پر کنید – انتخاب فرش در مرحله ی آخر
اگر می خواهید به تزئین اتاق خود بپردازید بهتر است که در ابتدا فرش ها را انتخاب کنید.فرش وسیله ای از هر اتاق می باشد که به همه چیز اتاق ربط دارد و شما را در طراحیو دکوراسیون خانه یاری می کند و کار را برایتان راحت تر خواهد کرد .( تا زمانی که فرش را نخریده باشید نمی توانید دیگر وسایل اتاق را خریداری کنید )هنگامی که مامشغول طراحی و چیدمان یک اتاق می شویم در ابتدا فرش را انتخاب کرده و می اندازیم و بعد هم پرده اتاق را زده و در آخر دیگر وسایل را انتخاب می کنیم.

اصول مهم در انتخاب فرش مناسب قوانین مهمی که برای انتخاب فرش
اصول دکوراسیون داخلینحوه انداختن فرش در منزل

۵ – انتخاب نکردن طرح مناسب برای فرش هر اتاق فرش اتاق بهتر است چه طرحی داشته باشد بسیار مهم می باشد.مثلا برای اتاقی که دیوارهای آن قهوه ای و تیره می باشد بهتر است از فرشی روشن استفاده شود ،تا
فضای اتاق را شادتر نشان دهد.۶ – تکان خوردن فرش اینکه فرش در جای خود ثابت بماند و تکان نخورد بسیار مهم میباشد که این کار تنها با استفاده از چسباندن ترمز فرش پشت آن میسر نمی شود و گاهی اوقات لازم
است که پایه ی یکی از وسایل را روی آن قرار داد تا ثابت بماند ۷ – به دنبال یک فرش ارزان قیمت اگر به دنبال یک فرش ارزان قیمت و مقرون به
صرفه می باشد بسیار اشتباه می کنید .

سیمرغ  – ستاره

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی
ترند دکوراسیون ۲۰۲۲ در فصل پاییز از نظر طراحان داخلی ترند دکوراسیون ۲۰۲۲ در فصل پاییز از نظر طراحان داخلی

با هفت مورد از ترند دکوراسیون 2022 که طراحان داخلی و نویسندگان مقالات دکوراسیون از آنها به عنوان محبوب ترین سبک های احتمالی در فصل پاییز یاد می کنند، آشنا شوید.

خانه ای زیبا با دکوراسیون سلطنتی در آمستردام هلند
دکوراسیون رنگ جذاب نارنجی در خانه
چند مدل تختخواب ویژه مهمان
طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری
مناسب ‌ترین رنگها برای اتاق خواب
اصول انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل
۵ گام مهم برای دکوراسیون آشپزخانه ایده آل
جدیدترین و زیباترین دکوراسیون سرویس خواب های نوزادی
دکوراسیون ویلای مدرن و شیک با تم سفید
خانه های کوچک خود را اینگونه دکور کنیم
چیدمان آپارتمان شیک و مدرن ترکیب کرمی و سفید
چطور آشپزخانه قدیمی خود را مدرن و به روز کنیم؟
خانه خود را به سبک مکزیکی دکور کنید
با این گلدان ها دکوراسیون خانه خود را بی نظیر کنید
با این امکانات آشپزخانه خود را مدرن کنید
سال جدید را به سالی رنگارنگ تبدیل کنید
آینه در اتاق خواب
ترفندهای دکوراسیون داخلی برای ایجاد نمای لاکچری در اتاق
مبلمان سفید را با چه پرده ای ست کنم؟